Fisher CZ6

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

Re: Fisher CZ6

Postautor: Zapytanie_email » pn cze 07, 2010 8:42 pm

Witam

Mam Fishera cz6. Nie mogę ustawić dyskryminacji , nie odróżnia metalu od koloru.

Czy może to być wina potencjimetru dyskryminacji lub gruntu?

Czy podjął by się Pan naprawy? Czy po wymianie trzeba go stroić?

Pozdrawiam
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Fisher CZ6

Postautor: ProScan » pn cze 07, 2010 9:03 pm

Witam,

Mam rozumieć że nie działa identyfikacja i dyskryminacja? Czy może pracuje nieustannie w trybie AUTOTUNE?

Czego to może być wina, to na odległość nie powiem. Na pewno nie potencjometru dyskryminacji, bo takowego nie ma (jest przełącznik). Pokrętło gruntu nie jest odpowiedzialne za dyskryminację.

Czy zasięgi są "normalne", czy drastycznie spadły?

Mogę się podjąć zobaczenia sprzętu i być może naprawy. Konieczność strojenia w tym przypadku jest niemal pewna.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

fisher cz6a identyfikacja

Postautor: jaco1891 » pt maja 02, 2014 11:10 am

Witam wszystkich mam problem z identyfikacja fishera cz6a mianowicie zle identyfikuje przedmioty np.(otwieracze od piwa ,kapsle od wódki,zakretki od sloików,itp) pokazuje na koncu skali jako monety (wysoki ton), natomiast przedmioty kolorowe np.(luski ,pociski olowiane ) oraz wspólczesne monety i inne miedziane duperele pokazuje na skali jako otwieracze od piwa(sredni ton) reasumujac jak podkrece dyskryminacje na wycinanie otwieraczy to kopie same smieci.
Moje pytanie jest takie czy wykrywacz wymaga strojenia prosze o pomoc ?!
jaco1891
 
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 6:38 pm

Re: Fisher CZ6

Postautor: ProScan » pt maja 02, 2014 11:39 am

Wskaźnik CZ nie jest wyskalowany w kapslach od wódki, czy w zakrętkach od słoików.

Jedynym miarodajnym testem układu identyfikacji, jest test na tym, na czym był wyskalowany, czyli na amerykańskich monetach (nawet pulltab nie jest zbyt miarodajny).

Poniżej zapodaję tabelkę, która może pomóc. Zaczerpnięte z artykułu w Odkrywcy 2009/09 Str. 39-43 "Wykrywacze metali Fisher CZ".

Tabela3.gif


:pa

proscan
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher CZ6

Postautor: jaco1891 » pn maja 05, 2014 4:32 pm

Zrobilem testy,identyfikuje wszystkie moniaki jak w zalaczonej przez pana tabeli (5tka daje nieco mieszany sygnal) czyli mam przez to rozumiec ze czetka jest ok. i nie wymaga strojenia? Jeszcze jedno pytanie jak sie ma identyfikacja cze np. do xterry705 który bedzie w tym lepszy?
jaco1891
 
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 6:38 pm

Re: Fisher CZ6

Postautor: ProScan » pn maja 05, 2014 4:46 pm

Nic nie wskazuje na to że jest zepsuty, czy wymagałby strojenia.

Co do jakości identyfikacji nie wypowiadam się, ale mogę przypuszczać że w Xterze będzie jednak lepiej.

Zależy też co kto ma na myśli mówiąc o "jakości identyfikacji".

Jeśli Kolega myśli, że jest jakiś wykrywacz, który "dobrze identyfikuje" kapsle od piwa, to odsyłam go do programu "Było nie minęło" - tam radarem takie cuda wyczyniają, że pewnie też kapsle od piwa, czy zakrętki od słoików będą "dobrze identyfikować".

:smt077

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości