Nowa Omega 8500

Dealerzy i producenci (i każdy kto zobaczy coś ciekawego) mogą prezentować sprzęt (ale tylko nowości).

Nowa Omega 8500

Postautor: zdzichu » pt lip 03, 2015 6:33 pm

Niedługo będzie dostępna nowa wypasiona omega są fotki dostępne w sieci.
Ja mam staruszkę z wersją oprogramowania 04 ostatnio sprawdzałem dostępne od jakiegoś roku wersje z oprogramowaniem 06. Różnica jest bardzo odczuwalna , dodane nowe filtry przeciw zakłóceniowe inne dźwięki bardziej wyraźne . Tylko puszka jest w wersji 06 ta sama
Widzę ze ta w nowszej wersji 8500 będzie miała to co powinna mieć dawniej ...
:S
Obrazek
Obrazek
zdzichu
 
Posty: 166
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 6:43 pm

Re: Nowa Omega 8500

Postautor: ProScan » pt lip 03, 2015 8:06 pm

Dzięki.

Podświetlenie...
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowa Omega 8500

Postautor: zdzichu » pn lip 06, 2015 6:44 pm

Znalazłem na http://www.findmall.com/read.php?58,2215348,2215445 jakie będzie miała funkcje

It's the same housing, pole, coils, and freq at 8000

Has gain/thresh split on two knobs like the G2 for all metal. Just gain/sensitivity available for disc.

Disc and notch is the same as before just controlled with touchpad. However notch has volume. So in addition to master volume level you have a volume off set for every category. so system can be max 10. but every category can have the same or lower (to no volume). So notchtone instead of Fetone only.

5 tone options. not adjustible, same as before but 5th option is like 4 tone without proportional audio and 1 tone is vco

in All metal you have phase readout like G2 and also GB off set configurable

It has process like T2 but called DEEP 0-3. Fast mode, default, slower 60hz EMI filter (dst), and slower with 60hz and 50hz emi filter (dst)

settings save beside GB

multi target categorization (like a confidence meter). Notch with most confident solid, then up to 3 others half lit. So 4 target samples per pass (primary plus 3 secondary).

backlight
zdzichu
 
Posty: 166
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 6:43 pm


Wróć do Nowości i ciekawostki na rynku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości