Nowy Whites "Vision" ???

Dealerzy i producenci (i każdy kto zobaczy coś ciekawego) mogą prezentować sprzęt (ale tylko nowości).

Re: Nowy Whites "Vision" ???

Postautor: ProScan » wt mar 17, 2009 3:23 pm

Nie za bardzo jest co tłumaczyć, ponad to co było w field quide.

To co testerzy o nim mówią, dla mnie nie ma większego znaczenia, gdyż są to osoby związane ściśle z Whitesem. Jest tylko kilka smaczków.

Widać, że oni jeszcze pracują i dopieszczają go. Mnie zafrapowała opcja gdzie wykrywacz zabezpiecza sie hasłem, ale nie wiem czy ostatecznie będzie w wykrywaczu, czy nie.

Ogólnie z tego co widzę jest to rozwiniecie DFX-a z trzema częstotliwościami, z możliwością pokazywania siły sygnału dla każdej częstotliwości z osobna (dla mnie to największa atrakcja tego wykrywacza), z funkcją oscyloskopu (nie wiadomo na ile filtrowanego) z kolorowym ekranem i z udoskonalonym interfejsem użytkownika. Na ocenę osiągów przyjdzie jeszcze poczekać.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowy Whites "Vision" ???

Postautor: Kumulus » wt mar 17, 2009 6:52 pm

Dziękuję za streszczenie i opinie :idea:
Brzmi ciekawie , oby tylko nie przesadzili z tymi nowinkami bo zamiast wykrywacza zrobi się gadget :roll:
Chyba że okaże się to przełomem w projektowaniu wykrywaczy i wyznaczy nowe trendy dla innych 8) ... a moze zamiast hasła , tak czytnik lini papilarnych :?: :eager

:pa

Kumulus
Kumulus
 
Posty: 142
Rejestracja: sob lut 09, 2008 9:02 pm

Re: Nowy Whites "Vision" ???

Postautor: terenowiec69 » wt mar 17, 2009 7:05 pm

Ciekawe czy będzie w ustawieniach język polski? :smt102
terenowiec69
 
Posty: 134
Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Nowy Whites "Vision" ???

Postautor: Matis » wt mar 17, 2009 8:01 pm

Na pewno będzie każdy tylko nie polski jak to zawsze jest :|
Matis
 
Posty: 33
Rejestracja: sob paź 11, 2008 8:22 pm

Re: Nowy Whites "Vision" ???

Postautor: Kumulus » wt mar 17, 2009 8:34 pm

Jest też trochę nowych zdjęć

http://www.findmall.com/read.php?66,925029

widać że będzie matowy jak linia DFX/MXT300 no i mam nadzieję że słuchawki jakie zapodają do sprzętu to nie "chińszczyzna" bo mają podobno kosztować "cóś" koło 200$ :?

:pa

Kumulus
Kumulus
 
Posty: 142
Rejestracja: sob lut 09, 2008 9:02 pm

Re: Nowy Whites "Vision" ???

Postautor: SiD » wt mar 17, 2009 10:54 pm

Fajnie widać na tych zdjęciach, jak zmienia się siła sygnału w zależności od przedmiotu. Dla +56 numeru V.D.I. sygnał najmocniejszy jest dla średniej częstotliwości, a już dla +21 najwyższa częstotliwość ma najmocniejszy sygnał 8)

Generalnie nic nie piszę, bo słów mi brak, sprzęt prezentuje się pięknie i bardzo obiecująco. Coś naprawdę świeżego na rynku wykrywaczy. Nic tylko czekać, aż pojawi się u nas, albo sprowadzić. Szkoda, że Vision pojawił się po skoku $ :(

W każdym razie rewelacja. Prawdziwa perełka.
SiD
 
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: Nowy Whites "Vision" ???

Postautor: terenowiec69 » czw mar 19, 2009 6:45 pm

Z tego co przed chwila wyczytałem to dwie osoby z forum amerykańskiego już go mają i testują.Poprzesiadali się na vision i pierwsze wrażenie to to że jest głębszy od DFX-a.Ale więcej konkretów nie ma.

SID dzis $ 3,25 takze się nie przejmuj,trzeba czekać . :(
terenowiec69
 
Posty: 134
Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Nowy Whites "Vision" ???

Postautor: Kumulus » sob mar 21, 2009 11:16 pm

Kumulus
 
Posty: 142
Rejestracja: sob lut 09, 2008 9:02 pm

Re: Nowy Whites "Vision" ???

Postautor: ProScan » ndz mar 22, 2009 1:06 pm

Póki co to jest "rough draft", ale i tak widać, że do tej pory najbardziej złożny do regulacji DFX, przy Vision to dziecinna zabawka.

:supr

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowy Whites "Vision" ???

Postautor: Witcher » ndz mar 22, 2009 3:04 pm

Może trochę sceptycznie wypowiem się jako "Minelab boy" ;) :
Jeszcze więcej ustawień które zapewne nie specjalnie przełożą się na znaleziska-taka sztuka dla sztuki :P
Witcher
 
Posty: 94
Rejestracja: czw gru 15, 2005 4:23 pm

Re: Nowy Whites "Vision" ???

Postautor: SiD » ndz mar 22, 2009 3:30 pm

Muszę przyznać się, że sam zastanawiałem się przez chwilę na ten temat, na ile regulowanie i te wszystkie bajery przełożą się na efekty. Do jakich wniosków doszedłem?

Jak zwykle wszystko zależy. Od operatora, od warunków terenowych i wielu innych czynników.

Są miejsca gdzie nie ma śmieci, jest dużo wartościowych fantów, które leżą tuż pod powierzchnią ziemi. Jaki wykrywacz znajdzie tam najwięcej? Ten który będzie najprostszy w obsłudze, najlżejszy, a jego operator będzie najszybciej machał i najszybciej kopał. Dyskryminacja, głębokość praktycznie nie mają znaczenia.

Są miejsca gdzie liczy się głębokość, są miejsca gdzie dyskryminacja.
Są miejsca gdzie łatwo się uczyć szukać z wykrywaczem, są i miejsca, gdzie tylko najlepsi i doświadczeni dają radę.

Moim zdaniem Vision zapełnia bardzo ważną lukę na rynku wykrywaczy. To jest wykrywacz dla prawdziwego specjalisty od wykrywaczy, dla świadomego użytkownika. Oprócz XLT i DFX nie ma żadnych innych w tej kategorii. Może na siłę E-Track, ale Vision jest tu numer jeden i zanim długo, długo nic.

Jak każdy sprzęt skierowany głównie do specjalistów, ma wąskie grono odbiorców, ale za to w tym do czego został zaprojektowany jest najlepszy.

Zamiast najlepszego dla każdego, mamy najlepszy dla najbardziej wymagających. To już naprawdę coś.

Tak więc sądzę, że są tacy ludzie, którzy w danej sytuacji będą z Vison najskuteczniejszymi poszukiwaczami, poza wszelką konkurencją, ale nie mówimy to o pierwszym lepszym miłośniku poszukiwań i o pierwszej lepszej sytuacji.

To jak samochody, bolidy F1 są najszybsze na torze. Tylko na torze, nie nadają się do jazdy po mieście, ani tym bardziej w terenie, nie każdy potrafi je kierować, ale w swoim zastosowaniu są numer jeden.

Vision jest wykrywaczem formuły pierwszej.

To oczywiście moje przemyślenia, moje zdanie, a nie fakt, prawda objawiona, jedyna słuszna opinia. To ja go tak widzę i mam dzięki niemu chęć stać się kierowcą bolidu, jak Kubica ;)
SiD
 
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: Nowy Whites "Vision" ???

Postautor: terenowiec69 » ndz mar 22, 2009 9:29 pm

terenowiec69
 
Posty: 134
Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Nowy Whites "Vision" ???

Postautor: ProScan » ndz mar 22, 2009 9:46 pm

Whites przypuszczalnie przyśpieszył wypuszczenie na rynek, by pokazać swój wykrywacz na tym Texas Treasure Show. Nie przypominam sobie, by kiedyś tak promowano wykrywacz, do którego nie ma pełnych informacji. Nawet instrukcja jest tylko draftem.

Bardzo interesujący ten oscyloskopik. Widać że pokazywana jest inna informacja niż siła sygnału. Prawdopodobnie któryś z kanałów po detekcji fazoczułej. No i po filtracji :(

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowy Whites "Vision" ???

Postautor: KrisssK » śr mar 25, 2009 7:21 pm

Może ktoś się skusi: :)
http://www.allegro.pl/item594093275_whi ... etali.html

Ale w stosunku do tej informacji:
terenowiec69 pisze:W sprzedaży będą już dostępne w usa od następnego tygodnia(wg.rozmowy dzisiejszej ze sklepem).

Cena : 1499,95 $

to niezły został przyjęty kurs dolara :).
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Nowy Whites "Vision" ???

Postautor: Kumulus » śr mar 25, 2009 8:20 pm

Ze słuchawkami ma kosztować 1699,95$ + sprzedający chce zarobić pewnie z 200$ za fatygę no i podejrzewam że z 50$ wysyłka ! Pod warunkiem że Urząd Celny się nie dołoży swojej części :? to kurs wyjdzie jakieś 3,5PLN /1 $ :roll: No i bez polskiej gwarancji :smt017
Myślę że to oferta raczej dla desperatów :-k

A swoją drogą ciekawe ile będzie kosztował jak już się pojawi w Polsce :?:

:pa

Kumulus
Kumulus
 
Posty: 142
Rejestracja: sob lut 09, 2008 9:02 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nowości i ciekawostki na rynku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości