Nowości Minelab 2015

Dealerzy i producenci (i każdy kto zobaczy coś ciekawego) mogą prezentować sprzęt (ale tylko nowości).

Nowości Minelab 2015

Postautor: ProScan » sob lut 14, 2015 11:50 pm

Jedna już jest otwarcie reklamowana: następca GPX, czyli model GPZ 7000.

Do samorodków.
http://www.detectorprospector.com/gold- ... tector.htm

Obrazek

Oraz wykrywacze z niższej półki cenowej (poniżej Xterry 305), czyli detektory GO-FIND (trzy modele).

Na razie znane zdjęcie z jakiegoś ruskiego wycieku (napis głosi, że to "koncepcja prototypu")

profindruss.jpg


Pożiwiom - uwidim.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowości Minelab 2015

Postautor: ProScan » sob lut 28, 2015 1:11 am

Obrazek

http://md-arena.com/minelab-go-find-20- ... j-x-terra/

Jak dla mnie nieudana konstrukcja mechaniczna. Już wizę, ten wyrobiony przegub od przemiatania ...

Kosmiczny wygląd. Design za grubą kasę (szkoda ze projektanci ani sekundy w terenie nie byli pomachać), ale sensu nie za wiele - taka pierwsza impresja starego zgreda. To raczej zabawka jest i nie będzie żadnego "praszczaj Xterra" jak w tytule ruskiego bloga.

Z ciekawszych rzeczy - jakieś sterowanie smartfonem (to jest przyszłość - XP przyblokował bezprzewodowość, ale pewnie Minelab tez ma dobrych prawników).

Nie wiem jak to ma działać, bo sonda wygląda jakby miała jedno uzwojenie. WTF?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowości Minelab 2015

Postautor: ProScan » ndz mar 01, 2015 12:51 am

ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowości Minelab 2015

Postautor: wiciu_r » wt wrz 08, 2015 8:57 pm

Dzisiaj zawitał kurier z go findem 40, pierwsze wrażenia są takie:
Ładna, estetyczna konstrukcja z dobrze obrobionych plastików. Przyjemne rozkładanie i składanie, szczególnie fajna płynna regulacja długości sztycy.
Biały kolor na pewno zaraz zostanie zastąpiony jakimś kamo bo na polu wyglądałem z daleka jak zabłąkany niewidomy z laską, tylko patrzyłem kto mi
zaoferuje pomoc...
W wykrywce praktycznie nie ma "podnóżka" więc generalnie każde odłożenie to wywrotka. Zapewne standardowo trzeba go mieć przypiętego paskiem, ale niestety
oryginalny pasek na rękę normalnego faceta jest zwyczajnie za krótki i się nie dopiąłem. Z tego też powodu pomimo niezłego wyważenia machanie wykrywką było
nieco uciążliwe ponieważ podłokietnik jest bardzo płytki i bez paska słabo trzyma.
Obsługa wyświetlacza bardzo intuicyjna, ale reaguje on na każde dotknięcie więc udało mi się niechcący ściszyć dźwięk i czułość przez co pewnie coś tam na polu pominąłem.
Pierwsze kopanko i zaskoczenie, wykrywacz jest subiektywnie (jeszcze pomiarów nie robiłem) znacznie głębszy niż mój poprzedni Eurotek Pro i oscyluje, że tak powiem
w okolicach zasięgów F5, a może i nawet F70. Optymalna szybkość przemiatania wydaje się na poziomie 70-80cm/s.
Wykrywacz stworzony wybitnie na monety. Idealnie sygnalizuje wszystko co jest płaskie, okrągłe i z metali kolorowych. Za to inne drobiazgi, blaszki miedziane itp.
wskazuje jakby "niechętnie".
Jeśli chodzi o namierzanie to taka funkcja nie została przewidziana, tzn. jest pinpoint, ale generalnie pomimo wielu prób jedyną skuteczną metodą wyłuskania fanta jest
wykopanie dołka ciut szerszego niż sama sonda. Naprawdę kombinowałem jak koń pod górkę, a chwilami jak cały zaprzęg aby odkryć zależność pomiędzy sygnałem,
a faktycznym miejscem fantu, ale chyba w procesorze jest zaszyta funkcja losowego generowania wskazań.
Podsumowując pierwsze wrażenia wykrywka pomimo pewnych niedociągnięć (krótki pasek i beznadziejny pinpoint) jest całkiem ciekawa i "nadziejna" tym bardziej,
że może za jakiś czas pojawi się możliwość upgrade'owania softu precyzującego namierzanie.
Pozdro


P.S. Zwracam honor firmie Minelab za długość paska. Byłem zwyczajnym pierdołą przy montażu. Pasek nie zapina się z 2 końców, tylko jeden samoczynnie blokuje w podłokietniku, a drugi dociąga i zapina na rzep. Zmyliło mnie całkowite pokrycie paska rzepem. Sorry za błąd. Testy dopiero w weekend bo właśnie idę w pole...
Ostatnio zmieniony śr wrz 09, 2015 4:34 pm przez wiciu_r, łącznie zmieniany 1 raz
wiciu_r
 
Posty: 85
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 3:37 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowości Minelab 2015

Postautor: ProScan » wt wrz 08, 2015 9:11 pm

A ja mam cały czas wrażenie, że to wykrywacz dla dziecka. Utwierdza mnie w tym ta relacja z podłokietnikiem.

Jestem zaskoczony dobrą opinią o zasięgu.

Tak czy owak dziękuje za relację z pierwszej reki.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Nowości i ciekawostki na rynku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron