problem z solarisem

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

problem z solarisem

Postautor: leszek » sob gru 16, 2006 8:57 pm

Witam
Proszę o radę dotyczącą Solarisa . Zakupiłem go z allegro ,posiada gwarancję do 06.2007 r. praca na dynamiku wygląda tak - ustawiam detektor na stole (zdala od wszelkich metalowych przedmiotów),robię ustawienia zgodne z ustawieniami gwarantowanego zasięgu.Macham przed sondą monetką 5gr ustawioną jak trzeba i nic , ewentualnie zaczyna pomrukiwać , dźwięk jednoznaczny zaczyna sie na 28 cm. To jednak nie wszystko, wychodzę na działeczkę (mam takie czyste miejsce gdzie nie ma gwoździ ,kapsli drutów itp.) wykrywacz mimo ustawienia gruntu i zmniejszenia czułości do 50% , a nawet więcej - wzbudza się przy każdym machnięciu jeden lub dwa albo i trzy razy ,tak że poszukiwanie w tym trybie staje się bardzo uciążliwe lub wogule nie możliwe. Wykrywacz trzymany w ręku nieruchomo w trakcie zbliżania monety zachowuje się raczej stabilnie. podejżenia skierowałem na mocowanie kabla z obu końców , oraz od strony cewki dodatkowo zabezpieczony taśmą żeby nic nie dyndało . Trzymając go po środku nieruchomo , przy puknięciu dłonią w stelaż lub w pudełko lub w podłokietnik wzbudza się sprawiając wrażenie bardzo nie stabilnego.
Praca w pozostałych trybach jest raczej prawidłowa.
Proszę o radę , czy możliwe jest jakieś wewnętrzne uszkodzenie?
pozdrawiam
leszek
 
Posty: 43
Rejestracja: śr lis 15, 2006 10:18 am

Re: problem z solarisem

Postautor: ProScan » sob gru 16, 2006 9:38 pm

Witam,

Mogę skomentować krótko: sprzedający wiedział co robi. Kontaktował się Pan z nim? Oczywiście wypiera się (?)

Ponieważ wykrywacz jest na gwarancji, proponuję odezwać się do producenta. Zapewne on najlepiej wie co "w trawie piszczy". Namiary na stronie głównej, w dziale PRODUCENCI.

przy puknięciu dłonią w stelaż lub w pudełko lub w podłokietnik wzbudza się sprawiając wrażenie bardzo nie stabilnego.


Taki objaw wskazuje raczej na problem z sondą lub z kablem. Gdyby miał Pan możliwość podłączenia innej sondy, to by się szybko wyjaśniło. Nie wykluczam też jakiegoś wadliwego połączenia wewnątrz skrzynki z elektroniką, które reaguje na drganie mechaniczne.

Jeszcze raz zalecam kontakt z producentem.

Powodzenia !

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: problem z solarisem

Postautor: Zapytanie_email » ndz gru 17, 2006 10:41 pm

Witam Proscan
Przepraszam jeżeli jestem zbyt upierdliwy, to poprostu mojego problemiku ciąg dalszy ale bardziej aktualny, dlatego, że byłem z tym gadem w lesie. Tu wstawię post który puściłem również na innym" forum":

--------------------------------------------------------------------------------

Witam wszystkich i proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
Odkupiłem Solarisa, jest jeszcze na gwarancji ,a jego zachowanie jest takie .Kładę go na drewnianym stole, ustawienia w dynamiku gwarantujące zasięg , monetka 5gr ustawiona jak trzeba macham i nic !
ewentualnie cos bąknie.Dopiero na 28centymetrze dzwięk prawidłowy(nic się nie wzbudza) Biorę go w rękę , lekkie stuknięcie w cewkę , stelaż , pudełko lub podłokietnik powoduje wzbudzenie i popiskiwanie nawet kiedy zjadę z czułością do połowy zakresu i więcej (kabel przyklejony nic nie dynda). Wychodzę na działkę ustawiam grunt (zgodnie z instrukcją), no i na jednym machnięciu (niezbyt szybkim) wzbudza się dwa lub trzy razy tak że szukanie jest niemal niemożliwe. pozostałe tryby i funkcje wydają się działać prawidłowo. Nie wytrzymałem i dzisiaj pojechałem do lasu, - wzbudzał się sporadycznie , znalazłem kilka łusek i wracając do domu zatrzymałem się na poletku gdzie trafiają się monetki i inne śmiecie. Niestety wzbudzał się co chwila więc musiałem zrezygnować. wróciłem do domu sprawdziłem jeszcze raz w innym miejscu , było to samo.Czy on się nadaje tylko na w miarę czysty teren np. las ?
Dyskryminację ustawiam na jakieś 60% czyli byle śmiecia nie powinien łapać , zresztą sprawdzałem. poradźcie co dalej z tym zrobić?

Proszę czy mógłbyś wyrazić swoją opińję , być może popełniam jakieś błędy których nie jestem świadom.
pozdrawiam leszek
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: problem z solarisem

Postautor: ProScan » ndz gru 17, 2006 10:52 pm

Scaliłem wątek, bo nie było potrzeby go dublować.

Pytanie zasadnicze:

Reguluje Pan wpływ gruntu

:?:

Wygląda na kilka problemów na raz:

- mniejszy zasięg niż gwarantowany (tym proszę się nie przejmować – szkoda nerwów)
- problem o którym pisałem w pierwszym wątku;
- niedostrojenie do gruntu.

W razie czego, proszę kontynuować w tym wątku. Liczę że zacytuje Pan odpowiedź od producenta, bo to właściwy adresat Pana problemu.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: problem z solarisem

Postautor: leszek » ndz gru 17, 2006 11:36 pm

Dzięki za odpowiedź
sam jestem ciekaw co odpowie R.
jeżeli odpowie.
pozdr.
leszek
 
Posty: 43
Rejestracja: śr lis 15, 2006 10:18 am

Re: problem z solarisem

Postautor: Arek » pn gru 18, 2006 9:51 pm

Witam
Mialem bardzo podobny problem z Rutusem First+. Zasiegi mniejsze od oczekiwanych. Wykrywacz wzbudzal sie przy byle dotknieciu, nawet przy czulosci ustawionej ponizej 50%. Sprzet by nowy, prosto od producenta. Okazalo sie, ze cewka byla uszkodzona.
Zdecydowanie polecam kontakt z producentem. Po wyslanu sprzetu po okolo 2 tygodniach dostalem z powrotem wykrywacz z nowa w pelni sprawna sonda.

pozdrawiam
Arek
 
Posty: 14
Rejestracja: sob gru 03, 2005 12:37 am
Lokalizacja: Gliwice, Londek

Re: problem z solarisem

Postautor: ProScan » śr gru 27, 2006 12:29 pm

Czy są jakieś nowości w sprawie ?
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

solaris

Postautor: leszek » wt sty 02, 2007 11:37 pm

Tak
pierwsza nowość to taka , że producent potwierdził że skoro detektor posiada gwarancję to naprawa będzie gwarancyjna .
Lecz na następnego e-maila już nie doczekałem się odpowiedzi ,a dotyczył próby wyjaśnienia dziwnego zachowania w zaśmieconym terenie.
I tyle, myslę że to będzie już koniec, no chyba że kupię sobie inną wykrywkę a tą przekażę następnemu szczęśliwcowi.
pozdr.
leszek
 
Posty: 43
Rejestracja: śr lis 15, 2006 10:18 am

Re: problem z solarisem

Postautor: ProScan » wt sty 02, 2007 11:50 pm

No cóż, należało po prostu odesłać do naprawy i tyle.

Nie mam zamiaru tutaj bronić producenta Rutusów, bo powinien odpisać cokolwiek, ale mogę go też zrozumieć.

Sam wolę nie rozwodzić się nad możliwymi powodami różnych zachowań. Wolę zebrać możliwie dużo informacji o objawach i jeśli z wyjaśnień nie wynika nic oczywistego, to muszę to po prostu zobaczyć.

Między innymi po to powstało to miejsce; by w sposób publiczny roztrząsać różne problemy, na które być może da się znaleźć remedium na odległość.

Życzę wielu sukcesów w 2007 roku, z tym czy innym wykrywaczem.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron