Gdzie i co kupić?

Historia wykrywaczy, ciekawostki, może jakiś zauważony artykuł w prasie nt wykrywaczy i inne, które trudno dopasować do pozostałych działów.

Gdzie i co kupić?

Postautor: sealteam » pn lip 07, 2008 8:42 pm

Zacznę od skargi na "Vikinga". Nie ProScana ale samego "Vikinga". Podesłałem im "kanarka" do naprawy, właśnie zaczął się 4 tydzień jak go mają i nie mogą ściągnąć części. Ale żeby tylko... Oni nawet nie wiedzą kiedy mogą je mieć!
Tak oszałamiający serwis zmusza mnie - jeśli nie chcę zmarnować urlopu - do przyspieszenia zakupu nowego wykrywacza.
Zależy mi na tym, aby dystrybutor znajdował się nie za daleko od Krakowa do 2-2,5h jazdy samochodem i mógł mi sprzedać wykrywkę "od ręki". Wyjeżdżam w sobotę i do tego czasu chciałbym sprawę mieć zakończoną na 100%.
Modele, które mnie interesują (w poniższej kolejności) to:
- X-terra 50
- Rutus Poxima
- Garrett GTP 1350

Jeąli ktoś miałby ochotę zachwiać moim przekonaniem co do słuszności wyboru wykrywacza w tej cenie przeznaczonego do kolorku to chętnie wysłucham.
Firmy w samym Krakowie, jakie udało mi się znaleźć, to Greencamo i Talcomp, ale tu może w grę wchodzić "ściąganie" sprzętu. Po ostatnich doświadczeniach z Pocztą Polską oraz przeciągającym się remontem wolę dojechać, ale zapłacić i dostać sprzęt do ręki.
Jeszcze raz proszę (ROZPACZLIWIE :( ) o pomoc.
sealteam
 
Posty: 7
Rejestracja: czw cze 12, 2008 9:38 am

Re: Gdzie i co kupić?

Postautor: SiD » pn lip 07, 2008 9:08 pm

Moim zdaniem zdecydowanie x50 lepsza od gtp 1350. To tyle z mojej strony.
SiD
 
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: Gdzie i co kupić?

Postautor: sealteam » pn lip 07, 2008 9:12 pm

Stąd kolejność, jaką wybrałem. Garrett to raczej "rzut na taśmę" :) Żeby ułatwić sobie ten zakup.
Pozwoliłem sobie przeedytować post i dopisać jeszcze w środku Proximę. Gdybyś mógł wyrazić swoje zdanie (wystarczy równie zwięźle jak w poprzednim poście) i o niej, byłbym wdzięczny.
sealteam
 
Posty: 7
Rejestracja: czw cze 12, 2008 9:38 am

Re: Gdzie i co kupić?

Postautor: SiD » pn lip 07, 2008 9:53 pm

Ja bym rozważył jeszcze, jako niedalekich sąsiadów cenowych, a różnica w cenie warta jest dopłaty, X70 i Sovereigna GT.
SiD
SiD
 
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: Gdzie i co kupić?

Postautor: ProScan » pn lip 07, 2008 11:58 pm

Witam,

Co do kanarka w naprawie, to nie jestem nawet w stanie powiedzieć o co chodzi, bo na dzień dzisiejszy żadnego nie mam - zapewne w grę wchodzi jakaś grubsza wymiana.

Co do GTP to zgadzam się z SiD-em.

Proximy nie znam - ale prezentuje się dobrze.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Gdzie i co kupić?

Postautor: sealteam » wt lip 08, 2008 7:33 am

Nie, nie ProScanie. Kanarek jest pocztą wysłany do Warszawy. Dlatego zastrzegłem na początku, że moje hgrrrrgrrrh nie było pod Twoim adresem.
sealteam
 
Posty: 7
Rejestracja: czw cze 12, 2008 9:38 am

Re: Gdzie i co kupić?

Postautor: igor378 » wt lip 08, 2008 7:56 am

jak reklamowałes z gwarancji to kicha-gwarant okresla czas naprawy-gdybys reklamował z paragonu to SPRZEDAWCA ma czas 14 dni na załatwienie sprawy.teraz juz tylko musisz cierpliwie czekac-ale popytaj rzecznika praw konsumentow.to u nas niestety czesta bolaczka jak nas sprzedawcy w bambuko robia...kiedys za aparatem czekałem 3 miesiace-teraz jak reklamuje to gwarancja głeboko w szufladzie i ide z paragonem-musza to uwzglednic bo to ty decydujesz z jakiego tytułu składasz reklamacje.
igor378
 
Posty: 46
Rejestracja: sob maja 17, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: poznan

Re: Gdzie i co kupić?

Postautor: sealteam » wt lip 08, 2008 8:20 am

Jego gwarancja jeszcze trwa, ale naprawa wynika z uszkodzenia nie objętego gwarancją. Co w takiej sytuacji?
sealteam
 
Posty: 7
Rejestracja: czw cze 12, 2008 9:38 am

Re: Gdzie i co kupić?

Postautor: ProScan » wt lip 08, 2008 9:20 am

Z tymi 14 dniami to nieporozumienie. Tyle czasu sprzedawca ma na zdecydowanie czy uznać roszczenie, czy nie. I nic ponad to.

A co w ogóle się stało? I dlaczego poszedł do sklepu, skoro uszkodzenie nie było objęte gwarancją?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Gdzie i co kupić?

Postautor: sealteam » wt lip 08, 2008 11:13 am

Chyba mają tam jakiś warsztat? Napisali że najlepiej wysłać im do firmy to został wysłany.
Zgodnie z Twoją ProScanie radą chciałem oddać go w Krakowie do Talcompu, bo jak napisałeś - w wypadku zalania wodą o gwarancji i tak nie ma mowy, ale to był czas strajku pocztowców i w wysyłkę została zangażowana też żona (namierzenie jakiejś konkurencji dla Poczty Polskiej). Zanim zdążyłem ją powstrzymać paczka już poszła.
Z całej tej hitorii wyniosłem jedną pozytywną rzecz. Opinię o "Inpost".

Sprawa można powiedzieć już nieaktualna. Nowy wykrywacz w drodze.
sealteam
 
Posty: 7
Rejestracja: czw cze 12, 2008 9:38 am

Re: Gdzie i co kupić?

Postautor: ProScan » wt lip 08, 2008 11:44 am

Aha

Zaczynam kojarzyć email od "tomek tomek". Chciał Pan przyjeżdżać do mnie.

Skoro Viking podjął sie naprawy, to ich sprawa ;)

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Gdzie i co kupić?

Postautor: sealteam » wt lip 08, 2008 1:07 pm

Ano właśnie. Chciałem przyjechać bo do Gliwic mam sentyment, a że poczta strajkowała miałbym pretekst do odwiedzenia starych kątów. I mogłem przyjechać, jak widać :)
sealteam
 
Posty: 7
Rejestracja: czw cze 12, 2008 9:38 am

Re: Gdzie i co kupić?

Postautor: igor378 » śr lip 09, 2008 6:53 am

chodziło mi o naprawe z rekojmi-tak to sie kiedys nazywało i w tym przypadku sprzedawca ma własnie te 14 dni na naprawe i on sie martwi nie ja.tak załatwiłem sprawe peknietej ramy w moim rowerze-uparłem sie ze reklamuje zwłasnie tak jak pisze i sprzedawca musiał to załatwic we własnym zakresie.a teraz to sie bodajze nazywa z niezgodnosci towaru z umowa.popatrze jeszcze w K C bo w tej chwili nie mam pod reka.
igor378
 
Posty: 46
Rejestracja: sob maja 17, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: poznan

Re: Gdzie i co kupić?

Postautor: ProScan » śr lip 09, 2008 8:27 am

Pojęcie rękojmi już daawno zostało wyparte przez niezgodnośc towaru z umową wg ustawy o tzw. "zakupie konsumenckim".

Za towar sprzedawca zawsze jest odpowiedzialny - wystarczy mu udowodnić zakup (paragon, faktura, wyciąg z karty płatniczej, nawet świadkowie). Viking wystawia dodatkową pisemną własną gwarancję, którą nakłada na siebie więcej zobowiązań niż to wynika z ustawy.

Można także skorzystać z gwarancji producenta, ale nikt o zdrowych zmysłąch tego nie zrobi, bo producentowi należy dostarczyć towar, a producent wiadomo - za morzami.

Wątek zamykam, bo odbiegł znacznie od tematu.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Inne - też związane z wykrywaczami i poszukiwaniami

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości