I smell RAT

Historia wykrywaczy, ciekawostki, może jakiś zauważony artykuł w prasie nt wykrywaczy i inne, które trudno dopasować do pozostałych działów.

I smell RAT

Postautor: ProScan » wt gru 23, 2008 3:06 pm

Chodzi o słuchawki, bo zaczyna mnie lekko denerwować ta histeria z nimi związana.

Tematu jeszcze do końca nie rozpoznałem, ale czuję zdechłego szczura, bo coś mi się wydaje że te słuchawki za idiotyczną kupę forsy to jakieś samoróbki wykonane z nauszników przeciwhałasowych.

Jak czegoś sie dowiem, to będę uzupełniał. Kilka przykładów z USA i UK:

Słuchawki RAT
Obrazek

Słuchawki Gray Ghost (model podwodny). Ten sam pałąk co wyżej, tyle że wyściółka z tworzywa.
Obrazek

Słuchawki Puma double phase (Regton). Sam widok odstręcza.
Obrazek 77 Funtów

To jakieś szaleństwo!

#-o

Nie mam pojęcia jaka jest jakość dźwięku, walory użytkowe itp. Na pewno są dosyć przeciwpancerne (wszak to nauszniki przemysłowe), ale o jakości słuchawek decyduje głównie przetwornik akustyczny, a także kabel i wtyczka.

Na razie tyle.

:pa

proscan
Ostatnio zmieniony pt lut 04, 2011 1:08 am przez ProScan, łącznie zmieniany 1 raz
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: I smell RAT

Postautor: terenowiec69 » śr gru 24, 2008 1:00 pm

Witam,ja do tej pory miałem Proscan do czynienia z dwoma modelami słuchawek firmy Detector Pro.
Jeden to Grey Ghosy original,a drugi to Jolly Rogers.
Obydwa modele posiadają taki sam kabłąk i system mocowania do muszli.
Kabel spiralny jest też taki sam z tą różnicą że w Grey Ghost jest jakby bardziej matowy.Polimerowe muszle takie same.Impedancja w GH 100 Ohm,w JollyR 16 Ohm.
Obydwie próbowałem pod Minelabem Gt,wyższy dzwięk i dla mnie lepiej brzmiący jest w Jolly Rogers.
Każde mają wyłącznik dzięku na prawej muszli i potencometr to płynnej regulacju głośnosci.
Praktycznie to to samo tylko że w innym opakowaniu.
Kwestia gustu,za granicą marketing robi swoje,u nas w Polsce wiadomo sa inne warunki,nie każdy lubi słuchawek używać.
Jeśli ktoś próbował jakichś innych słuchawek to chetnie poobserwuje wątek.

Pozdrawiam oraz Wesołych Swiąt ,Szcześliwego Nowego Roku. ;)
terenowiec69
 
Posty: 134
Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: I smell RAT

Postautor: ProScan » śr gru 24, 2008 1:27 pm

Dzięki za info i życzenia :)

Dorzucam kolejne mutacje:

Potencjometry, przełączniki, wodotryski.

Black Widow
Obrazek

Jolly Roger
Obrazek

Obrazek

I ciekawostka. Słuchawki XP (sensowne - bezprzewodowe) z identycznym pałąkiem jak Gray Ghosty:
Obrazek

Ciekawe czy te 100 Ohm bierze się z impedancji przetwornika (byłoby dobrze), czy to po prostu rezystor w szeregu.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: I smell RAT

Postautor: lechowiec » pt sty 01, 2021 10:02 am

Witam, wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

Przeglądam tematy tych słuchawek i mam pytanie do czego służą dwa przełączniki w słuchawkach Black Widow? Nie wyświetlają się u mnie zdjęcia w tym wątku. Czy linki wygasły?

Producent nie dodaje żadnego opisu na obudowie :-$ tych słuchawek. Wygląda to jak garażowa robota w cenie no nie powiem ... żeby nie była wygórowana.
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: I smell RAT

Postautor: ProScan » pt sty 01, 2021 1:16 pm

Różnie to bywało: przełączanie mono-stereo, dopasowanie do konkretnego wykrywacza (np. Explorera).

Generalne chodziło o podniesienie ceny, żeby można na było wywindować do absurdalnej kwoty, uzasadniając to tą czy inną małoistotną cechą.

Linki wygasły, Ale nie chce mi się szukać nowych, czy zamieszczać zdjęć tego śmiecia.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: I smell RAT

Postautor: lechowiec » sob sty 02, 2021 8:22 am

Wpadły mi w ręce w pakiecie z detektorem. Wyglądają jak garażowa przeróbka nauszników ochronnych. Potencjometry i przełączniki bez oznaczeń ich funkcji na obudowie. Po prostu ktoś dziury powiercił i je zamontował:). Potencjometry nietypowe bo pracują skokowo. Na minimum jak dla mnie te słuchawki są zbyt głośne z testowanym detektorem. Aby poznać funkcje przełączników pomierzę je multimetrem i z ciekawości ostatecznie otworzę obudowę o ile da się to zrobić bez jej zniszczenia.
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm


Wróć do Inne - też związane z wykrywaczami i poszukiwaniami

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron