VISION wylądował :)

Dealerzy i producenci (i każdy kto zobaczy coś ciekawego) mogą prezentować sprzęt (ale tylko nowości).

VISION wylądował :)

Postautor: Kumulus » czw kwie 16, 2009 6:42 pm

Dziś dotarł do mnie długo wyczekiwany Whites VISION - teraz to już SPEKTRA V3 , więc mam "wersję kolekcjonerską" 8) ze starą nazwą bo niczym wiecej się chyba nie róznią :roll:

Pierwsze wrażenia to :

- gabarytowo dokładnie taki sam jak mój DFX ,
- sporo większa (w porównaniu do DFX) "puszka" wyświetlacza co już tak bardzo mi się nie podoba :?
- ekran doskonale czytelny w warunkach domowych , niedługo zobaczymy jak spisuje się w "pełnym" słońcu
- przyciski na panelu sterowania mam wrażenie lekko fosforyzujące :P
- ciężar podobny jak XLT , DFX lub różnica prawie nie wyczuwalna
- bardzo dobrze wyważony
- jako standard posiada cewkę 2D
- Menu bardzo rozbudowane ale chyba intuicyjne (jak bardzo zobaczymy niebawem :roll: )

Ameryki swoimi wrażeniami pewnie nie odkryłem ale może komuś "przybliży" to ten wykrywacz i pozwoli podjąć w przyszłości ewentualną decyzję o zakupie :?:

Pierwsze testy wykrywacza w terenie przeprowadzę w weekend , ale wszystko "wyciągnąć" ze sprzętu będę mógł chyba dopiero ,kiedy PROSCAN przełoży instrukcję na polski :study :smt024

:pa

Kumulus
Kumulus
 
Posty: 142
Rejestracja: sob lut 09, 2008 9:02 pm

Re: VISION wylądował :)

Postautor: Kumulus » ndz kwie 19, 2009 12:08 am

Pierwsze koty za płoty :D

Odpaliłem sprzęt i wszystkie testy przeprowadzałem póki co na programach fabrycznych !
Zasięg : na moim poletku testowym bardzo zbliżone do DFX-a więc na początku nie powala na kolana :( Super jest funkcja TX Boost (coś w rodzaju "dopalacza") po której włączeniu zasięg od razu poprawia się w mojej ocenie przynajmniej 10% Przypuszczam że sprzęt jeszcze może więcej z siebie wycisnąć po dokładnym zapoznaniu się z wszystkimi funkcjami (niektórymi zależnymi od siebie). Ale to wymaga czasu , nauki i kolejnych doświadczeń :idea:
Wyświetlacz : w pełnym słońcu nie sprawia problemów z czytelnością nawet przy wyłaczonym podświetleniu - czego przyznam szczerze się trochę obawiałem mając w głowie negatywne doświadczenia np z kolorowym wyświetlaczem mojego GPS-a . Gdyby ktoś miał problemy z odczytaniem tego co na ekranie może skorzystać z Zoom View (powiększenie napisów) . Mamy również do wyboru wyświetlanie głebokości celu podaną w calach lub w centymetrach :) Z ciekawostek miała być jeszcze podobno mozliwość wyboru języka menu ale albo nie ma albo ja jej jeszcze nie znalazłem :smt102
Trudno oderwać oczy od wyświetlacza kiedy się widzi te wszystkie "skaczące" słupki , wykresy i ikonki i to przynajmniej mnie trochę rozprasza ....... ale dla kogoś kto prawidłowo to wszystko co widzi i słyszy zinterpretuje BOMBA :eager . Ja na razie wolę chyba tylko lub aż to co pokazuje np DFX lub XLT :!: :?:
Menu : dla mnie , jako uzytkownika DFX-a bardzo intuicyjne aczkolwiek aby np stworzyć własny program trzeba się naklikać :smt021
Słuchawki :smt020 (bezprzewodowe) działają bez opóźnień w przekazywaniu sygnału =D>

Reasumując na dzisiaj , dla mnie sprzęt bardzo intrygujący bedący wyzwaniem i nie mający chyba na rynku odpowiednika ( o przepraszam zapomniałem o Spectrze V3 :-D ), oferujący całą masę możliwości a przez to dysponujący dużym potencjałem , oczywiście nie pozbawiony w mojej ocenie drobnych wad (największa to cena wykrywacza) ale gdzież jest .....doskonałość :?: :smt077
Polecam dla lubiacych eksperymenty ;)

C.D.N.

:pa

Kumulus

P.S. Dodano 19.04. > VISION <-> SPECTRA , okropnie zakłóca pracę DFX -a . :( Minimalna odległość od siebie to jakieś 20-30m :evil:
Kumulus
 
Posty: 142
Rejestracja: sob lut 09, 2008 9:02 pm

Re: VISION wylądował :)

Postautor: Kumulus » ndz maja 03, 2009 7:23 pm

c.d.

Moje następne spostrzeżenia :roll:

- bardzo , bardzo denerwują refleksy słoneczne odbijające się od szybki wyświetlacza - oslepiają użytkownika ,
- wykrywacz jest bardzo prądożerny - akumulatory 2700 mAh (nowe)wystarczyły mi tylko na 9 godzin poszukiwań non stop ,bez podświetlenia i bez "dopalacza , :dodu
-"Dopalacz" (Tx Boost) - wykrywacz mnie jednak trochę rozczarowuje - bardzo często niewiedzieć czemu występuje wysoka niestabilność sprzętu . Grunt w porządku i żadnych zakłóceń zewnętrznych ](*,) Na chwilę obecną (bez możliwości zapoznania się ze sczegółową instrukcją obsługi) nie mogę sobie z tym poradzić ,
- rzeczywiście jest trochę cięższy od swych braci XLT i DFX - wykrywacz waży 1,9 kg co trochę jednak rękę męczy ,
- wykrywacz działa bez problemów na wszystkich cewkach serii Eclipse dedykowanych do DFX,MXT,M6 , - identyfikacja VDI prawidłowa :)
- Whites rzeczywiście się postarał 8) Nawet na fabrycznych programach
sprzęt widzi dużo i głęboko 8)

.... c.d.n.

:pa

Kumulus
Kumulus
 
Posty: 142
Rejestracja: sob lut 09, 2008 9:02 pm

Re: VISION wylądował :)

Postautor: ProScan » czw maja 21, 2009 2:32 pm

Skompresowany i przeedytowany opis Romulusa:

http://www.thesaurus.com.pl/forum/viewt ... c&start=75

I tak dobrze, że nie podał jako swój (że niby tajemniczy kolega podesłał :lol: Genialny jest ten facet!), czyli jakaś poprawa jest. Pewnie pojawi się jako relacja z pierwszej ręki w Thesaurus News.

:lol:

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: VISION wylądował :)

Postautor: wiking10 » pt lut 05, 2010 11:45 am

kumulus, czy można się z Tobą skontaktować mailowo?
wiking10
 
Posty: 85
Rejestracja: śr lis 09, 2005 1:58 pm
Lokalizacja: dolnosląskie

Re: VISION wylądował :)

Postautor: sten123 » pt lut 05, 2010 4:28 pm

Jakiś test na ruskiej stronie tu

http://translate.googleusercontent.com/ ... V4_MGFaqWw

Czy warto dać tyle kasy za to ustrojstwo oceńcie sami
sten123
Ponadnormatywny entuzjasta Tekneticsów
 
Posty: 32
Rejestracja: wt gru 29, 2009 3:16 pm

Re: VISION wylądował :)

Postautor: Kumulus » pt lut 05, 2010 6:12 pm

wiking10 pisz na PW
:pa

Kumulus
Ostatnio zmieniony czw mar 04, 2010 7:49 pm przez Kumulus, łącznie zmieniany 1 raz
Kumulus
 
Posty: 142
Rejestracja: sob lut 09, 2008 9:02 pm

Re: VISION wylądował :)

Postautor: ookon » ndz lut 14, 2010 5:58 pm

ookon
 
Posty: 18
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 7:07 pm
Lokalizacja: Bochnia/Oslo

Re: VISION wylądował :)

Postautor: terenowiec69 » wt lut 23, 2010 9:11 pm

Może jeszcze jakieś ogólne refleksje i spostrzeżenia po sezonie użytkowania?
terenowiec69
 
Posty: 134
Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: VISION wylądował :)

Postautor: Kumulus » śr lut 24, 2010 6:45 pm

Ogólne refleksje są takie, że mimo wszystkich za i przeciw opisanych powyżej (nic innego na razie nie dostrzegłem) według mnie to doskonały wykrywacz który wciąż mnie zaskakuje swoimi możliwościami :smt050 .
Możliwe że to dzieło przypadku , szczęścia ,itd., jak zwał tak zwał ,ale sezon 2009 miałem bardzo obfity w znaleziska i to bardzo często tam gdzie już wszyscy byli :-D . Mam VISIONA z softem 1.0 i nic mu nie dolega o czym czytałem na amerykańskich forach #-o
Moje problemy z "dopalaczem" (Tx Boost) opanowane - wystarczy tak nie szarżować z Rx Gain-em , dopieścić czułość w trybie dyskryminacji i All metal i już ! Efekt w postaci większego zasięgu od razu widoczny !
Wyzwaniem dla mnie jest teraz amplituda w trybie analizy . Zauważyłem ze z duzym prawdopodobieństwem można ocenić wielkość wykrytego przedmiotu oraz ocenić na podstawie numeru VDI + kształcie pokazanej amplitudy czy znalazłem "dobry cel" czy też jakieś "śmieci" Na przykład w przypadku odłamków zelaznych pokazuje się "porwany" wykres lub całkowicie płaska linia . Jest to dla mnie informacja po której mogę podjąć decyzję czy warto kopać . Muszę jednak jeszcze sprawdzić w ilu procentach te informacje są trafne #-o "Badaliśmy" wykrywacz trochę z Piotrem (Proscanem) i wyszło że wykrywka potrafi rzeczywiście operować na trzech częstotliwościach , takich jakie są podane przez producenta i ma bardzo dużo możliwości zmiany ustawień (wręcz personalizacji pod konkretnego użytkownika) co w moim mniemaniu kiedy wie czego się szuka ,musi się później przekładać na efekty . Myślę że dużo więcej będę mógł powiedzieć po kolejnym sezonie który jak sądzę spędzę już z instrukcją obsługi PL w ręku ;) bo nie wszystko jeszcze z angielskiej rozumiem i Nasze "badania" bedą mam nadzieję kontynuowane w miarę wolnego czasu :roll: Wciąż chodzi za mną przeczucie że ten wykrywacz więcej może niż obecnie potrafię z niego wycisnąć :roll:
Jeśli ktoś ma możliwość kupić VISIONA/SPECTRE V3 w dobrej cenie (widziałem na ebay z drugiej ręki w przeliczeniu 4200-4600PLN )sklepowa moim zdaniem jest zdecydowanie za wysoka, myślę ze nie będzie zawiedziony !

:pa

Kumulus

P.S. A już na pewno nie wyobrażam sobie teraz chodzenia ze słuchawkami "na kablu " 8) Drobiazg a cieszy :1
Kumulus
 
Posty: 142
Rejestracja: sob lut 09, 2008 9:02 pm

Re: VISION wylądował :)

Postautor: terenowiec69 » czw lut 25, 2010 9:26 pm

A czy masz jakieś doświadczenia w pracy z nim na programie relic lub innym na żelastwo.Cz zasięg 1 metra powiedzmy jest do osiągniecia dla większego przedmiotu.

P.S czy to nie ty dałeś filmiki na yt. z visionem :?:
terenowiec69
 
Posty: 134
Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: VISION wylądował :)

Postautor: Kumulus » ndz lut 28, 2010 5:34 pm

Myślę że taka głębokość jest realna dla dużego przedmiotu na Relic-u lub Mixed Mode Pro , z włączonym Tx Boost . Szukam głównie meteorytów i meteoryty żelazne które udało mi się znaleźć do max 0,4 m i taka głębokość jest jak najbardziej osiągalna dla przedmiotu o wymiarach orientacyjnie 10 cm x 4,5 cm , waga 302 gr przy bardzo wyraźnym sygnale bez "dopalacza" ! .Głębiej nic nie trafiłem bo za innym żelaztwem "nie chodzę" :roll: Na YouTube to nie moje "dzieło" :D

:pa

Kumulus
Kumulus
 
Posty: 142
Rejestracja: sob lut 09, 2008 9:02 pm

Re: VISION wylądował :)

Postautor: ProScan » pn kwie 19, 2010 11:50 am

ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: VISION wylądował :)

Postautor: Kumulus » pn kwie 19, 2010 12:37 pm

Widać ze wiedzą jak zarabiać pieniądze :evil: 100$ za UPDATE oprogramowania _ jak dla mnie _ pieniądze wywalone w błoto bo zadna z oferowanych dodatkowo opcji nie jest mi potrzebna .
Ciekawe czy V3i oferuje język polski no i zobaczymy za ile i jak to robi się w Polsce ;)

:pa

Kumulus
Kumulus
 
Posty: 142
Rejestracja: sob lut 09, 2008 9:02 pm

Re: VISION wylądował :)

Postautor: ProScan » pn kwie 19, 2010 12:57 pm

Jeśli da się to zrobić, to już duży plus. Np. taki Teknetics czy Fisher wypuszczają kolejne wersje bez takiej możliwości.

Kto chce robi upgrade, a kto nie, to nie robi. To w miarę uczciwy układ.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Następna

Wróć do Nowości i ciekawostki na rynku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości