BH Land Star

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

BH Land Star

Postautor: kawon30 » wt sty 09, 2007 2:15 pm

Mam pytanko, zakupiłem używany wykrywacz jak w temacie i coś jest nie tak z górnym wyświetlaczem(tym od id) - jedynym wyświeltanym punktem jest 1c-10c, niezależnie od rodzaju przedmiotu(a przetestowałem naprawdę sporo) i programu pracy(na bezruchowym all metal są inne wskazania), przy czy dyskryminacja tonalna działa raczej dobrze. Nie sądzę żeby to była wina samego wyświetlacza, bo przy uruchamianiu wykrywacz pokazuje wszystkie strzałki.
W związku z tym jaki byłby koszt naprawy tej usterki.
Miałem dawno temu BH Quick Draw II i wszystko działało wyśmienicie(odrużniał nawet połówkę polskiego nieśmiertelnika(25c) od całego(50c), a z tym jest coś nie tak, bez względu czy aluminium,złoto mośiądz, itp zawsze 1c-10c #-o
pozdrawiam
kawon
kawon30
 
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 08, 2007 10:20 pm

Re: BH Land Star

Postautor: ProScan » wt sty 09, 2007 3:10 pm

Witam,

O kosztach nie będę mówił, bo nie wiem co mogło się stać.

Pytanie: czy wskaźnik głębokości działa ?

Jak sygnalizowane jest żelazo ?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: BH Land Star

Postautor: kawon30 » wt sty 09, 2007 3:25 pm

Tak,wskaźnik głebokości działa, a stal sygnalizowana jest tak jak wszystko 1c-10c, przy dyskryminacji ustawinej poniżej połowy potencjometra.Przy nastawieniu dyskryminacji powyżej połowy stal daje jednostronne piernięcia przy strzałkach w różnych miejscach.
Czasami chwilowo przy kolorze pokazuje inną wartość, ale po kilkukrotnym przemiatania znowu pojawia się 1c-10c.
kawon30
 
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 08, 2007 10:20 pm

Re: BH Land Star

Postautor: ProScan » wt sty 09, 2007 4:44 pm

A ma Pan możliwość sprawdzenia co sie dzieje na innej sondzie ?

:-k

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: BH Land Star

Postautor: kawon30 » wt sty 09, 2007 6:33 pm

Postaram się jakąś pożyczyć,ale czy cewka może mieć na to wpływ???
kawon30
 
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 08, 2007 10:20 pm

Re: BH Land Star

Postautor: ProScan » wt sty 09, 2007 8:30 pm

Gdyby identyfikacja tonalna działała źle, to sonda byłaby najbardziej podejrzana, ale i tak, należy sprawdzić wszystko (łącznie z zasilaniem).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron