Interesując dyskusja o nowym wykrywaczu

Historia wykrywaczy, ciekawostki, może jakiś zauważony artykuł w prasie nt wykrywaczy i inne, które trudno dopasować do pozostałych działów.

Re: Interesując dyskusja o nowym wykrywaczu

Postautor: diadem » pn sie 25, 2008 9:52 pm

Przykłady Pana Piotra mówią same za siebie.
Ten człowiek nigdy nie zakończył działalności, co jakiś czas pojawiają się jego oferty. A jak się coś nie podoba to grozi odejściem.
Podam wam przykład z życia wzięty(mojego), ma to związek z wątkiem do którego link podał Pan Piotr: kiedyś na forum Explor... miałem link diadem, jak większość uczestniczyłem w zbiorowej halucynacji wielkiego mistrza. Kiedy "mistrz" rozpoczął wojną z Proskanem o wykrywacz PI i napisał wątek o przeginaniu zrobiło się nieciekawie bo bat na siebie kręcił. Wyjście z tej sytuacji znalazł w następujący sposób- nakłonił mnie i mojego kolegę abyśmy stanęli do po jego stronie, my z forum odeszliśmy na znak protestu, a on pozostał, bo darmowe źródło reklamy by się urwało. Tak właśnie działa ten propagandzista, szuka młodych, podsyła teksty i udaje dobrego wójka.
Tak naprawdę ten człowiek sam wiele nie wymyślił, pisano o tym już wile razy, aż wreszcie ktoś porównał 2 schematy: http://www.exploracja.cyberdusk.pl/phpb ... highlight=
dopiero wtedy zrozumiałem w co się gra i kto z kim trzyma.Na forum powróciłem i starałem się nie wnikać w reklamy i pomagać, choć ogromnej wiedzy elektronicznej nie mam. Obejrzałem wnikliwie schemat All1 i doszedłem do wniosku, że tak prosty układ można zrobić na PCB 1 warstwowym i 2 płytki z metalizacją to droga impreza. Wstawiłem więc PDF płytki i tu zaczyna się przygoda... stałem się ten zły, bo ludziom się to spodobało, że zamiast płacić 35 zł za płytkę mogą mieć to za kilka złotych robiąc metodą druku i żelazka.
Nienawiść do mojej osoby wzrosła kiedy dołożyłem płytkę do F555 z tzw. dopalaczem(układem opartym na uA723) bo okazało się, że Bartek 3 słabo w tym wypadku zejdzie. Pan o którym piszę zdążył sprzedać raptem kilka sztuk, choć jak wiemy z parsy dawno się wycofał.
Oględnie rzecz biorąc Bartek2 i Bartek 3, które różniły się tylko panelem czołowym to mutację popularnego statyka Fiszera 555, choć twórca(bo konstruktor w tym momencie to przeginka) twierdzi, że dał 50% zmian:
http://www.exploracja.cyberdusk.pl/phpb ... c&start=10
Polecam przeczytać ten wątek z nagonką na moją osobę, zauważcie, że ów Pan milczał dopóki szalał Adamo, jak się wyjaśniło to nie wytrzymał i wybuchł odkrywając karty. Ostatecznie wyszło, że nie można nic zrobić bez jego zgody, pytanie tylko do czego mi jego zgoda, a jezeli już to napiszę po nią do firm Whites i Fiszer
:D
I tak właśnie kręci się lody na forach, filmiki- na to łapią się młodzi ludzie, kult mega wykrywacza, a potem szok, gdzie są zasięgi, gdzie stabilność, gdzie 40 cm na boratynkę w ziemi... Jednak jak się trochę poczyta to widać konteksty między wersami, jak w postach Denara. Przykład to fragment z cytowanego linku= Proskan nie dał gościowi schematu, to on sam wymyślił identyczny, kto wierzy ręka w górę :)
Można by tak pisać i pisać o przekrętach takich jak Bartek 4, wykrywacz z Dopalaczem, zachęcam się zagłębić w temat i odnaleźć ten dopalacz. Bartek 2, wieloczęstotliwościowy, ech też G prawda. A najzabawniejsze jest to, że płytka wykrywacz All3 ma błędy: po pierwsze, zasilanie jest błędnie wpięte i trzeba oskrobać masę, a po drugi TL061 na wejściu nie dział jak należy i trzeba stosować przeróbkę z wejściem od Fiszera aby układ ruszył. Nie lepiej sprawa ma się w przypadku All1: brak rezystora sprzężenia w przesuwniku Balansu, trzeba go lutować równolegle do kondensatora, ale o tym nie wspomina, bo sprzedaż padnie.
Co do Armanda, to facet jest szczery, choć daje się prowokować jak 5latek, nie zważając , że w większej części postów to są zwyczajne prowokacje. Trochę mnie może poniosło, ale na zwyczajne robienie ludzi w konia trzeba reagować, wiem, że kult tego Pana jest silny, ale warto ...
diadem
 
Posty: 25
Rejestracja: sob sty 13, 2007 3:38 pm

Re: Interesując dyskusja o nowym wykrywaczu

Postautor: ProScan » wt sie 26, 2008 9:56 pm

OK - pozwoliłem się wygadać, ale pora wątek już zamknąć. Pozostaje mi się zgodzić z Diademem co do ogółu. Szczegółów nie chcę ani roztrząsać, ani dodawać od siebie, bo nie chcę eskalacji personalnych ataków na osobę, której praktyki zostały już napiętnowane i basta.

Wnioski.

Nie ma wniosków - każdy wyciąga jakie chce. Większości i tak pewnie to nie zainteresowało bądź nie wiedza "po co się czepiamy" i "jaki mamy w tym interes", ze polskie piekiełko, itd.

Jak w dowcipie; wszyscy jesteśmy zamieszani, nie ważne czy my ukradliśmy czy nas okradli.

Przenoszę do innego działu i zamykam.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Poprzednia

Wróć do Inne - też związane z wykrywaczami i poszukiwaniami

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron