Naprawa Whites 5900 Di PRO SL i XP GMP

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Naprawa Whites 5900 Di PRO SL i XP GMP

Postautor: kaytek » czw maja 28, 2020 12:28 pm

Panie Piotrze,witam po dłuższej przerwie.
Mam dwie sprawy:
Postanowiłem wyciągnąć z zapomnianej szafy mojego starego przyjaciela W5900. Staruszek leżał tam nieużywany niemal dekadę (warunki dobre - w suche i ciepłe miejsce). Niestety, po włożeniu nowych baterii nie daje żadnych znaków życia. Myślę sobie - może wystarczy go odkurzyć w środku. Niestety, mój zapał skończył się w momencie, kiedy odkręciłem niewłaściwą śrubkę od blaszki mocującej głośnik, która wypadła ze środka. Nie chciałem demontować potencjometrów, żeby bardziej nie nabroić. Czy jest możliwość przesłania sprzętu do Pana na serwis?

Druga sprawa, to problem z XP GoldMaxx Power - przy przemiataniu cewką często bywa, że bezpodstawnie wydaje z siebie kakofonię dźwięków, a robi się coraz bardzie wkur... irytujące. (otwarta przestrzeń, teren czysty od wszelkich artefaktów, brak zakłóceń elektroenergetycznych). Pomaga wyłączenie wykrywacza, odłączenie kabla cewki od elektroniki i ponowne podpięcie - i tu moje pytanie - czy jest możliwość skrócenia bezsensownie długiego kabla i przełożeniu wtyczki? (tam szukam przyczyny, choć pewności nie mam)

Pozdrawiam!
kaytek
 
Posty: 19
Rejestracja: wt sie 22, 2006 9:07 am

Re: Naprawa Whites 5900 Di PRO SL i XP GMP

Postautor: ProScan » czw maja 28, 2020 5:35 pm

Witam,

Odp. 1. Tak.

Odp. 2 tez tak. Kabel do wymiany w całości. Wtyczka - może być problem z przekładką. Jeśli się nie da, to wtyczka jest bardzo droga (tylko informuję).

Można przysłać, ale nie ta od razu - może za tydzień.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Naprawa Whites 5900 Di PRO SL i XP GMP

Postautor: kaytek » czw cze 04, 2020 12:27 pm

Paczka wysłana na Jaskółczą.
Pozdrawiam!
kaytek
 
Posty: 19
Rejestracja: wt sie 22, 2006 9:07 am


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość