Garrett de ja vu

Dealerzy i producenci (i każdy kto zobaczy coś ciekawego) mogą prezentować sprzęt (ale tylko nowości).

Garrett de ja vu

Postautor: ProScan » ndz sty 25, 2009 3:50 pm

Było już na forum, ale nie w tym zestawieniu:

Najnowszy Garrett Recon

Obrazek

dziwnie przypominający Minelaba F3

Obrazek

A zaczęło sie od Foerstera Minexa:

Obrazek

:pa

proscan
Ostatnio zmieniony wt mar 10, 2009 9:18 am przez ProScan, łącznie zmieniany 1 raz
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Garrett de ja vu

Postautor: Szkodnik » pn sty 26, 2009 2:34 pm

Witam
Sądząc po kolorystyce i konstrukcji pewnie przeznaczony
będzie do celów wojskowych??
A propo Garrett troszkę stanął z wykrywaczami dla
hobbystów, cały czas flagowym modelem jest GTI 2500.
Pozdrawiam
Szkodnik
 
Posty: 61
Rejestracja: śr gru 06, 2006 3:20 pm

Re: Garrett de ja vu

Postautor: ProScan » pn sty 26, 2009 4:02 pm

Wszystkie te modele są do zastosowań militarnych, czyli do szukania min.

Uderzające jest podobieństwo designu. Po prostu chłopaki pełną garścią czerpali z cudzych pomysłów, w tym przypadku firmy Foerster. Swoją drogą Foerster jako jeden z pierwszych zastosował technologie dwuczęstotliwościową. Sonda tego detektora jest wykonana na wielowarstwowe płytce drukowanej.

Urządzonko Minelaba pracuje w technologii podobnej do tej w wykrywaczach SD/GP. Na jakiej zasadzie działa Recon nie wiem, ale mogę się domyślać, że to PI.

Faktycznie Garrett mógłby coś nowego wypuścić, bo GTI trąci myszką. Mogliby go chociaż odchudzić, przeprojektować z nowodostęnymi podzespołami. No ale chyba teraz główne pieniądze zarabiają na security. No i na masówce serii ACE150/250 - ten ostatni model wybitnie im się udał.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Garrett de ja vu

Postautor: ProScan » wt mar 10, 2009 9:14 am

Chyba jedna Guartel był pierwszy, aczkolwiek teleskop nie składa się tak bardzo, jak u swoich następców powyżej:

Obrazek

Cacko.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Garrett de ja vu

Postautor: Lamina » wt lis 24, 2009 4:18 pm

mialem recona w rekach, ogladalem i sprawdzalem.
detektor nie jest i niebedzie dostepny w sprzedazy cywilnej, podlega pod amerykanskie przepisy departamentu obrony narodowej i jest sprzedawany pod kontrakty, nawet jesli ja bym chcial jako dystrybutor kupic to musze podac dane odbiorcy i on bedzie akceptowany przez nich. ma to byc rodzaj walki ze sprzedaza technologii wojskowy do iraku itp.

detektor ciekawy, ma kilka potrzebnych dla saperow funkcji ktore sa niedostepne u konkurencji a dla nas jako poszukiwaczy calkowicie zbedne.
jako jedyny ma ciekawe rozwiazania z pinpointem dla obiektow oddalonych od siebie o okolo 60% wielkosci cewki, widzi je osobno.
tryby bez podswietlania i dzwieku na terenie dzialan wojennych. zamienna cewka wieksza jest wymieniana razem ze sztyca w ktorej jest gniazdo i kabel, wytrzymuje wode do 5 metrow ale nie jest to detektor podwodny.

podsumowujac. dla nas jest to poprostu ciekawostka, zasiegi wcale nie sa duze, on nie sluzy do znajdowania bomb w ziemi tylko min na terenie dzialan wojennych.
dodatkowo z zakupem wiaze sie indywidualne szkolenie prze instruktora z garrett'a ktory przyjezdza w dowolne miejsce na ziemi.

co do wygladu wizualnego.... podobienstwo jest oczywiste..
reconem w garrecie zajmuje sie czlowiek ktory bral udzial w projektowaniu wiekszosci detektorow minerskich z ostatnich 20 lat.
Lamina
Sprzedawca
 
Posty: 89
Rejestracja: pn lip 20, 2009 12:16 pm

Re: Garrett de ja vu

Postautor: borek547 » sob gru 12, 2009 12:55 am

W Polcse jest ponoć jeden byłem widziałem w rękach cywilnych jakim cudem to nie wiem w okolicach Podborska.
borek547
 
Posty: 9
Rejestracja: ndz gru 30, 2007 11:53 pm
Lokalizacja: POMORZE


Wróć do Nowości i ciekawostki na rynku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron