GTI 2500 - wzbudzanie, słaby zasięg

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

GTI 2500 - wzbudzanie, słaby zasięg

Postautor: Simon » pt gru 29, 2006 9:37 am

Zbiesił się ostatnio.
Objawy: wzbudza sie samoistnie, daje sygnały nawet skierowany " w niebo" wątpię żeby wkrywał satelity :) . Wskazanie wielkości i głębokości zalegania skacze sobie wesolo po całej skali. Co jakiś czas ( 3-4 godz) w czasie poszukiwania włącza sie "gadająca baba" i trzeba na nowo wprowadzać ustawienia. PO statnim samoistnym resecie nastąpił dramatyczny spadek zasięgu. Dużą puszkę po konserwach " widzi" z zaledwie 20 cm. Po zamianie cewki na 12,5 spadek zasięgu jest jakby mniejszy ale jest. I co Ty na to Proscanie?
Simon
 
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 29, 2006 8:59 am

Re: GTI 2500

Postautor: ProScan » pt gru 29, 2006 9:52 am

Witam,

Dziwne zachowanie może być spowodowane uszkodzeniem sondy lub samego kabla (zakładam, że teren jest "czysty" elektromagnetycznie).

Sonda biała czy czarna ? Ile lat ma wykrywacz ? Są jakieś ślady mechanicznego uszkodzenia ?

Gubienie nastaw (i włączanie się baby) to problem bardziej subtelny, chyba. Oczywiście należy sprawdzić zasilanie, a w szczególności zasobniki i wszelkie połączenia. Nie wykluczam wpływu warunków atmosferycznych (np. wykroplenie się pary wodnej w elektronice lub wewnątrz sondy, jeśli nie jest szczelna).

Czy przywracanie nastaw fabrycznych (świadome - klawiszem POWER) zmienia cokolwiek w odniesieniu do osiągów ?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: GTI 2500

Postautor: Simon » pt gru 29, 2006 10:04 am

Sonda biała. Wykrywacza używam od wrzesnia 2003. Przywracanie ustawień fabrycznych wg mnie nie poprawia zasięgu. Brak śladów mechanicznych uszkodzeń.
Simon
 
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 29, 2006 8:59 am

Re: GTI 2500

Postautor: ProScan » pt gru 29, 2006 10:23 am

Wypada więc jeszce sprawdzić na inne sondzie, o tej samej średnicy.

Obawiam się, że problemem może byc kabel.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: GTI 2500

Postautor: marcin.p. » pt gru 29, 2006 11:02 pm

witam

a wzracasz uwage na przyciski po nacisnieciu czy nie niezostawajom pod panelem mialem podobny problem tez myslalem ze elektronika szlag trafil ale dowiedzalem sie ze tak sie dzeje jak przycisk zostaje wcisniety wystarczy kciukym go poprawic:)

pozd
marcin.p.
 
Posty: 22
Rejestracja: czw gru 21, 2006 10:49 pm
Lokalizacja: debiensko

GTI 2500 problem

Postautor: leszek » sob paź 04, 2008 9:23 pm

Witam
Kilka dni temu zakupiłem u Ciebie instrukcję do GTI (wysłałeś do Kozienic dla mojego kolegi który nie ma dostępu do internetu). Najwidoczniej mój koleś nie przeczytał dokładnie owej instrukcji, wczoraj przyleciał z płaczem.
Wykrywacz nie wydaje żadnych dźwięków. Podczas próby z monetkami ikonki przeskakują raczej prawidłowo(w all metalu również), ton wyjechany na max i niedaje się zjechać niżej , eliminacje celów powieżchniowych ma wycięte 2 i 4 cale i nie daje się tego zmienić (inne parametry dają się zmieniać), kobitka czasem się adzywa a czasem nie. Pierwsze pytanie które mu zadałem to , czy nie zamoczył ? bo przecież ostatnio ciągle leje. Zapierał się jak mógł , ale sądzę że to jednak deszczyk się dostał.
W związku z tym pytanie , co o tym sądzisz ? i czy możliwa jest naprawa ?
Wykrywacz z drugiej ręki kupiony prawdopodobnie za granicą .
Pozdr.
leszek
 
Posty: 43
Rejestracja: śr lis 15, 2006 10:18 am

Re: GTI 2500 problem

Postautor: leszek » ndz paź 05, 2008 8:13 pm

Witam ponownie
Dzisiaj na polu z garretem było wszystko O.K. - przez jakieś trzy godziny.
Przed powrotem do domu zaczoł wariować , do w/w objawów doszło również to , żę sensitivity samoczynnie przestawia się na max, oraz jak wspomniałem surface elimination ma włączone 2 i 4 cale ( włącza się samo ) więc na monetkę reaguje dopiero z odległości ponad 4 cale. Raz udało mi się to wyłączyć i było dobrze, wszystko działało. Po jakimś czasie samo się włączyło i ponownie nie daje się wyłączyć. :( Dzisiaj była ładna pogoda więc nie podejrzewam żeby zawilgotniał.
Mam teraz problem , bo to ja zakupiłem koledze taki bubel :oops: .
pozdr.
leszek
 
Posty: 43
Rejestracja: śr lis 15, 2006 10:18 am

Re: GTI 2500 problem

Postautor: ProScan » ndz paź 05, 2008 8:30 pm

Trudno powiedzieć co się dzieje; czy to wina niezrozumienia zasad obsługi czy uszkodzenie.

Wygląda jednak na to, że procesor poszedł w buraki i trzeba go zresertować; nacisnac POWER i przytrzymać kilka sekund.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: GTI 2500 problem

Postautor: leszek » pn paź 20, 2008 9:27 am

Witam ponownie
Chciałbym dokończyć temat powyższej usterki i jednocześnie zapytać czy w/w usterka mogła być spowodowana tym że zauważyłem brak napięcia na przewodach wychodzących z puszki z bateriami. Okazało się że jeden z pakietów w które wsuwa się baterie ma nadtopiony plastik przy sprężynce , natomiast nit z plusowym słupkiem został źle zaprasowany tak że nie kontaktował po włożeniu paluszków w pakiet . Myślę że wykrywacz tracił zasilanie podczas pracy . Czy ta usterka mogła być przyczyną poprzednich objawów ?
leszek
 
Posty: 43
Rejestracja: śr lis 15, 2006 10:18 am

Re: GTI 2500 problem

Postautor: ProScan » pn paź 20, 2008 6:18 pm

Nagłe wyłączenie, czy chwilowe przerwy w zasilaniu mogły spowodować ogłupienie procesora.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

gti 2500

Postautor: Rufa » pn sty 11, 2010 6:53 pm

od ponad roku,jestem użytkownikiem garreta gti2500.mam pytanie do Proskana:czy ten wykrywacz jest aż tak "wyżyłowany"że powyżej 10 na skali czułości,zaczyna się wzbudzać.pokazuje stożki-kursor ciągle przeskakuje po całej skali.dzieje się tak na 2 cewkach[9 i12 cali].reset nic nie zmienia.wywoziłem wykrywacz w teren wolny od smogu elektronicznego.komórka została w domu,samochód daleko.na wszystkich programach to samo.w ostatnich dniach grudnia 2009,wykrywacz był w serwisie "viking" bez zmian.czy tak ma być,czy można to zmienić?pozdrawiam zielony.
Rufa
 
Posty: 57
Rejestracja: pn sty 11, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: laski,piaski i karaski

Re: gti 2500

Postautor: ProScan » pn sty 11, 2010 7:42 pm

To może być wina:

1. kiepskich baterii;
2. zewnętrznych zakłóceń (proszę zobaczyć na innej częstotliwości);
3. rozstrojonej sondy (proszę sprawdzić na innej - ale na "małej, bo ta duża jest z natury bardziej podatna na zakłócenia).

4. jakichś innych okoliczności, których tutaj nie poznaliśmy.


:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

gti2500

Postautor: Rufa » wt sty 12, 2010 4:19 pm

witam ProScana.sprawdzałem na innych częstotliwościach[wszystkie 8],bez zmian.przy ustawieniu czułości 10 lub wyżej,objawy jak wcześniej pisałem.ponadto-na co wczesniej nie zwróciłem uwagi-w menu w pozycji częstotliwość,słychać pikanie kursora[chociaż go nie widać].tydzień temu telefonowałem do Talkompu gdzie powiedzieli mi że te wykrywacze są tak czułe i tak mają.w Vikingu otwierali białą cewkę,dla sprawdzenia ekranowania.niby wszystko było w porządku.cały czas stosuję baterie duracel alkaliczne.nawet na jednej kresce,na wskażniku stanu baterii,wykrywacz działa tak samo-[tylko na ustawieniach fabrycznych-prawidłowo]-nie wzbudza się ani w wodzie ani na mokrej trawie.pozdrawiam.
Rufa
 
Posty: 57
Rejestracja: pn sty 11, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: laski,piaski i karaski

Re: gti 2500

Postautor: ProScan » wt sty 12, 2010 6:26 pm

przy ustawieniu czułości 10 lub wyżej,objawy jak wcześniej pisałem


Gdyby to było w pomieszczeniu zamkniętym, to byłoby to oczywiste. W terenie otwarty, z dala od źródeł zakłóceń powinno dać się ustawić więcej. Ale nie mogę tego skomentować bardziej, nie widząc tego co się dzieje. Od razu uprzedzam, że w zimie mogę zrobić tylko pomiary "na sucho".

słychać pikanie kursora[chociaż go nie widać]


Nie pamiętam jak to dokładnie wygląda, ale zdaje się, że bieżąca nastawa pokazywana jest tymi samymi kursorami co inne wartości nastaw - jak to zatem możliwe, by nic nie było widać?

w Vikingu otwierali białą cewkę,dla sprawdzenia ekranowania.


Żeby otworzyć "białą" cewkę trzeba ją rozciąć - rozcinali ją?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: gti 2500

Postautor: Rufa » sob sty 16, 2010 2:25 pm

witam.co do pikania,to słychać je w pozycji-częstotliwość[tylko w tej pozycji].kursory częstotliwości[po 2],przestawiają się prawidłowo na swoje pozycje.jeżeli wejdę w pozycję sensitiw i zmniejszę do 9-9,5 a następnie znowu wejdę na frekf.-pikanie ustaje.co do rozcinania białej cewki-prawdopodobnie tak,widać jakby świerzy biały klej.wcześniej nie miałem czasu na odpowiedż.myślę że przed sezonem wyślę go do sprawdzenia,czekam aż ziemia się rozmrozi.pozdrawiam.
Rufa
 
Posty: 57
Rejestracja: pn sty 11, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: laski,piaski i karaski

Następna

Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości