X-70 Osłonka cewki - uszczelniać silikonem ?

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

X-70 Osłonka cewki - uszczelniać silikonem ?

Postautor: stanisław » ndz mar 04, 2007 11:04 pm

Witam
Nie jestem pewien czy zamieszczam post w odpowiednim miejscu.
Bardzo mnie nurtuje to , że po każdym powrocie z pola cewka jest oblepiona w glinie i piachu .Pod osłonkę również dostaje sie brud.Często
trzeba to myć , wtedy kabel często jest narażony na dodatkowe niepotrzebne zginanie , co z czasem doprowadzi pewnie do uszkodzenia ekranu wewnątrz kabla. Gdybym nie musiał zdejmować osłonki, mycie mógłbym przeprowadzić inaczej. Wzwiązku z tym pytanie , czy mogę zasilikonować brzeg osłonki i dopiero nacisnąć na cewkę.Myślę że w razie potrzeby od czasu do czasu można bedzie zdjąć osłonkę(zauważyłem że silikon trzyma się tego plastiku niezbyt mocno) i sprawdzić czy czasem nie zalega tam woda. Co o tym sądzisz?
stanisław
 
Posty: 48
Rejestracja: wt sty 09, 2007 9:53 pm

Re: X-70 Osłonka cewki - uszczelniać silikonem ?

Postautor: ProScan » ndz mar 04, 2007 11:33 pm

zauważyłem że silikon trzyma się tego plastiku niezbyt mocno


No właśnie - większość tanich silikonów kiepsko trzyma się tworzywa sztucznego, więc i tak silikon nie spełni swojego zadania - nie będzie to szczelne. Gorzej - jak już będzie nałożony ten silikon, to wyczyszczenie tego co pod osłonką będzie dodatkowo utrudnione.

Ogólnie odradzam więc papranie silikonem, ale to oczywiście nie ma wpływu na pracę wykrywacza - więc róbta co chceta !

W przypadku sondy X terry to jeszcze nie miałem jej w naprawie nie wiem jak jest zbudowany kabel. Transmisja po tym kablu jest cyfrowa, więc uszkodzenie ekranu (o ile jest tam w ogóle jakikolwiek ekran) nie wpłynie na jakość pracy wykrywacza. Po za tym nie do końca widzę ścisły związek pomiędzy zdejmowaniem osłonki a uszkodzeniem kabla.

Nie mając takiej sondy w naprawie nie wiem jaki stopień zdenerwowania mnie dopadnie, gdy będę musiał czyścić sondę z silikonu czy innych papradeł.

W miarę więc możliwości, lepiej zdejmować tą osłonkę od czasu do czasu(delikatnie podważając jakimś twardym ostrzem z tworzywa sztucznego).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: X-70 Osłonka cewki - uszczelniać silikonem ?

Postautor: SiD » pn mar 05, 2007 12:34 am

Rozumiem, że są osłony które trudno się ściąga (jak w XLT) albo łatwo pękają (jak w Tesoro), ale w X70 osłona się ściąga jak marzenie, nie trzeba się obawiać dodatkowych strat. Po to osłona została zaprojektowana do łatwego zdejmowania, aby w razie potrzeby ją zdejmować, gdyby miała być zaklejona na stałe, zapewne producent by oto zadbał. Stąd nie rozumiem potrzeby uszczelniania osłony.
Pozdrawiam
SiD
SiD
 
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: X-70 Osłonka cewki - uszczelniać silikonem ?

Postautor: ProScan » pn mar 05, 2007 12:40 am

Największa katorga przy ściąganiu to chyba we Fisherach.

:smt100

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: X-70 Osłonka cewki - uszczelniać silikonem ?

Postautor: Kopi » pn mar 05, 2007 8:39 am

Witam.
Nie mniejsza przy ACE150/250 ze starszym typem osłonki (kształt jak sonda). Ja męczę się straszliwie, żeby ją zdjąć, szczególnie jak mięszy cewką a osłonkę dostanie się na równo piaseczku drobnego ](*,) .
Pozdrawiam
Kopi
Kopi
 
Posty: 26
Rejestracja: wt gru 13, 2005 8:21 am


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron