Nowy PENelektronik

Dealerzy i producenci (i każdy kto zobaczy coś ciekawego) mogą prezentować sprzęt (ale tylko nowości).

Nowy PENelektronik

Postautor: KrisssK » sob cze 11, 2011 11:21 pm

http://allegro.pl/mikroprocesorowy-wykr ... 27027.html

http://www.allegromat.pl/aukcja79892

Pierwsze wrażenie: zapomniano o czarnych klawiszach - fajne pianino by wtedy było. :D
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Nowy PENelektronik

Postautor: ProScan » ndz cze 12, 2011 10:21 am

Link do strony producenta:

http://www.wykrywacze.com.pl/172,S-o-l-f-e-r-n-u-s.html

Obrazek

Ciekawy i oryginalny design (trochę przypomina Deusa sposobem składania wysięgnika). Mamy więc diabelskie naśladownictwo "boga".

Co jest to warte - czas pokaże. Czytając specyfikacje nie należy się spodziewać jakiejś rewolucji.

Nie zauważyłem by wykrywacz miał strojenie do gruntu. Ma tylko SAT w jednym z trybów.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowy PENelektronik

Postautor: anRO » ndz cze 12, 2011 7:27 pm

Wygląda nieżle.Patent z teleskopowym składaniem jest dobry / miałem Dukata ,sprawdzone/Niestety zasilanie 2x1,5 nie wróży dużych osiągów.
anRO
 
Posty: 63
Rejestracja: czw gru 08, 2005 6:39 pm
Lokalizacja: malopolska

Re: Nowy PENelektronik

Postautor: KrisssK » ndz cze 12, 2011 7:45 pm

ProScan pisze:Ciekawy i oryginalny design (trochę przypomina Deusa sposobem składania wysięgnika).

Taki sposób stelaża stosowany był od dawna w Masterach tego samego producenta (nie wiem czy we wcześniejszych modelach też). Mastera miałem w rękach i nie zrobił na mnie wrażenia - strasznie delikatny ten teleskopowy stelaż mi się wydawał.

Tutaj jest co prawda inna rękojeść ale zasada ta sama. Mimo wszystko wygląda solidniej.
ProScan pisze: Co jest to warte - czas pokaże.


W specyfikacji nie doczytałem się co to za wyświetlacz ale wygląda mi na zwykły LCD 2x16znaków - jak dla mnie kiepsko czytelny (podobnie jak w Proximie/Argo).

W specyfikacji na ww. aukcji czytamy m.in.: że jest sonda DD i koncentryczna ale nie wiadomo czy obie są w cenie wykrywacza czy do wyboru.

Wzmocnienie sondy
- nie rozumiem co to jest

Cewka DD dość duża 29x21cm - ciekawy wygląd i chyba dość lekka bo cay wykrywacz waży 1kg.

Te przyciski wszytskie jednakowe jak w pianinie jakoś mi się nie podobają.
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Nowy PENelektronik

Postautor: ProScan » ndz cze 12, 2011 8:04 pm

Taki sposób stelaża stosowany był od dawna w Masterach tego samego producenta


Eee. Miały wsuwane środkowe rurki do środka uchwytu? Raczej nie...

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowy PENelektronik

Postautor: KrisssK » ndz cze 12, 2011 8:23 pm

ProScan pisze:Eee. Miały wsuwane środkowe rurki do środka uchwytu? Raczej nie...


Tak było, dolna rurka wsuwała się w środkową a obie razem przechodziły przez wyfrezowaną dziurę w górnej rurce (na zagięciu zaraz nad elektroniką). Oczywiście powodowało to mocne osłabienie wytrzymałości mechanicznej bo na zagięciu była duża dziura i w tym miejscu łatwo można było złamać cały stelaż.

Obrazek
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Nowy PENelektronik

Postautor: ProScan » ndz cze 12, 2011 8:34 pm

Czyli XP skopiowało od Penelektronika?

:)

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowy PENelektronik

Postautor: KrisssK » ndz cze 12, 2011 8:45 pm

Wyglądałoby, że samą zasadę XP skopiowało od Penelektronika natomiast konkretne wykonanie w solfernusie Penelektronik od XP :D

Dla porównania Deus składa się tak:

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz cze 12, 2011 8:48 pm przez KrisssK, łącznie zmieniany 1 raz
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Nowy PENelektronik

Postautor: ProScan » ndz cze 12, 2011 8:48 pm

Pełna współpraca. Nawet zaświatami się podzielili. XP wzięło niebo, a PEN piekło.

:smt077

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowy PENelektronik

Postautor: KrisssK » wt cze 14, 2011 9:19 am

Mam wrażenie że specyfikacja techniczna na stronie producenta została uzupełniona
ProScan pisze:Nie zauważyłem by wykrywacz miał strojenie do gruntu.

""0" GRUNTU
Regulacja detektora wykrywacza, zapewniająca niewrażliwość wykrywacza na mineralizację gruntu. "


więc chyba ma strojenie ... :-k

KrisssK pisze:Wzmocnienie sondy - nie rozumiem co to jest

"WZMOCNIENIE SONDY
- regulacja wzmocnienia toru odbiorczego w 5 krokach x1, x2, x4, x8, x16. Zwiększenie wzmocnienia zapewnia wzrost czułości i zasięgu wykrywacza. Jednak należy z ostrożnością wybierać duże nastawy wzmocnienia, gdyż może to powodować niestabilną pracę wykrywacza, a nawet włączenie sygnalizacji przesterowania sondy - znaczek "!" na wyświetlaczu."


No to teraz rozumiem.
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Nowy PENelektronik

Postautor: ProScan » wt cze 14, 2011 9:25 am

Dałbym sobie coś uciąć, że wcześniej tej informacji nie było... (CTRL "F" nie może się mylić).

Tak czy owak regulacja "detektora wykrywacza", czy "wykrywacza detektora" brzmi cokolwiek dziwnie.

:D

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowy PENelektronik

Postautor: KrisssK » wt cze 14, 2011 9:28 am

Ze strony producenta:
Sonda DD 29x21cm, sonda koncentryczna 23 cm


i dalej nie wiemy jakie sondy mamy w podstawowym wyposażeniu: 1 czy dwie. :smt102
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Nowy PENelektronik

Postautor: PEN » pn cze 20, 2011 9:37 pm

Witam wszystkich, cieszy mnie zainteresowanie i przychylny odbiór naszego nowego wyrobu.
Instrukcja obsługi wykrywacza niebawem bedzie dostępna na stronie w pdf-ie.
Strona jest w trakcie budowy, i poprawiana jest na bieżąco.
Zmieniliśmy niejasny "detektor wykrywacza" na " obwody odbiorcze wykrywacza".
Osoby biegłe w temacie wiedzą że choć wykrywacz potocznie zwany detektorem, ma w swym wnętrzu detektor sygnału. Niepotrzebne użycie technicznych zwrotów mogło faktycznie wprowadzić osoby bez wiedzy technicznej w błąd.
Konstrukcja będzie rozwijana, klawiszki najprawdopodobniej zostaną zastąpione klawiaturą membranową.
W podanej cenie wykrywacz jest sprzedawany z jedną sondą do wyboru.
Pozdrawiam
Wiesław Wieczorek
PEN
Producent
 
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 19, 2007 12:17 pm
Lokalizacja: Sopot

Re: Nowy PENelektronik

Postautor: Key » pn cze 20, 2011 10:33 pm

Trzymam kciuki za Pana. Pewnie szanowny ProScan i inni użytkownicy również.
Może zleciłby Pan test ProScanowi lub jakiemuś pieriodykowi? Sam bym chętnie zakupił Solfernusa - i to od ręki. Pewnie nie tylko ja, jeśli tylko okaże się godny renomy ;-)

P.S. Niech Pan się nie obawia, jeśli jest Pan pewien jakości sprzętu.
Moja skromna uwaga - roczny odpłatny przegląd to fajna sprawa, ale po upływie 24 m. gwarancji. Sam bym chętnie skorzystał (po zakupie), jeśli kwota byłaby (w miarę) symboliczna.
Key
 
Posty: 6
Rejestracja: wt lip 27, 2010 4:50 pm

Solferinus

Postautor: klucznik » pn paź 24, 2011 9:13 pm

Solferinus czy jakos tam
No skladanie mi sie podoba.Ale w 2007 roku P.PEN pisal ze bedzie lada dzien cudo i jakos cicho do dzis nad tym ustrojstwem,Szkoda łez
K. z k.
klucznik
 
Posty: 30
Rejestracja: pt maja 11, 2007 8:23 pm
Lokalizacja: Klucze

Następna

Wróć do Nowości i ciekawostki na rynku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość