czy nowy minelab juz w drodze?

Dealerzy i producenci (i każdy kto zobaczy coś ciekawego) mogą prezentować sprzęt (ale tylko nowości).

czy nowy minelab juz w drodze?

Postautor: marcinch1979 » ndz sty 17, 2010 12:13 am

ja z tego nic nie kumam, ale moze Master Yoda :lol:
http://www.faqs.org/patents/app/20090315707
marcinch1979
 
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 14, 2009 4:03 pm

Re: czy nowy minelab juz w drodze?

Postautor: ProScan » ndz sty 17, 2010 1:34 am

Szczerze powiedziawszy nic nowego tam nie widzę.

Patent opisuje bardzo ogólny zamysł budowy wykrywacza, który emitowałby falę prostokątną o dowolnych (zadanych np. przez użytkownika) parametrach. Analiza uzyskanego sygnału mogłaby się odbywać w dziedzinie częstotliwości (tak jak w "zwykłych") wykrywaczach, albo w dziedzinie czasu (jak w PI). Może o tą dwoistość tu chodzi ??

Ogólnie wygląda mi to na próbę obejścia jakichś innych patentów (bo wykrywacze i patenty gdzie poprzez dobór parametrów "prostokąta" uzyskuje się sygnał o różnych częstotliwościach, już dawno zostały wymyślone i wdrożone).

Najświeższym takim wykrywaczem (inne powstały jakieś 10 lat temu i więcej) jest Spectra V3 - tam zmieniając częstotliwość (jedną z 3) zmienia się emitowany sygnał prostokątny - symetryczny. Chyba że wszystkie 3 naraz maja być, to wówczas emitowana jest taka dziwaczna fala prostokątna, zawierająca je wszystkie w swoim widmie częstotliwościowym (Minelab też tak robi w Explorerach i Sovereignach).

Nie wgryzałem się w szczegóły, bo nie miałem czasu - poczytam innym razem - ale ogólnie wygląda rozczarowująco.

Czy będzie z tego nowy detektor Minelaba? Pożyjemy - zobaczymy.

Niech moc będzie z Wami!

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Nowości i ciekawostki na rynku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości