Rutus Optima

Dealerzy i producenci (i każdy kto zobaczy coś ciekawego) mogą prezentować sprzęt (ale tylko nowości).

Rutus Optima

Postautor: rutus » sob cze 18, 2011 12:22 pm

Witam !

Od poniedziałku będzie nowy Rutus. Optima - wykrywacz typowo na drobnicę,biżuterię i drobne monety. W pewnym sensie jest to zupełnie nowy wykrywacz w mojej ofercie - pierwszy który nie jest i nie będzie uniwersalny.

- konstrukcja mechaniczna jak w nowych Proximach.
- waga 1,5 kg.
- podstawowa sonda DD
- dostępne są także CC ( mały koncentryk ) i 24 cm.
- częstotliwość 16 kHz - regulowana w pięciu skokach.
- identyfikacja 80 cyfr ( od 0 do 80 )
- dyskryminacja klasyczna i wybiórcza 20 pozycji.
- ilość tonów 1 , 3 , dwa programy użytkownika
- automatyczne strojenie do gruntu z możliwością ręcznej korekty
- tryby pracy : dynamiczny i jednoczesny
- wyświetlacz taki jak w Proximie - podświetlany .

To tyle. Moim zdaniem bardzo przyzwoity wykrywacz . Słabą stroną jest brak pięknego dedykowanego wyświetlacza - ale pod względem "detekcyjnym" - spokojnie może konkurować z najlepszymi detektorami wysokoczęstotliwościowymi.

pozdrawiam RUTUS
rutus
Producent
 
Posty: 68
Rejestracja: wt sty 23, 2007 10:07 pm

Re: Rutus Optima

Postautor: KrisssK » sob cze 18, 2011 1:50 pm

cena, cena, cena..???

Typowy moneciak o wadze 1,5kg i konstrukcji nowej Proximy??? Oj, zawiodłem się - myślałem, że będzie jakaś rewolucja w rozwiązaniu mechanicznym.
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Rutus Optima

Postautor: ProScan » sob cze 18, 2011 2:58 pm

A jest jakaś zasadnicza różnica, poza wyższą częstotliwością?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Rutus Optima

Postautor: rutus » sob cze 18, 2011 9:07 pm

Panie Piotrze , co Pan rozumie pod pojęciem zasadnicza ?

Zmiany w elektronice przystosowują ją pod częstotliwość pracy.
Oprogramowanie jest w pewnej mierze inne. Filtry są tak napisane by jak najmniej gubiły sygnały przy szybkim zamiataniu, zmiany w filtrach są też pod kątem tego aby wykrywacz nie gubił sygnałów szybko następujących po sobie. ( a przynajmniej w jak najmniejszym stopniu ) W Proximie identyfikacja jest od -90 do +90 tutaj od 0 do 80 - to jest chyba różnica najbardziej widoczna dla użytkownika.
Hm..moim zdaniem różnice są .

pozdrawiam .
rutus
Producent
 
Posty: 68
Rejestracja: wt sty 23, 2007 10:07 pm

Re: Rutus Optima

Postautor: ProScan » sob cze 18, 2011 10:59 pm

Chodziło mi o to, czy osoba która załóżmy zna oba wykrywacze "od zewnątrz" zauważy, że ma do czynienia z innym (o innych własnościach detekcyjnych) sprzętem.

Z tych dodatkowych wyjaśnień wnoszę, że to nie jest Proxima/Argo o wysokiej częstotliwości...

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Rutus Optima

Postautor: rutus » ndz cze 19, 2011 10:30 am

Witam ! ( bo nowy dzień nastał ;) )

Taka osoba bez wątpienia zauważy różnice po pół minucie używania. Możliwości detekcyjne drobnicy są lepsze.

pozdrawiam .
rutus
Producent
 
Posty: 68
Rejestracja: wt sty 23, 2007 10:07 pm

Re: Rutus Optima

Postautor: KrisssK » śr cze 22, 2011 9:07 pm

Jest już opis, instrukcja i cena:

http://www.rutus.com.pl/optima.php
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Rutus Optima

Postautor: ProScan » śr cze 22, 2011 9:16 pm

Powiem szczerze, że nie do końca rozumiem polityki producenta, który wypuszcza tak mało różniące się od siebie produkty.

Zdaję sobie sprawę, że własności mogą być (i zapewne są) diametralnie różne, ale marketingowo trudno to będzie uzasadnić.

Zobaczymy...

:pa

proscan

PS
Trochę daje po oczach:
Częstotliwość pracy 16kHz rególowana w 5 skokach
:m
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Rutus Optima

Postautor: KrisssK » śr cze 22, 2011 9:27 pm

Powiem szczerze, że ja też nie rozumiem tej polityki producenta - dlatego napisałem na początku tego wątku, że zawiodłem się na tym nowym wykrywaczu bo spodziewałem się nowego rozwiązania mechanicznego.
Moje wyobrażenie typowego monetkowca (bo tak był zapowiadany ten nowy produkt Rutusa) to wykrywacz lekki i ergonomiczny coś w stylu obecnych Tesoraków lub X-Terrek. Optima kompletnie mi do tego wizerunku nie pasuje.

No ale zobaczymy - może będzie łykał boratynki z 0,5m :)

Marketingowo może i trudno to uzasadnić ale ekonomia mówi że tak jest taniej produkować: jeden stelaż na wszystkie modele.
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Rutus Optima

Postautor: anRO » czw cze 30, 2011 3:44 pm

Może by tak kooperacja z Penelektronikiem.W końcu Gdynia blisko Sopotu.Stelaż z Penelektroniuka ,zespoły elektroniczne Rutusa.I to by było TO!!!.
anRO
 
Posty: 63
Rejestracja: czw gru 08, 2005 6:39 pm
Lokalizacja: malopolska

Re: Rutus Optima

Postautor: virus_23 » ndz lip 03, 2011 2:03 pm

Ale po co jakieś kooperacje, dla samego stelażu. Wygląd to drugorzędna sprawa , przyjanmiej dla mnie. Najważniejsze jest co ten wykrywacz potrafi. Chcielibyscie płacić dodatkowe 100 zł dla penelektronikowych stelażów ?

Niestety przegladając fora nie znalazłem nawet air testów .. :(
Przydałby się jakis film , podobnie jak w przypadku Argo obrazujący mozliwości nowego wykrywacza. Fajnie by też było gdyby na filmie porównac mozliwosci detekcyjne Argo i Optimy, lub w jakis sposób uwidocznic w jakich sytuacjach Optima jest lepszym wyborem od uniwersalnego Argo.
virus_23
 
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 10, 2007 1:07 am


Wróć do Nowości i ciekawostki na rynku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości