Minelab próbuje walczyć z podróbkami

Dealerzy i producenci (i każdy kto zobaczy coś ciekawego) mogą prezentować sprzęt (ale tylko nowości).

Minelab próbuje walczyć z podróbkami

Postautor: ProScan » śr maja 02, 2012 8:21 pm

http://www.minelab.com/emea/consumer/kn ... icle=85467

Mam kilka przemyśleń w temacie:

- metoda ze specjalnym wziernikiem, którym u dealera można sprawdzić czy posiada się oryginał, uważam za debilną. Czy podróbki są tak dobre, że nawet dealer nie rozpozna? Czy ktoś kto kupił na ebayu okazyjnie przyjdzie do dealera, żeby mu wykazał, że kupił u oszusta?

- o kand d.. można rozbić dotychczasowe, równie głupawe metody zabezpieczeń stosowane przez Minelaba (malowanie białą farbą elektroniki, ścieranie Dremelem napisów na scalakach, nieudostępnianie serwisom schematów itp).

- może polityka zlecania podwykonawstwa po krajach azjatyckich ma takie właśnie skutki.

Tak czy owak, pomysł z tymi nalepkami to najdurniejsza rzecz jaką widziałem w tym przemyśle. Utrzymuje mnie to w przekonaniu, że management tej firmy ma coś nie po kolei.

Już wkrótce na ebayu można będzie kupić podrobione "chińskie" Minelaby z podrobionymi naklejkami (że naklejka jest podrobiona dowiemy się u dealera).

#-o

proscan

PS
Wiem! Wiem po co to jest! Chodzi o to, żeby udowodnić klientowi, że kupiło się lipny sprzęt i żeby spadał na drzewo. Czyli nie ma to chronić klienta, tylko producenta przed ewentualnymi roszczeniami. Dlatego też sprawdzenia może dokonać dealer, jeśli mu się napatoczy jakiś niezadowolony klient.

Może jednak nie doceniałem geniuszu minelabowych marketingowców.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Minelab próbuje walczyć z podróbkami

Postautor: pepe » śr maja 02, 2012 10:48 pm

Witam

Nie wiem czy to przypadkiem nie jest metoda stosowana w przemyśle samochodowym. W przypadku samochodów dostajemy np. informację, że w naszym pojeździe należy wykonać drobną poprawkę wynikającą z błędu producenta i na jego koszt. Przyjeżdżamy do serwisu/dystrybutora i zostawiamy samochód na 2 godziny a w tym czasie zapoznajemy się z nową ofertą - a może coś się spodoba.
W przypadku wykrywaczy też może chodzić do zainteresowania użytkowników wizytą u dystrybutora. Tak więc z punktu widzenia producenta pomysł niezły.
To tylko takie moje gdybanie ...

Pozdrawiam
pepe
 
Posty: 133
Rejestracja: pn mar 07, 2011 10:55 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Minelab próbuje walczyć z podróbkami

Postautor: waclawm » czw maja 03, 2012 6:41 am

Moze Minelab powinien sie bac nie podrobek ale azjatyckich nowosci - jak juz sie obudzi rynek w azji. Ja kupilem chinska komurke i mam darmowy GPS, cyfrowy TV, analog TV, cyfrowe Radio, Analog Radio, WiFi, BlueT.,
dotykowy ekran , 2x SIM, 2x cammera , FM radio transmitter i CB. - owszem, brakuje zdalnego sterowania. Jak narazie to nie moglem znalesc orginalu na zachodzie co ma te wszystkie funkcje.
waclawm
 
Posty: 79
Rejestracja: śr sty 20, 2010 2:43 pm

Re: Minelab próbuje walczyć z podróbkami

Postautor: ProScan » czw maja 03, 2012 8:20 am

Zgadza się Waclaw. Najpierw tam lokują swoją technologię, szkolą ludzi, transferują pieniądze, nie dbając o jakikolwiek zmiany w ich systemie prawnym (liczy się kasa tu i teraz), a potem płacz i ręka w nocniku.

Zgadzam się z Pepe, że ten ruch jest korzystny dla producenta, a dla klienta bardzo średnio.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Minelab próbuje walczyć z podróbkami

Postautor: talgo » czw maja 03, 2012 9:34 am

wacław a co to za cudo tam masz ? :D
talgo
 
Posty: 31
Rejestracja: wt mar 15, 2011 7:55 pm

Re: Minelab próbuje walczyć z podróbkami

Postautor: krzys-kf » sob maja 12, 2012 4:08 pm

Czy Minelab zaczął stosować zabezpieczenia przed cewkami NEL?
Mam nowiutką x-terre 705 kupiona w kwietniu 2012r. Dokupiłem nowa cewkę NEL Sharpshooter 18,75kHz. Po podłączeniu okazało się że wykrywacz nie rozpoznaje cewki. Odesłałem do sprawdzenia. Cewka sprawna mimo to otrzymałem drugą tak dla pewności. Po podłączeniu nowej cewki wykrywacz nadal nie rozpoznaje cewki. Wykrywacz działa idealnie na oryginalnych cewkach.
Cewkę NEL podłączałem do nieco starszej x-terry 705( produkcja koniec 2011r) i pod x-terre 70. Oba wykrywacze śmigają idealnie.
Czy to jest tylko mój taki przypadek? Czy Minelab coś kombinuje?
krzys-kf
 
Posty: 1
Rejestracja: sob cze 18, 2011 10:11 pm

Re: Minelab próbuje walczyć z podróbkami

Postautor: ProScan » sob maja 12, 2012 11:49 pm

W cewce Minelaba jest scalak, który "rozmawia" z procesorem w wykrywaczu. Scalak ten jest odpowiedzialny za meldunek w jakiej siedzi cewce. Myślałem, że Ukraińcy skutecznie skrakowali to zabezpieczenie.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Nowości i ciekawostki na rynku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości