Rutus- Alter 71.

Dealerzy i producenci (i każdy kto zobaczy coś ciekawego) mogą prezentować sprzęt (ale tylko nowości).

Re: Rutus- Alter 71.

Postautor: Sergiusz » ndz wrz 18, 2016 10:18 am

rutus pisze:Witam!

"Czyli może pracować i analizować na 71f równocześnie?" - wiem ,ale nie powiem :D - nie ma co dyskutować o hipotetycznych, niewykorzystanych możliwościach.

pozdrawiam.


W związku z powyższym można chyba domniemać ,iż następny rutus który wyjdzie po Alter 71 będzie pracował na wielu częstotliwościach jednocześnie ? Chyba ,że wystarczy do tego celu sama aktualizacja softu Alter-a 71 .
Sergiusz
 
Posty: 12
Rejestracja: ndz gru 09, 2012 4:17 pm

Re: Rutus- Alter 71.

Postautor: ProScan » ndz wrz 18, 2016 10:25 am

Wyręczając Pana Rutunę, przypomnę że wątek dotyczy nowości pt. Alter 71, a nie planów firmy Rutus na przyszłość.

Proszę trzymać się tego co jest lub będzie za chwilę, a nie w bliżej niesprecyzowanej przyszłości sci-fi.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Rutus- Alter 71.

Postautor: aothunterpl » wt wrz 20, 2016 10:06 pm

Witam mam pytanie od strony oprogramowania.

Czy będzie brana pod uwagę opcja dyskryminacji wielkościowej w trybie all metal / mix -- ?

Jest to chyba jedna z funkcji, która również przydała by się w wykrywaczach poprzedniej generacji (proxima / agro )

Czu urządzenie cechuje się większa stabilnością [ pomimo zapewne również dobrej czułości detektora ] od poprzedników (tzn drobne popiskiwanie jak i ciche sygnały niemaskowane - występujące np. na zaoranych polach)

Możemy w niedługim czasie spodziewać się jakiś filmików prezentujących urządzenie , dyskryminację , maskowanie itp ?

Pozdrawiam
aothunterpl
 
Posty: 9
Rejestracja: wt lip 02, 2013 8:27 pm

Re: Rutus- Alter 71.

Postautor: dumadar » śr wrz 21, 2016 1:11 pm

Witam
Kilka pytań ode mnie:

Czy maskowanie działa na podobnej zasadzie jak w poprzednich modelach Rutusa?

Reakcja (filtry gruntowe). Czy dobrze rozumiem, że chodzi o szybkość analizy sygnałów dla poszczególnych filtrów i jest dana ośmiostopniowa możliwość regulacji? Czy może Pan zdradzić ile filtrów gruntowych (i jakie to będą filtry) będzie dostepnych w nowym Rutusie?

Rodzaj ID - prawdziwa (zależna od częstotliwość), przeliczana dla 6kHz, przeliczana dla 12 kHz. Czy będzie możliwość sprawdzenia ID jednego, niewykopanego celu korzystając z tych trzech opcji? Przykładowo. Pracujemy na zwykłej identyfikacji, cel jest niepewny i przechodzimy na identyfikację dla 6 kHz, następnie na 12 kHz aby tą identyfikację poprawić. O coś takiego mi chodzi.
dumadar
 
Posty: 1
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 8:53 am

Re: Rutus- Alter 71.

Postautor: Jagerek » śr paź 05, 2016 1:15 pm

Czy w trybie statycznym będzie działała dyskryminacja dźwiękowa tzn. wykrywacz nie będzie sygnalizował drobnych przedmiotów stalowych" - statyka all metal - i ma to głębokie uzasadnienie


Tzn jakie? Wiem z własnego doświadczenia i zarówna Pan też to pewnie wie ,że na pobojowiskach grunt jest wręcz przesiąknięty od małych stalowych przedmiotów typu odłamki, łuski, które dyskwalifikują użycie trybu all metal. Dlatego opcja z funkcją dyskryminacja w trybie statycznym jest tak bardzo pożądana nie tylko przeze mnie.

Pozdrawiam
Jagerek
 
Posty: 74
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 5:19 pm

Re: Rutus- Alter 71.

Postautor: rutus » czw paź 06, 2016 9:18 pm

Witam!

"na pobojowiskach grunt jest wręcz przesiąknięty od małych stalowych przedmiotów typu odłamki, łuski, które dyskwalifikują użycie trybu all metal" - i do tego jest "mix" :S

Wszelkie dyskryminacje w detektorze jednoczęstotliwościowym są podatne na wpływ gruntu. Mają mniejszy zasięg w gruncie niż w powietrzu. Nie tylko w sensie głębokości ale i zasięgu w bok od sondy.
Natomiast tryby "all metal" w szczególności prawdziwa statyka mają maksymalny zasięg- zarówno w głąb jak i na boki. Używając detektora w trybie mix mamy do dyspozycji połączenie tych cech.
obiektów szukamy "statycznie" czyli z największym zasięgiem - a rozpoznajemy dynamicznie - zapewniając odpowiedni poziom sygnału do tego celu. Tyle teoria, dwa przykłady są najlepsze :
- sonda przelatuje 20 cm obok dużej monety. Detektor dynamiczny będzie głuchy. Zbyt niski poziom sygnału od monety ( bo jest obok sondy, a nie pod sondą ) w stosunku do sygnału od gruntu. Ale w tej sytuacji odezwie się statyka all metal - operator rozumiejący detektor szybko odnajdzie miejsce zalegania monety , dynamika potwierdzi kolor - i gotowe znaleźliśmy coś co być może zostałoby pominięte.
- słaby sygnał od statyki dokładnie pod sondą - zbyt słaby by kanał dynamiczny mógł prawidłowo zadziałać : leń nic nie zrobi, wytrawny operator odsunie nogą ściółkę, trawę albo w ostateczności usunie warstwę gruntu, aż sygnał będzie na tyle silny by kanał dynamiczny mógł prawidłowo zadziałać. I nagroda: orzeł - głęboko aż strach :D
- i jeszcze jedno...mając statykę all metal równocześnie z dynamiką bezbłędnie można rozpoznać wielkość obiektu, głębokość,ilość śmieci stalowych w gruncie itp. - tylko trochę wprawy.
np. wyraźny sygnał od statyki , brak odzewu z dynamiki - śmieci - najprawdopodobniej zbiór drobnych stalowych obiektów, duży sygnał od statyki, popiskiwania dynamiki - dużo kapsli, innych małych płaskich stalowych obiektów, duży sygnał od statyki, wtrącenia z dynamiki - puszka , mały sygnał od statyki, ładny od dynamiki - kolorek itp...itp..itp...

Statyka all metal daje informację o obecności obiektów na maksymalny zasięgach oraz ich wielkości i głębokości - dynamika służy do ich rozpoznania.

pozdrawiam.
rutus
Producent
 
Posty: 68
Rejestracja: wt sty 23, 2007 10:07 pm

Re: Rutus- Alter 71.

Postautor: carlos1973 » czw paź 27, 2016 9:39 pm

Pełen szacunek dla konstruktora.Ale jak dla mnie przerost treści nad formą.Nic na pewno nie dorówna ,takim jednostką wieloczęstotliwościowym ,jak np. serii Fisher cz oraz Minelab FBS I BBS.Osiągi ,zmienność terenu i przede wszystkim porównanie cenowe.
:-k Po co ładować tyle pieniędzy w takiego Altera skoro starsze i tańsze sprzęty dają radę.
Ja pozostałem przy Fisher cz70 pro i śpiewaku Minelab explorer XS.A były etracki i inne [*]nowości[*].
carlos1973
 
Posty: 30
Rejestracja: sob paź 26, 2013 3:36 pm

Re: Rutus- Alter 71.

Postautor: ProScan » czw lis 03, 2016 5:36 pm

Odkąd moi ulubieńcy zaczęli swoje rządy, co raz mniej mnie już dziwi i wiem, że każda durnota może publicznie zostać wypowiedziana bez zażenowania.

Nie zdziwiło mnie zatem, że mogą być wynalazczy specjalnej troski, którzy szczycą się, że to oni wpadli na pomysł wykrywacza, w którym można sobie wybrać dowolną częstotliwość.

Oczywiście nie chodzi o Pana Rutynę, który na szczęście nie twierdzi, że odkrył Amerykę. Pan Rutyna jest całkowicie zdrowy na umyśle.

Jeśli ktoś wcześniej nie wiedział, że coś takiego istnieje od lat, to podaję przykład:

Podstawy:
https://www.researchgate.net/publicatio ... _landmines

Produkt dostępny na rynku:
http://www.terraplus.ca/products/electr ... /gem3.aspx

Dane techniczne:
Bandwidth - 30 Hz to 24 kHz
Frequency domain - Single, multiple, or stepping frequencies

:palm

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Rutus- Alter 71.

Postautor: carlos1973 » wt gru 06, 2016 7:24 am

Dodam jeszcze cytat z jednego forum z działu giełda ;) Ktoś musi być bardzo wkurzony skoro wykrywacz już leci po 3 dniach.Ja sovereignowi gt dałem chociaż 2 tygodnie :)

Do sprzedania mam fajny wykrywacz:) Alterek 71 ,jedna cewka 28 DD. Wykrywacz kupiony 3 dni temu.w terenie na testach łącznie jakieś 20 godzin.Nie spełnił oczekiwań,niestety.
Cena 2500 zł + przesyłka 30 zł.
Jak nie zejdzie będzie dostępny na znanym portalu.
Fotek nie dodaje bo wszyscy znają a sprzęt jak nowy,na spodzie cewki minimalne ślady używania.
priw. pozdrawiam
carlos1973
 
Posty: 30
Rejestracja: sob paź 26, 2013 3:36 pm

Re: Rutus- Alter 71.

Postautor: ProScan » wt gru 06, 2016 9:48 pm

Takie zachowanie nie mówi nic o sprzęcie - wiele mówi o sprzedającym (a wcześniej kupującym).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Poprzednia

Wróć do Nowości i ciekawostki na rynku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości