Strojenie wykrywaczy Nowaka

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Strojenie wykrywaczy Nowaka

Postautor: Zapytanie_email » sob maja 12, 2007 9:12 pm

Witam

Od paru lat jestem posiadaczem wykrywacza produkcji p Nowaka. Znalazłem na forum informację o zasadności przestrojenia onego :-).

Mógłbyś napisać na czym polega owo przestrojenie? Niestety nie mam schematu i każda ingerencja wewnętrzna była dla mnie trochę przerostem formy.

Pozdrawiam
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Strojenie wykrywaczy Nowaka

Postautor: ProScan » sob maja 12, 2007 9:23 pm

Witam,

Kiedyś bardzo dawno temu naprawiałem "nowaki" i zauważyłem, że każdy jest inaczej zestrojony (należy przypuszczać, że wychodziły z rąk producenta z przypadkowymi nastawami, a w każdym razie strojone bez użycia oscyloskopu).

W jednym z egzemplarzy poprawne zestrojenie podniosło wydatnie zasięgi (chyba na stronie Darka są wyniki testu).

Nie ma więc "przestrojenia" - jest po prostu ustawienie tak jak ma być.

Ze względu na słaby stan moich nerwów polskich samoróbek do napraw czy stronienia więcej już nie przyjmuję.

Starsze Nowaki były bazowane na PI Gerber. Kiedyś klon Gerbera był na mojej stronie www (umieściłem w czasach gdy schemat JAKIEGOKOLWIEK wykrywacza w necie był niedostępny). Można jeszcze gdzie niegdzie znaleźć pod nazwą "proscan" chociaż z jego powstaniem mam niewiele wspólnego.

Nowsze "Nowaki" z pseudorozróżnianiem powstały niestety nieco za moją przyczyną (mądrej głowie ...), a opracował je pewien sympatyczny starszy Pan, z zawodu leśnik. W wykrywaczu tym są dwa tory, takie jak w PI Gerber.

Produkcję po Nowaku, przejął p. Knot z Częstochowy (także z pomocą w/w leśnika). Nie wiem czy p. Knot ma oscyloskop, bo zdaje się też nie jest elektronikiem.

:pa

proscan

PS
Użyłem w/w nazwisk bo były lub są podawane publicznie, przez samych zainteresowanych. Nazwisko emerytowanego leśnika, którego zasług dla wspomnianych Panów nie sposób przecenić, nie mam upoważnienia upubliczniać.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości