Teknetics Delta 4000 - Gamma 6000

Dealerzy i producenci (i każdy kto zobaczy coś ciekawego) mogą prezentować sprzęt (ale tylko nowości).

Teknetics Delta 4000 - Gamma 6000

Postautor: anRO » pt lut 06, 2009 7:47 pm

Coś mi się wydaje ze Warszawski dystrybutor przesypia ostatnio.
http://www.detektorweb.cz/index.4me?s=o ... &vd=1&mm=4
anRO
 
Posty: 63
Rejestracja: czw gru 08, 2005 6:39 pm
Lokalizacja: malopolska

Re: Teknetics Delta 4000 - Gamma 6000

Postautor: ProScan » sob kwie 11, 2009 12:04 am

Mamy już cztery detektory z tej rodziny:

Alpha
Delta
Gamma
Omega

Trochę greckich liter jeszcze zostało ...

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Teknetics Delta 4000 - Gamma 6000

Postautor: Witcher » sob kwie 11, 2009 7:57 am

Poprawcie mnie jeśli się mylę...Mamy ostatnio wysyp nowych modeli wykrywaczy-chyba każda firma coś wypuściła.Jednak absolutnie nic nie zmieniło się w technologii od 10lat? Czy ja dobrze rozumiem że w większości wypadków mamy do czynienia z większą bądź bardziej precyzyjną ilością nastaw i np. kolorowym wyświetlaczem? Bo chyba fale emitowane przez te wykrywacze (które zasadniczo nie różnią się częstotliwościami ) nie "zapierniczają" głębiej w glebę?

Czy jest w ogóle jakaś realna szansa że w przeciągu np.10 lat powstanie jakiś przełom który rzeczywiście wpłynie na skuteczność poszukiwań?
Witcher
 
Posty: 94
Rejestracja: czw gru 15, 2005 4:23 pm

Re: Teknetics Delta 4000 - Gamma 6000

Postautor: ProScan » sob kwie 11, 2009 2:58 pm

Witam,

Firma Fist Texas Manufacturing najwyraźniej idzie na ilość, zarzucając rynek dziesiątkami różnych modeli, które działają niemal tak samo i żadnego przełomu tutaj nie widać.

Przełomem było wprowadzenie technologii wieloczęstliwościowej i w niej pokładam dalsze nadzieje.

Pisałem o tym tutaj:

http://www.poszukiwanieskarbow.com/Foru ... c&start=12

Ponieważ dla każdego konkretnego przedmiotu leżącego w określonej glebie istnieje pewna jedna optymalna częstotliwość, spodziewałbym się powstawania urządzeń, które będą działały na dowolnej częstotliwości, a nie na zestawie ustawionym na sztywno.

:pa

proscan

PS
Gdyby ktoś był zainteresowany, to niech sobie odnajdzie kolegi i mój patent, na wykrywacz działający w widmie rozmytym (podobnie jak telefon komórkowy). To jeden z kierunków - moim zdaniem konieczny, za kilka lat. Tutaj zgłoszenie: http://www.uprp.pl/wydawnictwa/wyd/bup_ ... 6_2005.pdf
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Teknetics Delta 4000 - Gamma 6000

Postautor: diadem » ndz kwie 12, 2009 12:28 am

Patent przedni, temat świetny.
Uważał bym jedynie na sam fakt pisania o posiadanych patentach. Jak już kiedyś wspomniano na tym forum pewien Pan, nazwijmy go A pokazał patent i forumowa hołota go załatwiła.
diadem
 
Posty: 25
Rejestracja: sob sty 13, 2007 3:38 pm

Re: Teknetics Delta 4000 - Gamma 6000

Postautor: ProScan » ndz kwie 12, 2009 9:17 pm

O panu A. nie będę się wydpowiadał, bo nie lubię się powtarzać. Ma na co załużył.

Co do mojego patentu, to poczekam aż znajdzie się taki co zarzuci mi kłamstwo.

:lol:

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Teknetics Delta 4000 - Gamma 6000

Postautor: pastuszek » ndz kwie 12, 2009 9:47 pm

a dlaczego proscan nie zajmie się budową wykrywaczy, choćby tylko jako pokaz swoich możliwości a nie na handel..?
pastuszek
 
Posty: 93
Rejestracja: sob kwie 19, 2008 5:17 pm

Re: Teknetics Delta 4000 - Gamma 6000

Postautor: ProScan » ndz kwie 12, 2009 9:51 pm

Nie jestem ani producentem, ani handlarzem.

Zdarza mi się coś zrobić. Zdarza mi się coś sprzedać.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Teknetics Delta 4000 - Gamma 6000

Postautor: ProScan » czw kwie 30, 2009 9:09 am

Znamienna dyskusja; handlarz, który zachwalał i polecał nowe Tekneticsy zanim je dotknął (wiadomo - od zamówienia do dotarcia z USA do Polski trochę trwa), utyskuje, że inni wypowiadają się nie mając sprzętu w rękach. Czy to aż hipokryzja czy zwykła bezczelność?

http://www.odkrywca-online.pl/teknetics ... tml#651744

Na allegro sprzedaż już trwa. Biedaczek nie ma tylko skąd ukraść instrukcji (trzeba czekać - chyba sam nie skala się tłumaczeniem?). Nie ma jej ani proscan, ani Viking u którego możnaby kupić wykrywacz i przy okazji skserować instrukcję (tak jak to zrobił w przypadku Tekneticsa T2 i wielu innych wykrywaczy).

Jeśli ktoś chce kupić jakiś egzotyczny wykrywacz, to niech zada najpierw pytanie sprzedającemu ile kosztuje np. zapasowy wyświetlacz albo inna dowolna część zapasowa i jaki jest czas oczekiwania na nią.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Teknetics Delta 4000 - Gamma 6000

Postautor: SiD » czw kwie 30, 2009 10:07 am

Generalnie rzeczowość dyskusji w tym podlinkowanym wątku powala na kolana :lol:
Tyle treści i żadnej wartościowej informacji, czemu zasługę można przypisać dwóm osobnikom, specjalistom od wykrywaczy w tym kraju #-o =D>

Wystarczy przeczytać taki wątek i od razu wiadomo do czyich wypowiedzi, trzeba mieć, delikatnie mówiąc, dystans :lol:

Wstydu to im niestety brak #-o
SiD
 
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: Teknetics Delta 4000 - Gamma 6000

Postautor: ProScan » czw kwie 30, 2009 10:20 am

Handlarz o którym mowa zna się na wykrywaczach, bo jest wytrawnym, doświadczonym poszukiwaczem, w przeciwieństwie do drugiego dyskutanta-mitomana.

No ale coż z tego, że sie zna, skoro prawdy się od niego nie dowiesz. Najlepsze jest to co akurat sprzedaje, a cała reszta to "dolna półeczka", przereklamowane sprzęty, które nigdy nie powinny powstać, nic nie warte gadżety i temu podobne juziolenie.

:)

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Teknetics Delta 4000 - Gamma 6000

Postautor: SiD » czw kwie 30, 2009 10:34 am

Że się zna, to ja o tym wiem, tylko jak sam piszesz, nikt inny na tej wiedzy nie skorzysta, wręcz przeciwnie. Czasem zdarzy mu się udzielić jakiejś przydatnej rady na temat użytkowania Tesoro i to wszystko jeśli chodzi o dzielenie się tą wiedzą.

Natomiast zabawnie wygląda to, jak każdy z nich próbuje bronić swojego interesu, jeden swojego rzekomego autorytetu i prawa do wypowiedzi , a drugi tego co akurat sprzedaje, a wszystko grubymi nićmi szyte. Ciężko się nie zorientować o co chodzi. :lol:
SiD
 
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: Teknetics Delta 4000 - Gamma 6000

Postautor: ProScan » czw kwie 30, 2009 11:03 am

I tutaj rola/wina moderatora, który toleruje JAWNĄ promocję tego i innych sprzętów przez osobę, która nimi handluje.

A interes tego drugiego pana, to oprócz wspomnianej chęci autopromocji (mitomania to choroba i trudno oczekiwać od cierpiącego na nią by po prostu przestał być mitomanem - to się leczy, a nie perswaduje) reklama swojego thesaurusa (akurat nie w tym wątku), z którą jak widzę Bocian wziął się ostro :1 chociaż broń nie została złożona :)

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Teknetics Delta 4000 - Gamma 6000

Postautor: jacek1 » ndz maja 10, 2009 7:16 pm

Na innych forach gdy czytam porady,opinie itp dotyczące wykrywaczy podawane przez dwóch Panów, dystrybutora który przetestował kilka tysięcy wykrywaczy :shock: i poszukiwacza który z reguły z nim się łoi podczas dyskusji to widzę jaki jest poziom dyskusji oraz to co się tam dowiem ,nie za dużo konkretów.

Widzę u Poszukiwacza większą chęć do Polskich wyrobów.Proxima.
U dystrybutora to liczą się tylko 3 marki ale wkrótce będzie zmiana na którejś z tych trzech pozycji a wszystko zależy od prowizji i lepszej sprzedaży.

1.Tesoro
2.Tesoro
3.Tesoro :D =D>


Wszyscy oczekują przełomu w dziedzinie wykrywaczy a tu jest patent który może wnieść przełom w tych konstrukcjach.

Pozdrawiam
jacek1
 
Posty: 72
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:13 pm
Lokalizacja: Legionowo

Re: Teknetics Delta 4000 - Gamma 6000

Postautor: ProScan » sob paź 10, 2009 12:19 pm

Witam,

Ponieważ niedawno tłumaczyłem instrukcje obsługi do nowych Tekneticsów, to siłą rzeczy co nieco nowego o nich się dowiedziałem.

W skrócie mogę powiedzieć, że to odpowiedniki (oczywiście nie 1 : 1) nowych Fisherów. Np. model Omega to F5 z jedną baterią. Gamma przypomina F70 itp.

Nie znam osiągów (podobno takie same), natomiast różnica w ergonomii znacząca (na plus). Na minus konstrukcja mechaniczna.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Następna

Wróć do Nowości i ciekawostki na rynku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości