Wykrywacze "RELCO"

Historia wykrywaczy, ciekawostki, może jakiś zauważony artykuł w prasie nt wykrywaczy i inne, które trudno dopasować do pozostałych działów.

Wykrywacze "RELCO"

Postautor: wicja1 » śr lut 06, 2008 10:54 am

Witam,
Kupiłem ostatnio totalnego antyka o nazwie "Relco Challenger".Wykrywacz jest absolutnie nowy.Fabrycznie.Rocznikiem sięga pewie Kultury Przeworskiej.Ale nie mogłem się powstrzymać.Wykrywacz wydawł się być totalnym "białym krukiem".Co ciekawe,wyszukiwarka "google" milczy na temat tych wykrwaczy.Wiem,że były jeszcze modele "Pacesetter" i "Frontiersman".O modelu "Challenger" ani słowa.Czy wiadomo coś więcej na temat tych detektorów ??? Wyczytałem na jakimś zachodnim forum,że Mrand zbierał informację na ten temat ;)
Z góry dzięki.
Pozdrawiam,
wicja1.
wicja1
 
Posty: 55
Rejestracja: sob paź 15, 2005 9:34 am

Re: Wykrywacze "RELCO"

Postautor: Mrand » śr lut 06, 2008 11:10 am

Tak, bardzo dawno temu (ponad 25 lat) wpadła mi w ręce ulotka tej firmy adresowana na człowieka Stanley Golabek (znaczy się Stasiu Gołąbek). Nie martw się, mam dokumentację do tego detektora. Jest to sprytna mieszanka BFO i Off-Resonance. Gratuluję nabytku. Jest to biały kruk. Przy dzisiejszych wymaganiach do szukania raczej się nie nadaje. Jaj średnicy masz sondę? Pozdrawiam
Mrand
Mrand
Producent
 
Posty: 74
Rejestracja: pn paź 10, 2005 8:46 am
Lokalizacja: Polska B

Re: Wykrywacze "RELCO"

Postautor: wicja1 » śr lut 06, 2008 11:25 am

Sondy są dwie:16 i 31 cm.Całość w gustownej walizeczce.Nie kupiłem go z myślą o szukaniu w polu :D Myślałem bardziej o zainteresowaniu nim kogoś związanego z historią lub sprzedażą detektorów.Bo może to być ozdoba kolekcji lub sklepu.
Dzięki i pozdrawiam,
wicja1.
wicja1
 
Posty: 55
Rejestracja: sob paź 15, 2005 9:34 am

Re: Wykrywacze "RELCO"

Postautor: ProScan » śr lut 06, 2008 12:37 pm

Przenoszę do innego działu, bo "Nowości i ciekawostki na rynku" to to raczej nie są.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wykrywacze "RELCO"

Postautor: ProScan » pt lut 08, 2008 10:25 am

Proszę bardzo, link do aukcji z szerszym opisem:

http://www.allegro.pl/item309641535_rel ... dyny_.html

Byłbym ewentualnie zainteresowany kopią (skanami) tych materiałów papierowych.

Da radę?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wykrywacze "RELCO"

Postautor: wicja1 » pt lut 08, 2008 3:09 pm

Jasne.Ale po niedzieli.W tej chwili korzystam z wolnego miedzy grypą jelitową a powrotem do kieratu :D
Pozdrawiam,
Witek.
wicja1
 
Posty: 55
Rejestracja: sob paź 15, 2005 9:34 am


Wróć do Inne - też związane z wykrywaczami i poszukiwaniami

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość