Następca E-track'a...

Dealerzy i producenci (i każdy kto zobaczy coś ciekawego) mogą prezentować sprzęt (ale tylko nowości).

Następca E-track'a...

Postautor: MartenSE » ndz cze 21, 2009 9:00 pm

Witam,
Chciałbym się od Was dowiedzieć,czy są może jakieś przecieki i informacje np na zagranicznych forach dotyczące następcy E-track'a i odpowiedzi Minelaba na Spectra V3 Whites'a?
MartenSE
 
Posty: 1
Rejestracja: sob mar 28, 2009 3:06 pm

Re: Następca E-track'a...

Postautor: ProScan » ndz cze 21, 2009 9:29 pm

A skąd taki pomysł, że Minelab ma mieć jakąś odpowiedź na Spektrę :?:

To White's odpowiadał swoim DFX-em na Explorery.

Sądzę że otwiera się teraz era na słuchawki bezprzewodowe, kolorowe ekrany i na wieloczęstoliwościowce (ze swobodą wyboru). Ale to będzie proces, a nie eksces.

Czekamy na reakcję, ale Garretta, który w tej chwili technologicznie jest za murzynami.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Następca E-track'a...

Postautor: SiD » ndz cze 21, 2009 10:58 pm

ProScan pisze:Czekamy na reakcję, ale Garretta, który w tej chwili technologicznie jest za murzynami.


Dokładnie, Garrett mnie zadziwia. Nie wiem czy szykują jakieś mega uderzenie, czy spoczęli na laurach, ale nie bardzo rozumiem podejście Garretta do sprawy.

Wykrywacze ma ciężkie, wyświetlacze i interface niezbyt pomyślany (kto wpadł na pomysł, że małe kwadraciki to lepsze wyjście niż odczytanie liczby?) i do tego wszystkiego dźwięk wiodący którego zupełnie nie rozumiem - nie cichnie nad dyskryminowanymi przedmiotami, jedynie daje znać, ze wykrywacz jest włączony :|

Nie twierdzę przy tym, że wykrywacze są złe. W sumie jak zaczynałem z wykrywaczami, to pierwszy jaki chciałem kupić to GTP 1350 i to był dla mnie szczyt marzeń, jednak jak zapoznałem się szczegółowo z tematem, stwierdziłem, że jednak inne sprzęty bardziej mi odpowiadają.

Myślę, że nikt nie pogardził by nowym sprzętem ze stajni Garretta, który wniósłby powiew świeżości w jego szeregi.
Zerwanie ze starymi nawykami, zaprezentowanie czegoś nowego, nowy interface, nowe pomysły, nowy wizerunek... ciekawe czy się doczekamy.
Ciekawe, czy czymś nas zaskoczy, jak White's Spectrą, czy będzie to jedynie zmodyfikowana wersja obecnych sprzętów, bo jeśli tak, to będzie strzał we własną stopę.
SiD
 
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: Następca E-track'a...

Postautor: ProScan » ndz cze 21, 2009 11:05 pm

czy będzie to jedynie zmodyfikowana wersja obecnych sprzętów, bo jeśli tak, to będzie strzał we własną stopę.


Garrett już wypuścił zmodyfikowaną wersję obecnych sprzętów: ACE 250. Są lepsze (oczywiście w ogólnym rozrachunku, a nie patrzac na jeden parametr, np. zasięg) od serii GTA i GTP :)

Na pewno nad czymś pracują. Z drugiej strony ich główny konstruktor Podhrasky (autor wszystkich wspólczesnych konstrukcji) piastuje obecnie jakąś funkcję managerską, więc może nie mają nikogo łepskiego na zastęptwo?

No ale kolega chciał poplotkować o Minelabie - trzymajmy się tematu.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Następca E-track'a...

Postautor: jacek1 » śr lip 01, 2009 9:08 pm

Dodawanie zbędnych bajerów np.kolorowy ekran,kwadraciki takie a te siakie,tu pierścionek a tu zawleczka na wyświetlaczu powoduje tylko niepotrzebną komplikację wykrywacza.
Na ale klienta trzeba na coś złapać.
Następca E-trac powinien pójść w kierunku b.prostego menu,lepszej ergonomii,mniejszej wagi i lepszej skuteczności a wtedy może wrócę do Minelaba.
Znam już kilka osób co kupiły wykrywacze skomplikowane i po kilku miesiącach je sprzedały.

Obecnie najnowsze modele to przerost formy nad treścią.
jacek1
 
Posty: 72
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:13 pm
Lokalizacja: Legionowo

Re: Następca E-track'a...

Postautor: terenowiec69 » czw lip 02, 2009 7:49 am

Ja myślę że Minelab powienien póśc w stronę użytkowników i stosować standardowo tryb statyczny.Uzytkownicy są na całym swiecie i powinni się pod nich "ustawić".Za jakieś 2-3 lata na pewno coś będzie "nowego",wymusi to rynek.
Gdzieś czytałem że zamykaja produkcje w irlandiii przenoszą do malezji ,ale nie wiem czy to prawda.
terenowiec69
 
Posty: 134
Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Następca E-track'a...

Postautor: ProScan » czw lip 02, 2009 9:15 am

zbędnych bajerów np.kolorowy ekran,kwadraciki takie a te siakie,tu pierścionek a tu zawleczka


Co do ikonek zgoda - co do koloru też, ale w kolor w Spectra V3 jest moim zdaniem niezbędny, by w sposób czytelny pokazać sygnały na 3 różnych częstotliwościach.

Ja myślę że Minelab powienien póśc w stronę użytkowników i stosować standardowo tryb statyczny.


Tryb statyczny jest trudniejszy dla przeciętnego użytkownika, a w biznesie trzeba się dopasować do potrzeb większości. Nikt na świecie nie produkuje wykrywaczy z myślą o militarystach w Polsce, więc tutaj jest szansa dla naszych rodzimych wytwórców. Aczkolwiek White’s wypuścił niedawno patent wykrywacza ze statyczną dyskryminacją, więc coś im tam chodzi po głowie.

zamykaja produkcje w irlandiii przenoszą do malezji ,ale nie wiem czy to prawda.


A jakie źródło tej informacji? Ja w każdym razie nic o tym nie wiem.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Następca E-track'a...

Postautor: Armand » ndz lip 05, 2009 10:04 pm

ProScan pisze:Nikt na świecie nie produkuje wykrywaczy z myślą o militarystach w Polsce, więc tutaj jest szansa dla naszych rodzimych wytwórców. Aczkolwiek White’s wypuścił niedawno patent wykrywacza ze statyczną dyskryminacją, więc coś im tam chodzi po głowie.


Przypominam, że Armand od lat produkuje wykrywacze ze statyczną dyskryminacją :D
Armand
Producent
 
Posty: 139
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:16 pm
Lokalizacja: Komorów

Re: Następca E-track'a...

Postautor: ProScan » ndz lip 05, 2009 10:58 pm

Armand od lat produkuje wykrywacze ze statyczną dyskryminacją


Tak wiemy - tego typu rozwiązania jak w Armandzie znane są od lat circa 70-tych. Ale chodzi o statyczną dyskryminację z jednoczesną eliminacją wpływu gruntu.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Nowości i ciekawostki na rynku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości