Kabel XP Gold Max Gmaxx Adventis ADX

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Kabel XP Gold Max Gmaxx Adventis ADX

Postautor: Zapytanie_email » pn lut 07, 2022 10:12 pm

Witam.

Mam pytanie natury technicznej, dotyczące GMP.

Bardzo irytuje mnie długość kabla od cewki do elektroniki.

Przez to, że jest on taki długi, jest bardzo gęsto okręcony o sztycę, przez co, przez kilka lat używania bardzo mi popękała ta wierzchnia otulina/osłona przewodów, którą staram się izolować taśmą.

W związku z tym mam pytanie, czy kabel ten można skrócić, (obciąć określoną długość) bez obaw o działanie, o zasięgi itp.???

Jeśli można skracać, to jaki jest najlepszy sposób połączenia poszczególnych przewodów?

Lutowanie?

Jak już pytam, to zapytam jeszcze o jedną rzecz.

Czy kabel w GMP jest wyjmowalny z cewki? Bo niby przy wejściu kabla do cewki jest jakaś nakrętka, pod nią gwint? Czy jest to rozbieralne, czy kabel połączony jest z cewką na stałe???

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Kabel XP Gold Max Gmaxx Adventis ADX

Postautor: ProScan » pn lut 07, 2022 10:24 pm

Witam,

Odpowiadam w punktach:

Długość kabla wynika z faktu, że są dedykowane do elektroniki, która może być zdejmowana z wysięgnika i noszona na pasku, przy ciele. Jeśli ktoś tego nie robi, to kabel jest dla niego zdecydowanie za długi.

Kabel nie pępka dlatego, że jest owijany, tylko dlatego, że jest (był?) niskiej jakości. Niestety.

Jeśli nie pękła opona, to pęknie wewnętrzny ekran foliowy - na to nie ma rady. Skracanie na pewno nie zaszkodzi, ale może nie pomóc.

Można łatać, lutować, sztukować, ale lepiej wymienić całość.

Kabla nie a się po prostu wyjąć - trzeba dostać się do niego od spodu. Metoda jest inwazyjna bo wszystko jest zalane żywicą, a proces trudny i ryzykowny.

Operacja jest droga, a dużą część ceny obejmuje drogie złącze, które trzeba wymienić, jeśli chce się to zrobić dobrze, a nie druciarsko.

Generalnie odradzam, żeby robić to samemu.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 3 gości

cron