Nowe polskie pismo dla poszukiwaczy

Historia wykrywaczy, ciekawostki, może jakiś zauważony artykuł w prasie nt wykrywaczy i inne, które trudno dopasować do pozostałych działów.

Re: Nowe polskie pismo dla poszukiwaczy

Postautor: Armand » czw lut 05, 2009 1:33 pm

Nie szukałbym spisku w dalszym ciągu, gdyby tak było, jak lew bym zareagował. A co do baneru, to chętnie bym go dał, ale ceny reklam w "O" są wg. mnie zaporowe. I właśnie tak boleję, że już dwa pisma eksploratorskie, nie są wydawane drukiem, bo "O" nie ma konkurencji na rynku prasowym i stawia i mocne warunki cenowe reklam oraz stało się słupem ogłoszeniowym grup rekonstrukcyjnych.
Armand
Producent
 
Posty: 139
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:16 pm
Lokalizacja: Komorów

Re: Nowe polskie pismo dla poszukiwaczy

Postautor: pastuszek » czw lut 05, 2009 2:04 pm

Pozostaje-wzorem innych producentów - zalogować się pod kilkoma nikami i prowadzić dyskusje z samym sobą na wszystkich możliwych forach:-)))
pastuszek
 
Posty: 93
Rejestracja: sob kwie 19, 2008 5:17 pm

Re: Nowe polskie pismo dla poszukiwaczy

Postautor: ProScan » czw lut 12, 2009 12:57 am

No i widzę na forum PS, że mamy kolejne pismo:

http://www.poszukiwanieskarbow.com/Foru ... highlight=

NIEUDACZNE WYPADY

:1

proscan :D
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowe polskie pismo dla poszukiwaczy

Postautor: ProScan » czw lut 12, 2009 9:02 am

Van Worden miał innego Dominatora na testach, ten egzemplarz Dominatora pracował na stanowisku archeologicznym, wymieniony miał napisać dłuższą recenzję na jego temat, miała się ukazać w Thezaurusie, ale ludzie często zmieniają zdanie.


Widocznie nie dogadaliście się co do ceny.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowe polskie pismo dla poszukiwaczy

Postautor: Armand » sob lut 14, 2009 10:55 pm

Sprawa wynagrodzenia nie wchodziła w rachubę. Chętnie bym sponsorował jego [i każde pismo dla eksploratorów reklamami w granicach rozsądku cenowego], ale tylko w wersji ogólnopolskiej, papierowej.
Myślę, że Van Worden powinien mieć na tym forum prawo do wyrażania swoich poglądów. Na wielu forach ostro wymieniam zdania z ich uczestnikami i jak na razie nikt mnie jeszcze z nich nie usunął, pomimo zapowiedzi. Poglądy nie powinny dyskredytować rozmówcy.
Armand
Producent
 
Posty: 139
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:16 pm
Lokalizacja: Komorów

Re: Nowe polskie pismo dla poszukiwaczy

Postautor: Armand » sob lut 14, 2009 11:06 pm

Generalnie to Kruku i Van Worden powinni się dogadać i zamiast marnotrawić czas na dyskusje na forach powinni stworzyć połączone pismo dla eksploratorów. Pismo o wykrywaczach, dla eksploratorów, organizujące zloty z legalnymi poszukiwaniami, a nie jak jest do tej pory - słup ogłoszeniowy grup rekonstrukcyjnych.
Armand
Producent
 
Posty: 139
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:16 pm
Lokalizacja: Komorów

Re: Nowe polskie pismo dla poszukiwaczy

Postautor: SiD » ndz lut 15, 2009 12:17 am

Armand pisze:Myślę, że Van Worden powinien mieć na tym forum prawo do wyrażania swoich poglądów. Na wielu forach ostro wymieniam zdania z ich uczestnikami i jak na razie nikt mnie jeszcze z nich nie usunął, pomimo zapowiedzi. Poglądy nie powinny dyskredytować rozmówcy.


Nie zamierzam się wypowiadać w imieniu Proscana, anie sugerować co powinien a czego nie. Dlatego powiem to całkiem od siebie, bazując na własnych doświadczeniach.

Z Van Wordenem jest problem innej natury niż poglądy, bynajmniej nie poglądy powodują, że nie warto z nim wchodzić w jakiekolwiek kontakty. Mogę nazwać to po imieniu, ale nie jestem przekonany, czy to jest odpowiedni czas i miejsce.
SiD
 
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: Nowe polskie pismo dla poszukiwaczy

Postautor: ProScan » ndz lut 15, 2009 10:07 am

Sprawa wynagrodzenia nie wchodziła w rachubę.


No własnie.

Znam cenę za jaką powstał "test" x70 (ustaloną jednostronnie). Przy okazji zapytam Rutusa, czy jego Proxima wróciła po testach.

Z Van Wordenem jest problem innej natury niż poglądy,


Dokładnie tak jest. Tym bardziej, że on ma poglądy takie, jakie w danej chwili są potrzebne.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowe polskie pismo dla poszukiwaczy

Postautor: pastuszek » ndz lut 15, 2009 10:23 pm

A może ktoś w końcu powie wprost o co chodzi z tym van wordenem, bo z tych kalamburów wynika tylko tyle, że go nie lubicie Panowie.A to niewiele.
pastuszek
 
Posty: 93
Rejestracja: sob kwie 19, 2008 5:17 pm

Re: Nowe polskie pismo dla poszukiwaczy

Postautor: ProScan » ndz lut 15, 2009 10:31 pm

A to niewiele.


A chcesz wiedzieć więcej? Po co? To forum techniczne.

Tutaj mówimy o "testach" w tych nowych pisamach. Jakie są te testy każdy widzi, tylko z wyciąganiem wniosków jakby gorzej.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowe polskie pismo dla poszukiwaczy

Postautor: staszek » pn lut 16, 2009 10:13 am

ProScan pisze:
Sprawa wynagrodzenia nie wchodziła w rachubę.


No własnie.

Znam cenę za jaką powstał "test" x70 (ustaloną jednostronnie). Przy okazji zapytam Rutusa, czy jego Proxima wróciła po testach.

proscan


He, he jeszcze nie wróciła, ale Rutus ma jeszcze szansę ja odzyskać:


http://www.allegro.pl/item553756008_rut ... lonki.html

Może opis testów nie oddał jednak faktycznych możliwosći wykrywacza? Nieeeee, to niedobry lekarz zalecił sprzedaż. Czyżby znał się lepiej na wykrywaczach?


Swoją drogą, te "testy sponsorowane"........szkoda gadać! Zmarnowany czas na czytanie !
Teraz już wiemy, skąd te pienały z relacji po testach Xterry !
Ciekawe tylko czy osoby, ktore widnieją pod opisem dostały tantiemy za pomoc w testach?

"Specjalne podziekowania za pomoc w testach dla: [...... usunąłem nicki- proscan]

Może biegały z Xterra dla przyjemności?

Teraz mamy deja ve. Inny sponsor, bardziej wyszukany pijar, bo i większe wyzwanie. Już nie profesjonalny sprzęt, bo ciężko wmówić hołocie, ze wykrywacz z garażu bedzie lepszy niż ten z laboratoriów, ale identycznie jak profesjonalny! Po co przepłacać, ble, ble, ble ....... Obecnie króluje Proxima! Zmienili się wprawdzie pomocnicy, ale sposób działania pozostał identyczny. Wszystko byłoby OK, gdyby nie ten lekarz. Poznał sie [...] i kazał Proximę sprzedać. Co w tej sytuacji zrobi sponsor? Nic, bo to przecież nie był test sponsorowany !!! Pozostaje mu tylko przełknąć gorzką pigułkę, że wykrywacz zwyczajnie nie spełnił oczekiwań testującego.
Przepraszam, wiem, że to forum techniczne, ale bardzo poruszył mnie fakt, robienia ludzi w przysłowiowego konia. SORRY MUSIAŁEM.
staszek
 
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 16, 2009 8:28 am

Re: Nowe polskie pismo dla poszukiwaczy

Postautor: ProScan » pn lut 16, 2009 10:35 am

Pozwoliłem sobie usunąć jeden epitet.

Być może usunę nicki osób, które są pewnie Bogu ducha winne i nie wiedziały, do czego są wykorzystywane.

Wg mojej wiedzy tekst o X70 nie był sponsorowany w sensie: "napisz dobrze, a dostaniesz to czy to". Była to bardziej misterna konstrukcja, ale fakt pozostaje faktem - VW wziął co w jego mniemaniu mu się należało.

Co do Proximy to moja wiedza opiera się na domysłach. Nie widziałem tej aukcji na allegro :dodu

Mam nadzieję, że Rutus powie nam co się stało z wykrywaczem przedstawionym do testów, chociaż nie musi.

Nie znam Proximy z autopsji lecz takie skandaliczne, lizusowskie testy jak ten z "Thesaurus News" tylko mnie odstręczają.

Niestety, cytując klasyków, "ciemny naród to kupi".

:pa

proscan

PS

Oczywiście nie zgadzam się ze zdaniem:
ze wykrywacz z garażu będzie lepszy niż ten z laboratoriów

:)

PPS

Właśnie doczytałem treść opisu z aukcji i się wzruszyłem :lol:

Wykrywacz sprzedaję z żalem i jedynym powodem jest problem zdrowotny, który zmusza mnie do zawieszania poszukiwań na jakiś czas. Zamiast więc trzymać detektor w szafie, niech tymczasem komuś dobrze służy:) Sprzęt został zakupiony bezpośrednio od producenta i posiada pełną gwarancję.


Panie Arku?
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowe polskie pismo dla poszukiwaczy

Postautor: SiD » pn lut 16, 2009 11:40 am

staszek pisze:Ciekawe tylko czy osoby, ktore widnieją pod opisem dostały tantiemy za pomoc w testach?

"Specjalne podziekowania za pomoc w testach dla: [...... usunąłem nicki- proscan]

Może biegały z Xterra dla przyjemności?



ProScan pisze:Pozwoliłem sobie usunąć jeden epitet.

Być może usunę nicki osób, które są pewnie Bogu ducha winne i nie wiedziały, do czego są wykorzystywane.


Otóż między innymi ja byłem na liście usuniętej przez Proscana.

Co mogę powiedzieć na temat tej sprawy? Byłem wtedy na zlocie organizowanym przez VW, to był pierwszy zlot. Poznałem tam wielu ciekawych ludzi i nie żałuję, że się tam pokazałem, nawet teraz po czasie. Wracając do rzeczy:

X70 była na zlocie również, właśnie do testów. Jak wyglądało owo testowanie? W sumie to nie wiem. VW i tak chodził głównie ze swoim XLT, z X70 widziałem go raz na plaży, jak zakopywał 5zł i sprawdzał co głębiej szuka, X70 czy Vaquero, oraz jeden dzień w polu.

Sam byłem ciekaw nowego wykrywacza, więc wypożyczyłem go od niego na kilka godzin. Wtedy nie miałem żadnego doświadczenia z innym sprzętem poza Vquero, stąd ciekawość sprzętu z wyświetlaczem i innymi bajerami.

Tymczasem ja tego sprzętu wcale nie testowałem, ot przeszedłem się z półtorej godzinki po lesie, wykopałem 2 fenisie, nic więcej. Pobawiłem się i oddałem. Sam nie wiedziałem co myśleć o sprzęcie po tak krótkim czasie.

Czas na podsumowanie, nawet pomimo tego, że wówczas byłem pod urokiem VW (dałem się omotać, przyznaję) nie brałem udziału w teście wykrywacza jako takiego. Nie relacjonowałem własnych uwag na jego temat poza luźną gadką, że to fajny sprzęt, nie wykonywałem żadnych usystematyzowanych testów, nic nie napisałem na ten temat, ani nie czytałem tekstu przed jego zamieszczeniem w Odkrywcy czy internecie. Jednym słowem, nawet pomimo tego, że wówczas z VW byłem w dobrych stosunkach, nie przyłożyłem się w żaden wiadomy mi sposób do powstania tego tekstu. Nie zgadzam się również z jego treścią i sam bym się pod nim nie podpisał.

To jest typowe zachowanie dla VW, tak wykorzystać sytuację, żeby mieć jak najwięcej korzyści, wplątać w to jak najwięcej nieświadomych osób a potem tylko zacierać ręce.

Podpisy osób miały, jak przypuszczam, uwiarygodnić owy tekst, pokazać, że na zlocie wszyscy się fajnie bawili i przyjrzeli się uważnie temu sprzętowi. Zbudować autorytet poparty zwolennikami VW, którzy a niego pójdą w ogień.

Jednym słowem cały VW, mało faktów, dużo manipulacji i socjotechniki.

Ze smutkiem muszę przyznać, że w socjotechnice VW jest naprawdę niezły, niewiele brakowało i być może pozostał bym omamiony pięknymi wizjami, tak jak wiele osób, które są jego zwolennikami do tej pory.

Dlatego przestrzegam i sugeruję wyjątkową ostrożność! Pozornie ten facet to super kumpel, pomocna dłoń i doświadczony kolega poszukiwacz, ale zanim się zorientujesz (a może się nigdy nie zorientujesz) zostaniesz omotany i wykorzystany w taki sposób, jak VW sobie zaplanował, gdzieś się podeprze Twoją osobą, to pewne.

Mówię, to nie tylko à propos tego tekstu o X70, jest znacznie więcej, znacznie bardziej przykrych i mrocznych historii od których włos jeży się na głowie i wszystkie niestety doświadczyłem osobiście, a o ilu nie wiem nawet boję się myśleć!

http://pl.wikipedia.org/wiki/In%C5%BCyn ... olitologia)
SiD
 
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: Nowe polskie pismo dla poszukiwaczy

Postautor: Armand » pn lut 16, 2009 12:07 pm

A ja z innej beczki. Zdecydowanie protestuję, przeciwko określeniu staszka, sugerującemu, że wykrywacze polskie, to wykrywacze "z garażu". Jedynie co różni polską produkcję liczących się na rynku FIRM polskich, to brak środków finansowych na wykonanie form wtryskowych na atrakcyjne obudowy sterownika. Są to kwoty rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Skończcie wreszcie ten czarny pijar dla polskich wykrywaczy, rzekomo "z garaży". Zapewne, nie jeden z Was mieszka skromniej, niż wyglądają te proponowane przez Was "garaże". :D
Armand
Producent
 
Posty: 139
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:16 pm
Lokalizacja: Komorów

Re: Nowe polskie pismo dla poszukiwaczy

Postautor: ProScan » pn lut 16, 2009 12:21 pm

Ja garaż odniosłem do produkcji "garażowych", to takie konstrukcje także są obecne na naszym rynku.

I nic nie mam do garażu, bo gdzieś trzeba zaczynać. Dla mnie problem pojawia się w momencie, gdy ktoś zaczyna chełpić swoją rozklekotaną konstrukcją (będącą najczęściej kopią zachodniego sprzętu) i twierdzić, że to "lepsze". A jedynym kryterium okazuje się wątpliwej jakości i uczciwości test w powietrzu.

Proszę trzymać się wątku nowych pism dla poszukiwaczy.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inne - też związane z wykrywaczami i poszukiwaniami

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości