LEM2 problem

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

LEM2 problem

Postautor: AdikStoner » pn maja 31, 2021 10:53 pm

Witam od kilku lat jestem użytkownikiem detektora LEM2 jednak od jakiegoś czasu zaczął szwankować ostatnio gdy pojechałem na miejsce ,które chciałem przeszukać po włączeniu kontrolka mrugnęła na zielono i czerwono a po kilku sekundach zaczęła świecić ciągłym kolorem czerwonym i pojawiły się krótkie powtarzające sygnały dźwiękowe chociaż cewkę miałem ponad metr nad ziemią, dodam jeszcze że przy różnorakich ustawieniach nie było reakcji i sygnały ciągle były słyszalne , bez reakcji na przycisk reset ,w przeszłości ten problem już kilkukrotnie wystąpił lecz po ponownym uruchomieniu wracało do normy ,tym razem niestety nie .Detektor dawno nie był serwisowany i myślę że tutaj ktoś mi pomoże.
Zwracam się o pomoc gdyż nie mam zaawansowanego sprzętu i doświadczenia żeby znaleźć usterkę lub jej powód, może ktoś z forumowiczów ma kontakt z panem Andrzejem Mariańskim producentem tego urządzenia, lub miał podobny problem?
AdikStoner
 
Posty: 6
Rejestracja: pn maja 31, 2021 2:01 pm

Re: LEM2 problem

Postautor: ProScan » wt cze 01, 2021 3:34 pm

Zasilanie na 100% dobre?
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: LEM2 problem

Postautor: AdikStoner » wt cze 01, 2021 10:13 pm

ProScan pisze:Zasilanie na 100% dobre?


Mierzyłem pakiet ogniw po odłączeniu od plytkii i wskazywał około 12v
,Nie sprawdzałem pod obciążeniem
AdikStoner
 
Posty: 6
Rejestracja: pn maja 31, 2021 2:01 pm

Re: LEM2 problem

Postautor: ProScan » wt cze 01, 2021 10:42 pm

Czyli nie wiadomo czy dobre. Raczej nie...

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: LEM2 problem

Postautor: AdikStoner » wt cze 01, 2021 10:54 pm

Zmierzyłem rezystancję cewki we wtyczce ,jak na obrazku poniżej

wtyczka lem2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio zmieniony wt cze 01, 2021 11:04 pm przez AdikStoner, łącznie zmieniany 1 raz
AdikStoner
 
Posty: 6
Rejestracja: pn maja 31, 2021 2:01 pm

Re: LEM2 problem

Postautor: AdikStoner » wt cze 01, 2021 11:04 pm

ProScan pisze:Czyli nie wiadomo czy dobre. Raczej nie...

:pa

proscan


Wiem że źródłem zasilania jest pakiet akumulatorów Ni-MH 10 szt po 1,2v więc napięcie pasuje ,tylko nie wiem jak jest z pojemnością ,ponieważ powinno być nominalnie 2 Ah
AdikStoner
 
Posty: 6
Rejestracja: pn maja 31, 2021 2:01 pm

Re: LEM2 problem

Postautor: ProScan » wt cze 01, 2021 11:11 pm

Powtarzam - proszę sprawdzić zasilanie. Włączyć wykrywacz i wówczas mierzyć.

Wykonany pomiar nie niesie wartościowej informacji.

Pomiary rezystancji cewki są równie wartościowe jak pomiar napięcia starego pakietu akumulatorowego bez obciążenia.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: LEM2 problem

Postautor: AdikStoner » wt cze 01, 2021 11:20 pm

Ok dziękuję za podpowiedz jutro postaram się tak zmierzyć .
Dodam że po załączeniu gdy wydaje dzwięki i nastawiam pokrętłem częstotliwość na jakiej ma działać, od zera do ponad połowy skali dzwięki są dwa symetryczne ,a po nastawie reszty skali do końca dzwięk jest jeden ,także powtarzający się ,w tym czasie kontrolka świeci się na czerwono


Po doczytaniu w instrukcji ,faktycznie widoczne objawy wskazują na całkowite wyczerpanie ogniw więc muszę dokonać pomiaru jak wyżej
AdikStoner
 
Posty: 6
Rejestracja: pn maja 31, 2021 2:01 pm

Re: LEM2 problem

Postautor: AdikStoner » czw cze 03, 2021 8:37 am

Dokonałem pełnego ładowania przez ponad 8 godzin i sprzęt wrócił do normy ,teraz co dzień go odpalam i obserwuje :D
AdikStoner
 
Posty: 6
Rejestracja: pn maja 31, 2021 2:01 pm


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości