uszkodzony orzełek

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.

uszkodzony orzełek

Postautor: Paweł6121 » pn gru 03, 2007 3:58 pm

Mam problem jakieś 2 miesiące temu nabylem ;whites eagle spektrum.za 200.euro na holenderskim odpowiedniku alegro.jedyna wada to wyświetlacz,który od czasu do czasu znikał lub przestawiał wyświetlane znaki poza wyświetlacz.popszedni wlaściciel powiedział że jak tak sie dzieje to należy puknąć w pulpit i sie naprawi.i rzeczywiście tak było.ale pewnego razu na polu w blocie trohe mnie ponioslo,niedość ze padało i wiało to jeszcze wyświetlacz zaczą świrować,a program który dopiero wpisałem skasował się. [musialem wyjąć baterie bo pukanie niepomagało]wkońcu raz puknołem trohe zamocno tszonkiem od łopaty,i sie popsuł :oops: i niedziała jak go włanczam to pokazują się dziwne żeczy na wyświetlacz strzałki kreski i tp,no i nieraguje na przyciski tylko na ;on,off.wewnątsz wtyczki są na swoim miejscu wiec poszła elektronika.teraz pytam bo mam niewiele pieniędzy;Ile miej więcej morze kosztować naprawa.wiem że trudno z góry ocenić koszta naprawy ale morze ktoś to jusz robił i oriętuje się hoć miej więcej.mam żone i dziecko więc karzdy wydatek to problem.za pomoc z góry dziękuję pozdrawiam :lol:
Paweł6121
 
Posty: 3
Rejestracja: sob gru 01, 2007 4:43 pm

Re: uszkodzony orzełek

Postautor: ProScan » pn gru 03, 2007 4:50 pm

Witam,

W zależności od uszkodzenia koszt naprawy będzie wahał się w granicach 50-200zł.

Poradziłbym co sprawdzić, ale z praktyki wiem, że to się źle może skończyć.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: uszkodzony orzełek

Postautor: Paweł6121 » wt gru 04, 2007 6:25 pm

myślałem że bęndzie drożej.a co do porady to rozbierałem już pulpit sterowania,[śladami popszedniego właściciela] i niewidać żadnyh uszkodzeń mehanicznyh a wszystkie wtyczki są na swoim miejscu.wcześniej kiedy działał podklejałem taśme pod stalową ramką na wyświetlaczu.sądziłem że może ten gumowy przewodnik łonczący płytke z wyświetlaczem się poluzował i dlatego przestawia się i zanika projekcia na ekrani.ale niewiele to pomogło.na elektronice się niebardzo znam i wolę powieżyć to komuś kto ma otym pojęcie :!: czytałem wiele postów na ''xlt forum''i wszyscy zgodnie wymieniają''proscan''jako dobry i bezproblemowy serwis naprawczy.niewiem czy pod nickname;proscan. kryje sie jedna lub więcej osub,ale z postów wnioskuje że to żetelna osoba :!: więc tak;wyślę panu detektor pod koniec tego lub na początku następnego tygodnia wcześniej skątaktuję się telefonicznie. tylko mam kilka pytań ;poco zmienia się kabel od cefki ,ile to kosztuje i czy cefka nietraci szczelności [hodzi o wode].czy naprawa zajmie z wysyłką dłużej jak miesiąc[hodzi o przesyłke pocztową].???to hyba wszystko.resztę wyjaśnię przez telefon dziękuję i pozdrawiam ;)
Paweł6121
 
Posty: 3
Rejestracja: sob gru 01, 2007 4:43 pm

Re: uszkodzony orzełek

Postautor: ProScan » wt gru 04, 2007 6:48 pm

Panie Pawle !

Z ortografii też na konkursach szans nie mam, ale nawet mnie ilość wpadek kole w oczy. Nie da się czegoś tym zrobić ?

Bez urazy ;)

Co do wykrywacza, to najbardziej obawiam się wszelkich kombinacji. Im jest ich mniej, tym bardziej gładko przechodzi naprawa.

na ''xlt forum''i wszyscy zgodnie wymieniają''proscan''jako dobry i bezproblemowy serwis naprawczy


Pewnie znaleźli by się tacy co już tak nie myślą, ale mam nadzieję, że miażdżąca większość nadal tak myśli.

kryje sie jedna lub więcej osub


mam nadzieję, że kryję się tylko ja :)

po co zmienia się kabel od cefki


W starym kablu zużywa się ekran i sonda zaczyna "łąpać" więcej zakłoceń (wykrywacz staje się niestabilny);

ile to kosztuje


między 80-120zł, w zależności od rodzaj kabla, z ferrytem czy bez itp.

czy cefka nietraci szczelności


Ani cefka, ani cewka nie straci szczelności.

czy naprawa zajmie z wysyłką dłużej jak miesiąc


W 90% nie, ale nie wiem co tak naprawdę się zepsuło i co będzie mi potrzebne by wykonać naprawę.

resztę wyjaśnię przez telefon


do usłyszenia zatem,

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: uszkodzony orzełek

Postautor: Paweł6121 » śr gru 05, 2007 6:01 pm

z cewką dam sobie spokój .a ortografia to da się zrobić. ważne że pan zrozumiał tekst a reszta dlamnie niema znaczenia pozdro. :smt114
Paweł6121
 
Posty: 3
Rejestracja: sob gru 01, 2007 4:43 pm

problem z orzełkiem

Postautor: tedico » ndz lip 17, 2016 7:04 pm

witam mam od dzisiaj problem z moim orzełkiem.
zakupiłem go jakiś miesiąc temu i do tej pory było ok.
dzisiaj podczas spacerku nagle zgasł ,myślałem że baterie ale niestety to nie one.
najlepsze jest to że jak mam zdjętą obudowę i wykrywacz z uniesioną cewką powyżej pasa to odpala i działa poprawnie
natomiast jak zacznę go opuszczać w dół działającego to gaśnie i pojawiają się krzaczki
po założeniu obudowy z powrotem w żadnej pozycji nie odpala
delikatne naciśnięcie płytki z prawej strony(wyświetlacz skierowany ku górze ) wyłącza się.
podejrzewam zimne luty ale prosiłbym o opinie fachowca
wykrywacz ponoć był u was serwisowany w zeszłym roku nr z naklejki psa 0141 jak by to coś pomogło
mam zonka czy nie utopiłem czasem kasy w błoto :smt010
tedico
 
Posty: 5
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 6:47 pm

Re: uszkodzony orzełek

Postautor: ProScan » ndz lip 17, 2016 8:57 pm

Przeniosłem do istniejącego wątku o wykrywaczu Eagle Spectrum - i to z podobnym problemem (zasilająco - włączającym).

Wykrywacz tym numerze był u mnie w 2008 roku - jeśli ktoś twierdzi inaczej, to niech przedstawi raport z naprawy. Jeśli tego nie zrobi, to jest zwykłym krętaczem (jakim mnóstwo naszym narodzie wybranym).

Pewnie jest jakiś problem typu stykowego (zimne luty także nie wykluczone).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: uszkodzony orzełek

Postautor: tedico » ndz lip 17, 2016 9:22 pm

dziękuję za odpowiedź więc gość nabił mnie w butelkę ale to nic
poradziłem sobie z problemem już działa winowajcą był urwany kabel od filtra niedokręcona plastykowa śruba
orzełek ożył dziękuję za szybką reakcję ale jak by można było prosić o informacje co było przyczyną pobytu w serwisie tego orzełka
i o jego stan techniczny w tym okresie :S
tedico
 
Posty: 5
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 6:47 pm

Re: uszkodzony orzełek

Postautor: ProScan » ndz lip 17, 2016 9:38 pm

Nie. Obowiązuje tajemnica "lekarska". Poza tym, po tylu latach...

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: uszkodzony orzełek

Postautor: tedico » ndz lip 17, 2016 9:47 pm

tajemnica tajemnicą choć tyle czy to dobry egzemplarz
poza tym ingerencji w elektronikę nie było do tej pory brak widocznych prze lutowań
przynajmniej wizualnie
pewnie po sezonie umówię się na przegląd
pozdrawiam
tedico
 
Posty: 5
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 6:47 pm

Re: uszkodzony orzełek

Postautor: ProScan » ndz lip 17, 2016 10:02 pm

Nie.

Na przeglądy także nie przyjmuję - brak czasu. Tylko zepsute wykrywacze.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Naprawa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości