Nowy wykrywacz Armanda

Dealerzy i producenci (i każdy kto zobaczy coś ciekawego) mogą prezentować sprzęt (ale tylko nowości).

Nowy wykrywacz Armanda

Postautor: ProScan » czw lip 16, 2009 11:07 pm

ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowy wykrywacz Armanda

Postautor: igor378 » sob lip 18, 2009 10:13 am

najlepsze-dla osób z wadą wzroku.w zestawie dodatkowo biała laska...pies przewodnik do kupienia na innej aukcji.
rece opadaja,maja ludzie poczucie humoru,nie ma co....
igor378
 
Posty: 46
Rejestracja: sob maja 17, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: poznan

Re: Nowy wykrywacz Armanda

Postautor: ProScan » sob lip 18, 2009 10:18 am

Nie rozumiem, Igor. To jeden z bardziej sensownych detektorów Armanda. Poważnie.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowy wykrywacz Armanda

Postautor: Damian » sob lip 18, 2009 11:23 am

Sam ostatnio zastanawiałem się nad zakupem PP. Jednak ceny zachodnich zabawek skutecznie odstraszają... :|
Tutaj mamy PP w przyzwoitej cenie, ale niestety nic więcej nie wiadomo... a kupować kota w worku...
Panie Armandzie a może dało by się stworzyć jakiś filmik z działania sprzętu w terenie? :)
Damian
 
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 09, 2007 10:28 pm

Re: Nowy wykrywacz Armanda

Postautor: Armand » sob lip 18, 2009 11:55 am

Link do Pinpointera:

http://www.armand.pl/index.php?p60,wykr ... pinpointer

Kiedyś zrobię filmik. A jak zrobię filmik, to napiszecie, że to inscenizacja. A jak zrobię prawdziwy, to podpadnę ustawie :)

A jak kupujecie zachodnie wykrywki, to nie narzekacie na kota w worku na motorku :)
Poczytajcie sobie pewien post, który ukazał się w O..., jak jeden młody człowiek był głęboko rozczarowany wykrywaczem amerykańskiej uznanej marki:
http://www.odkrywca.pl/tesoro-golden-u- ... tml#655703
Sami się nakręcacie na marki na forach, a jak już kupicie, to zagryzacie zęby, no i oczywiście chwalicie przy sprzedaży.

Co do wady wzroku, to właśnie ja ją mam. I to wcale nie jest śmieszne, tylko jak się ma powyżej 40., to prawie każdy ma lekkie niedowidzenie. Oczywiście nie chodzę z białą laską, nie noszę okularów, ale podczas wykopywania fantów zauważyłem, że nie mogłem odnaleźć małego drucika miedzianego w garści ziemi, a mój młodszy kolega zobaczył go z pozycji stojącej. Po prostu za dużo czasu tracę na odnalezienie artefaktu w wykopanej ziemi. A sprzęt nie po to się kupuje, żeby go mieć, tylko po to, żeby go racjonalnie wykorzystać.
I spróbujcie coś małego namierzyć wzdłużnie sondą DD F75. Można tylko poprzecznie.Trzeba obchodzić artefakt z wykrywaczem o 90 stopni. Ale oczywiście nikt o tym nie napisze na forum, bo to przecież wspaniały wykrywacz. Po to właśnie są pinpointery, żeby ułatwić sobie życie.
I Igorze, szydzić jest bardzo łatwo. Od szydzenia jest inne forum. Lepiej byś napisał coś mądrego, co sądzisz o przełączniku czteropozycyjnym w tym PP? Żaden producentów PP na to wcześniej nie wpadł.
Ostatnio zmieniony czw maja 06, 2010 2:14 pm przez Armand, łącznie zmieniany 1 raz
Armand
Producent
 
Posty: 139
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:16 pm
Lokalizacja: Komorów

Re: Nowy wykrywacz Armanda

Postautor: ProScan » sob lip 18, 2009 12:09 pm

Ja osobiście używałem, używam i będę używał pinpoiterów (w tej czy innej formie), chociaż wzrok mam niezły (ale coraz gorszy).

Jak coś jest oblepione ziemią, to żaden wzrok nie pomoże.

Tak więc pojawienie się wykrywaczyka Armanda uważam dobre posunięcie. Ile jest wart (jakościowo) czas pokaże.

Co do nakręcana się, to mnei najbardziej rozbawiła historia z pinpoiterem Treasure Mate (robionym przez Tesoro). "Eksperci" rozpływali sie w zachwytach jaki to wspaniały detektorek, Mercedes wśród pinpoinetrów i temu podobne pieprzenie, bez jakiejkolwiek wiedzy z pierwszej ręki. Okazało się, że zakłóca on wykrywacze Tesoro - ergo, nie może z nimi jednocześnie pracować! To są jakieś jaja!

Oczywiście są fani (i antyfani - Armand zna to dobrze) różnych marek. Ale jeśli ktoś jest baranem i jak baran idzie bezmyślnie za stadem, to może mieć tylko i wyłącznie do siebie pretensje, jeśli dokonał złego wyboru.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowy wykrywacz Armanda

Postautor: Armand » sob lip 18, 2009 12:28 pm

Chciałem go nawet kupić, żeby go przetestować, ciekawe jest w nim dostrojenie do gruntu, ale długość 29 cm, to lekka przesada. W USA jest wiele długich modeli pinpointerów na rynku, ale widzę, że u nas nikt ich nie kupuje.
A jak się zakłóca z innymi Tesoro, to jest to żywcem jakiś prosty Tesoro z sondą walcowatą.
Ja np mam też inny PP zachodni i muszę inny markowy wykrywacz odsuwać od niego na około 0,5 m, bo mi w tym PP rozszerza się próg dźwięku. Z początku myślałem, że mi PP nawala, albo bateria do kitu, ale w domu jak go włączałem to było OK.
Armand
Producent
 
Posty: 139
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:16 pm
Lokalizacja: Komorów

Re: Nowy wykrywacz Armanda

Postautor: Damian » sob lip 18, 2009 1:45 pm

No i kupiłem. :) Zobaczymy co z tego będzie... :lol:
PP potrzebny jest mi nie z powodu mojej ślepoty bo mam tylko niecałe -1 dioptrii :), ale ze względu na miejsce w którym ostatnio prowadzę poszukiwania. Twarda,lepka ziemia i gruz spowodowały że już ''namierzyłem'' saperką kilka fantów.
Damian
 
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 09, 2007 10:28 pm

Re: Nowy wykrywacz Armanda

Postautor: dandin » pn lip 20, 2009 9:10 pm

no to czekamy na relacje jak sprzęcik się sprawuje
dandin
 
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 01, 2008 8:05 pm

Re: Nowy wykrywacz Armanda

Postautor: igor378 » czw lip 23, 2009 5:49 pm

nie neguje tego ze to jest cos fajnego i sensownego,tylko mnie rozbawił ten opis reklamowy.sam jestem okularnikiem,ale nie wyobrazam sobie kogos kto by potrzebował szkieł jak denka od jabola zeby bez okularów po lesie biegał za to z pinpointerem. :P nadmienie jeszcze ze pierwszy sprzet vlf jaki miałem to własnie armand inspector,i mimo wielu jego wad jednak sporo nim nakopałem,ale to juz moze w innym wątku.
pozdrawiam.
igor378
 
Posty: 46
Rejestracja: sob maja 17, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: poznan

Re: Nowy wykrywacz Armanda

Postautor: gawron » wt sie 18, 2009 9:35 pm

no to skoro po aukcji to może Damian napiszesz czemu się go tak szybko pozbyłeś bo to chyba twój pinpoincik był na allegro
gawron
 
Posty: 167
Rejestracja: sob mar 25, 2006 3:33 pm
Lokalizacja: daleka północ

Re: Nowy wykrywacz Armanda

Postautor: ProScan » wt sie 18, 2009 9:43 pm

Damian ostro się wyprzedawał ze sprzętu - sam ostatnio kupiłem u niego sondę...

Tego Armanda też licytowałem, ale szybciej spasowałem...

Czekamy na opinię.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowy wykrywacz Armanda

Postautor: gawron » wt sie 18, 2009 10:31 pm

też jestem ciekawy i też zastanawiałem się nad jego licytacją, ale zastanowił mnie pośpiech z jakim się Damian pozbywał nowego sprzętu #-o
gawron
 
Posty: 167
Rejestracja: sob mar 25, 2006 3:33 pm
Lokalizacja: daleka północ

Re: Nowy wykrywacz Armanda

Postautor: Damian » śr sie 19, 2009 6:29 am

ProScan pisze:Damian ostro się wyprzedawał ze sprzętu - sam ostatnio kupiłem u niego sondę...

Tego Armanda też licytowałem, ale szybciej spasowałem...

Czekamy na opinię.

:pa

proscan


Tak Proscanie dzisiaj sonda idzie do Ciebie! :)
A wyprzedawałem sondy bo w swojej X-terrce miałem aż trzy, dwa razy M i jedną L. Zostawiłem sobie jedną M-DD, a do niej chcę dokupić H na drobnicę! :)

Co do PP, to chyba nie był to trafiony wybór. Nie chodzi tu o działanie czy wykonanie sprzętu. To ja jakoś nie mam cierpliwości do używania krecika, jakoś szybciej znajduję fanta przemiatając garścią ziemi nad sondą! :)
Damian
 
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 09, 2007 10:28 pm

Re: Nowy wykrywacz Armanda

Postautor: Marek S » śr sie 19, 2009 3:54 pm

Nie wynika ze zdjęć jakie to duże ale ergonomia prezentuje się słabo, mam trzymać za to pudełko jakoś? Obsługa przełącznika dwuręczna, obudowa nieszczelna, luźno zabudowana (brak miniaturyzacji). Hmm słabo słabo...
Marek S
 
Posty: 45
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: pomorskie

Następna

Wróć do Nowości i ciekawostki na rynku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron