Koniec White'sa?

Dealerzy i producenci (i każdy kto zobaczy coś ciekawego) mogą prezentować sprzęt (ale tylko nowości).

Koniec White'sa?

Postautor: lechowiec » pt cze 19, 2020 9:21 pm

Ciężko w to uwierzyć ale chyba trzeba się pożegnać z jakością tego producenta i jego wyrobami oraz rewelacyjnym wsparciem. No i nadzieja na następcę Spectry V3i prysła jak bańka mydlana ...

Link w języku angielskim:
https://www.detectorprospector.com/foru ... ectronics/
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Koniec White'sa?

Postautor: ProScan » ndz cze 21, 2020 12:12 pm

Nic nie jest wieczne.

White's czy wcześniej Tesoro to były firmy rodzinne, więc nie było zewnętrznej energii, która mogła je zasilić, gdy właścicielom nie starczało środków, czy siły do działania.

Póki co zostało użyte słowo "suspended", czyli zwieszona działalność. Być moze jest to początek końca.

Jak będę coś więcej wiedział, to przekażę.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8487
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Koniec White'sa?

Postautor: lechowiec » ndz cze 21, 2020 10:09 pm

Jak by nie było szkoda mi ich. Mają ogromny wkład w tę branżę i ich wykrywacze zawsze cieszyły się uznaniem. Są lepsi kandydaci do wysiadki. Nie spodziewałem się aby im coś takiego groziło a jednak. Konkurencja jest silna a rynek nasycony. U nas też widać regres w branży wykrywaczy. Trzeba sie przebranżawiać. Dziadek White też już kiedyś miał problemy. Z produkcji chyba liczników Geigera przebranżowił się na detektory metali. W czasach boomu na ten sprzęt mogła to być całkiem dojna krowa. Dzisiaj już nie bardzo. Ciekawe co wymyślą tym razem i jak ta sytuacja się rozwinie.
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Koniec White'sa?

Postautor: remi79 » pn cze 22, 2020 3:22 pm

https://youtu.be/JwnYVGmXUGI
Moja odpowiedź na zaistniałą sytuację
remi79
 
Posty: 92
Rejestracja: czw cze 13, 2013 9:39 pm

Re: Koniec White'sa?

Postautor: remi79 » pn cze 22, 2020 3:24 pm

Niedawno nabyłem MX sport. Nie sondziłem że kiedyś przekonam się do cyfrowego wykrywacza.
remi79
 
Posty: 92
Rejestracja: czw cze 13, 2013 9:39 pm

Re: Koniec White'sa?

Postautor: ProScan » sob cze 27, 2020 1:51 pm

Kilka wypowiedzi z forum Carla Morelanda, byłego pracownika White'sa (można sobie przetłumaczyć googlem):

Although this says they are "suspending manufacturing" it probably means they are done. Perhaps they will look for a buyer but I think that is a tough sell.

I suspect they will attempt to sell the assets, including patents. If not, the family will continue to own the rights. The only patent I believe that has any value is the one I wrote on truncated half-sine. Others either have little value, are easily circumvented, or are near expiration.

Cost of manufacturing hasn't really been an issue for White's. Their labor market is exceptionally cheap and they do most everything in-house. What has hurt them the most is sales/marketing. They hung onto the distributor/dealer model for too long, and when they finally decided to go online & big-box they just didn't have the people and structure to do it right. The second thing that hurt them was engineering turnover. It created huge gaps in products and in the ability to continue innovating.


Z pogrubionym zgadzam się w 100%. To samo mniej więcej w przypadku samochodów. Debilna polityka sprzedaż poprzez salony sprzedaży (nazwijmy pałacami) z księciuniami, księżnymi, całym blichtrem i gównem marketingowym bez konkurencji) sprawiły, że nowe samochody są idiotycznie drogie i tylko dla idiotów - wiem, bo niedawno kupiłem).

The best approach would be to offer direct sales, without somehow upsetting the distribution chain.


Cały wątek:

https://www.geotech1.com/forums/showthr ... is-closing

O White's Co UK nie wiem nic z pierwszego źródła.

White's sam sobie ten grób wykopał.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8487
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Koniec White'sa?

Postautor: lechowiec » pn lip 06, 2020 10:33 pm

Już kiedyś zacząłem się o nich martwić jak zobaczyłem, że na swoim sklepie sprzedają alternatywne sondy do swoich detektorów, wyprodukowane przez konkurencję. Pomysł z piekła rodem. Jako klient odebrałem to jako przyznanie, że konkurencja robi lepsze sondy ... Praktyka wykazała jednak, że konkurencja jeszcze musi się trochę nauczyć ....
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Koniec White'sa?

Postautor: lechowiec » sob sie 29, 2020 7:49 am

Czy wie ktoś coś o fabryce w Anglii? Strona www przekierowuje na USA. Pamiętam, że kiedyś mieli osobno stronę w Angli. Wersja angielska i amerykańska różniły się. Jak coś potrzebowałem to kontaktowałem się od razu z Anglią.

Z tego co widać w sklepach wynika, że to dzieje się na prawdę. Detektory White's znikają z półek. Większość modeli jest "out of stock". Spectry już praktycznie nie można kupić w większości sklepów za granicą.
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Koniec White'sa?

Postautor: ProScan » śr wrz 30, 2020 6:31 pm

Otrzymałem wiadomość z pierwszego źródła, że firma White's UK zamyka się z końcem października.

Wygląda zatem, że to KONIEC.

Jakaś forma wywiązania się z gwarancji ma być zapewniona, ale szczegóły nie są jeszcze znane.

Proszę zatem brać pod uwagę powyższe przy decyzjach zakupowych.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8487
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Koniec White'sa?

Postautor: ProScan » wt paź 20, 2020 9:29 pm

Końca ciąg dalszy:

Garrett przejmuje aktywa White'sa. Domyślam się że nie po to, by markę utrzymać, tylko po to by nikt jej nie wskrzesił.

Poczytajcie sami (przetłumaczcie sobie w google). Podkreślania moje.

Garrett Announces Acquisition

Garland, TX, October 16, 2020 /PRNewswire/ -- Today, Garrett Electronics, a design and manufacturing company specializing in sport and security metal detectors, announced the acquisition of certain assets of White’s Electronics.

White’s, who had been in business since 1950 as a premier manufacturer of metal detection products, announced the suspension of operations on June 18, 2020 in a memo to its dealers. White’s founders, Kenneth and Olive White, built their business the same way Garrett’s founders, Charles and Eleanor Garrett, did, by innovating and committing to producing high quality products in the United States. White’s current principals, Kenneth R. and Mary White, are choosing to fold the White’s legacy in with Garrett Metal Detectors as a way of extending their “Made in the USA” tradition.

Garrett CEO Steve Novakovich commented, “The White family and the Garrett family have had a high level of respect for one another as competitors in the sport market for decades. Now we at Garrett are proud to combine our respective legacies as Garrett continues on as the premier American metal detector company.”

The transaction includes White’s trademarks, intellectual property, tooling, and other assets. It does not include White’s real estate in Oregon or Scotland. Garrett intends to rigorously defend all of White’s trademarks, patents, and other IP wherever infringement may occur.

Novakovich continued, “Garrett recognizes that the White’s brand has a loyal following in the US and around the world. We are pleased to welcome those customers to Garrett, and we hope we can earn your future business.”
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8487
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Koniec White'sa?

Postautor: lechowiec » ndz lis 22, 2020 2:35 pm

No i ślad po White'sie został zatarty ...
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Koniec White'sa?

Postautor: aothunterpl » ndz lis 29, 2020 7:04 pm

Nie stety na własne życzenie ...
aothunterpl
 
Posty: 9
Rejestracja: wt lip 02, 2013 8:27 pm

Re: Koniec White'sa?

Postautor: lechowiec » pn gru 07, 2020 11:10 pm

I po takiej firmie w tak krótkim czasie dosłownie nie ma śladu. Ciekawe ile Garretta kosztowała ta akcja?7
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm


Wróć do Nowości i ciekawostki na rynku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron