Problem z wysięgnikiem i pierścieniem mocującym w XLT

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Problem z wysięgnikiem i pierścieniem mocującym w XLT

Postautor: MacLahan » wt sie 18, 2020 3:37 pm

Witam

Mam problem z wysięgnikiem S, gdyż nie można rozdzielić go z najkrótszą rurką do której przymocowana jest elektronika. Dodatkowo pierścień mocujący pomiędzy tymi elementami jest pęknięty i rozdzielony z drugim pierścieniem. Nie wiem co tam się stało z tym wysięgnikiem, gdyż ten problem to "spadek" po poprzednim właścicielu. Kolega kupił sobie od kogoś tam taki wykrywacz bo chciał tanio i są efekty. Ale mniejsza o to. Mam w związku z tymi usterkami 2 pytania:

1. Czy jest jakiś sposób aby rozdzielić te wysięgniki ?

2. Jak zamontować nowy pierścień ? Nie miałem z czymś takim doczynienia kolega ma dużo większe doświadczenie ale wolę zapytać.

Jest coś o tych pierścieniach na forum ale nie wiem w jakiej kolejności to kleić i gdzie dać mały element.
search.php?keywords=pier%C5%9Bcie%C5%84+mocuj%C4%85cy

Zdjęcie pierścienia wstawię wkrótce bo mam jakiś problem z aparatem.
MacLahan
 
Posty: 8
Rejestracja: pt paź 04, 2013 5:39 pm

Re: Problem z wysięgnikiem i pierścieniem mocującym w XLT

Postautor: ProScan » wt sie 18, 2020 4:33 pm

1. Jeśli sa tylko zapieczone, to napuścić jakiegoś środka penetrującego. Raczej na bazie alkoholu niż benzyny, bo z ropopochodnymi to może potem plastik pękać, albo coś się przebarwiać.

2. najpierw trzeba go mieć. A to może okazać się nie takie proste/ Jak się go ma, to pozostaje trochę pomyślunku. Tutaj naprawdę nie ma co tłumaczyć, o ile ktoś nei ma dwóch rąk lewych (tym bardziej, że na tym forum nie wyjaśniam jak samemu sobie coś naprawić).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Problem z wysięgnikiem i pierścieniem mocującym w XLT

Postautor: MacLahan » wt sie 18, 2020 5:52 pm

Dziękuję za odpowiedź poradzimy sobie z kolegą, pytanie o pierścień trochę może na zapas, a pierścień mam kupiłem niedawno u Pana. Tylko co jeżeli te wysięgniki są czymś sklejone a nie tylko zapieczone ?
MacLahan
 
Posty: 8
Rejestracja: pt paź 04, 2013 5:39 pm

Re: Problem z wysięgnikiem i pierścieniem mocującym w XLT

Postautor: ProScan » wt sie 18, 2020 6:07 pm

Proszę się zastanowić, co ma napisać ktoś, kto nie widzi tych wysięgników i nie widzi tego ewentualnego kleju.

Ile wariatów rozpatrzyć? Trzy, a może dziesięć?
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości