T2 oraz F75 w wersji "Limited" (edition)

Dealerzy i producenci (i każdy kto zobaczy coś ciekawego) mogą prezentować sprzęt (ale tylko nowości).

T2 oraz F75 w wersji "Limited" (edition)

Postautor: ProScan » ndz wrz 13, 2009 12:10 am

Podobno dostępne tylko latem 2009.

Wyposażone w dwa dodatkowe tryby Boost Process (podobno wyraźnie poprawia zasięg) oraz Cache Locating Process (do szukania skrytek).

Mi najbardziej podoba się kolorek camo.

Dodatkowa sonda 5 cali dla tej wersji.

Obrazek

Obrazek

:wave

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: T2 oraz F75 w wersji "Limited" (edition)

Postautor: gawron » ndz wrz 13, 2009 9:03 pm

zostawisz w trawie i już nie znajdziesz :D
gawron
 
Posty: 167
Rejestracja: sob mar 25, 2006 3:33 pm
Lokalizacja: daleka północ

Re: T2 oraz F75 w wersji "Limited" (edition)

Postautor: terenowiec69 » pn wrz 14, 2009 5:23 pm

Maskowanie mi sie podoba,ale dodanie dwóch funkcji kosztem 1200zł więcej to już nie.Typowy amerykańskie marketing.
Poczekamy na relacje użytkowników.
Boost w f75 to prawdopodobnie odpowiedz na ta samą funkcję w spectra.
terenowiec69
 
Posty: 134
Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: T2 oraz F75 w wersji "Limited" (edition)

Postautor: ProScan » pn wrz 14, 2009 7:31 pm

Boost w f75 to prawdopodobnie odpowiedz na ta samą funkcję w spectra.


Tyle że w Spectrze to jakiś układowy zabieg, a w T2 wygląda na to, że coś programowo dołożyli.

Czyli raczej marketing.

Tylko o jakie holiday im chodzi - czy to nie aby o święta?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: T2 oraz F75 w wersji "Limited" (edition)

Postautor: Szkodnik » pn wrz 14, 2009 9:52 pm

Z tego co się orientuję to przerwa wakacyjna w nauce, czyli tzw. u nas wakacje to w USA to tez holiday, u nich wszystko wolne prawie jest holiday :P
Szkodnik
 
Posty: 61
Rejestracja: śr gru 06, 2006 3:20 pm

Re: T2 oraz F75 w wersji "Limited" (edition)

Postautor: Lamina » wt lis 24, 2009 3:37 pm

jesli idzie o T2 limited to moge na razie powiedziec tyle:
w trybie BOOST detektor ma zauwazalnie wiekszy zasieg.
dla czulosci od 10 do 75%, jest on wtedy podobny jak dla 99% bez boosta z ta roznica ze detektor jest mniej podatny na czynniki zewnetrzne,
w skrocie, ta funkcja jest moim zdaniem rozwiazaniem problemu wzbudzania sie na wysokich nastawach, zalaczajac ja mozemy zjechac z czuloscia co znaczaco wplywa na stabilnosc pracy detektora.
Lamina
Sprzedawca
 
Posty: 89
Rejestracja: pn lip 20, 2009 12:16 pm

Re: T2 oraz F75 w wersji "Limited" (edition)

Postautor: terenowiec69 » wt lis 24, 2009 7:18 pm

A jak z zasięgiem w glebie,możesz coś więcej napisać?
terenowiec69
 
Posty: 134
Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: T2 oraz F75 w wersji "Limited" (edition)

Postautor: Lamina » wt lis 24, 2009 8:01 pm

jak tylko bede w terenie zeby znalezc cos glebiej to dam znac... na razie urwanie glowy i dalej jak kilkaset metrow od biura nie mam czasu isc a tu ciekawego nic sie nie dzialo.... no moze 1 2zl PRL z okolo 1 i 1/2 sztycha.
zakopywac cos w ziemi mija sie z celem... bo w swierzym wykopie inaczej sprzet sie zachowuje... musze znalezc cos a zeby znalezc trzeba szukac :(
Lamina
Sprzedawca
 
Posty: 89
Rejestracja: pn lip 20, 2009 12:16 pm

Re: T2 oraz F75 w wersji "Limited" (edition)

Postautor: gawron » wt lis 24, 2009 9:21 pm

możesz napisać coś więcej o tym wykrywaczu, szczególnie o nowych funkcjach. planuję kupno e-tracka, ale coraz bardziej zastanawiam się nad t2 w tej limitowanej wersji
gawron
 
Posty: 167
Rejestracja: sob mar 25, 2006 3:33 pm
Lokalizacja: daleka północ

Re: T2 oraz F75 w wersji "Limited" (edition)

Postautor: Lamina » śr lis 25, 2009 7:20 am

z racji tego ze w T2 brak dedykowanych programow, to funkcje bost i cashe ukryli w ustawieniach audio pod nazwami BD i CL .
tryb CL glownie do szukania skrytek jeszcze nie do konca go zalapalem, ale wyglada na to ze slabiej lapie male pojedyncze obiekty.
tryb bost jak juz pisalem (przy prostych testach w powietrzu 1zl wspolczesne na normalnym trybie dla czulosci 70% to 38cm a dla trybu bost i tej samej czulosci 47cm, oczywiscie w powietrzu w ziemi zobaczymy za jakis czas po kilku wykopkach.
kilka osob twierdzi ze wada jest brak zapamietywania ustawien po wylaczeniu....ale...
detektor jest tak latwy w ustawianiu ze ustawienie go zajmuje mniej niz 10 sekund 1 palcem, z drugiej strony po zalaczeniu nie musimy sprawdzac co jest ustawione z poprzednich poszukiwan.
w praktyce ustawienia po zalaczeniu ograniczaja sie do
1. ustawienia trybu audio
2. podniesienie czulosci.
3. jesli nie pasuje nam tryb dyskryminacji to przelaczenie na AT (auto tune) bo dyskryminacja jest domyslnie z zalaczona dyskryminacja na 10 czyli wyciete skaly magnetyczne.

do detektora jak do kazdego trzeba sie przyzwyczic.... ja po gti2500 mialem na poczatku problemy bo jest zupelnie inna filozofia dzialania.

w wersji limited dzieki boost mozna podciagac dyskryminacje majac dalej wiekszy zasieg wzgledem zwyklej wersji
najfajniej sie pracuje na dyskryninacji 5-10 czy wylaczone prawie cale Rock, czulosci 60-75% dla trybu bost... jest tylko mala wada.... dla pojedynczych monet czy lusek trzeba kopac dolki nawet do 50cm :):)
przy ustawieniu czulosci okolo 40-50% bez trybu bost zasiegi sa na poziomie gti2500 na drobnice.

rura 12cm stalowa o sciance 4mm w trybie bost jest wykrywana na okolo 130-150cm, rondel emaliowany o srednicy 18cm na okolo 110-120cm.

bardzo fajnie dziala pinpoint pod przyciskiem spustu, po kilku spacerkach z detektorem nie mam problemu z namiezaniem mimo cewki DD.

pod spustem tak samo jest funkcjo automatycznego strojenia do gruntu, zeby poprawic dostrojenie trzeba popchnac spust i pompowac cewka, trwa to okolo 5-10 sekund.
nad segmentami identywikacji zapalaja sie znaczki ^ od 1-3 wielkosci informujace o potencjalnej wielkosci znaleziska.

na cyfrowym wskazniko 00-99 dodatkowa klasyfikacja przewodnosci, mi dzieki temu udaje sie dosc latwo rozpoznac jakie zelastwo lezy pod ziemia (dla zelaza 10-39 wiec spory przedzial identyfikacyjny)

w trybie autotune (allmetal) ktory jest trybem dynamicznym ale strasznie szybkim, tzn minimalny ruch cewki powoduje detekcje. w zasadzie to jest to w praktyce podobne do statyka bo sygnal narastaw w miare zblizania sie do obiektu z ta roznica ze mamy pelna identyfikacje na wskazniku 00-99.

w praktyce dla trybu allmetal mamy zasiegi podobne jak boost w dyskryminacji (moze z 10-15% wieksze), jedyna roznica jaka zauwazylem to brak dyskryminacji (oczywiste) i brak dzwiekowej identyfikacji przewodnosci mimo ze na lcd jest pokazywana.
Sygnal wiodacy nazwali humlevel i dla AT mozna go ustawic do swoich potrzeb.

Funkcja detekcji Fe3O4 czyli tlenkow zelaza przydaje sie dla zasmieconego terenu i jej poprawnosc dzialania okreslilbym na okolo 50-80% .

porownujac do f75 :
1. w T2 brak trubu statycznego. (ale AT mi bardziej przypadl do gustu, w f75 tez jest)
2. brak NOTCH czyli dyskryminacji wybiorczej.... malo kto kozysta.
3. brak podswietlania lcd
4. brak wskaznika poprawnosci identyfikacji ale w praktyce bardzie mi to dziala jak identyfikacja wielkosci (w T2 znaczki ^) bo im wieksze znalezisko tym wskaznik pokazywal lepiej.
5. w T2 zeby zmienic tryby albo ostatnie ustawienie trzeba pokrecic pokretlem, w F75 trzeba najpierw wejsc do menu, ja mam zazwyczaj tryb AT i po znalezieniu fanta ruchem palca przelaczam na dyskryminacje, choc ostatnio juz coraz mniej:):)... z czasem nabiera sie wprawy.

ufffff troszke sie rozpisalem jak beda jakies pytania to walcie smialo... postaram sie wyjasnic.....
Lamina
Sprzedawca
 
Posty: 89
Rejestracja: pn lip 20, 2009 12:16 pm


Wróć do Nowości i ciekawostki na rynku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości