Spam na skrzynkę - od "archolog org" - kto dostaje

Historia wykrywaczy, ciekawostki, może jakiś zauważony artykuł w prasie nt wykrywaczy i inne, które trudno dopasować do pozostałych działów.

Spam na skrzynkę - od "archolog org" - kto dostaje

Postautor: ProScan » czw wrz 29, 2011 8:29 am

Chciałbym wiedzieć jak szeroka jest ta komercyjna i szkodliwa akcja.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Spam na skrzynkę - od "archolog org" - kto dostaje

Postautor: ProScan » pt paź 21, 2011 6:31 pm

Dzisiaj zajrzałem na w/w stronę i dostałem komunikat:

Strona zgłoszona jako dokonująca ataków!

Strona zwykrywaczem.archeolog.pl została zgłoszona jako strona stanowiąca zagrożenie i została zablokowana zgodnie z ustawieniami bezpieczeństwa.


Tego rodzaju strony mogą próbować instalować oprogramowanie wykradające poufne dane, używające komputera do pośredniczenia w atakach lub uszkadzające system.

Niektóre szkodliwe strony celowo rozpowszechniają niebezpieczne oprogramowanie, ale większość z nich działa na serwerach, na które nastąpiło włamanie.


Domyślam się że nie było to intencjonalne (taką mam nadzieję), ale jak dla mnie wpadek za dużo związanych z tą szkodliwą inicjatywą.

Raport z googla:

http://safebrowsing.clients.google.com/ ... e%E2%80%9D

:?

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Spam na skrzynkę - od "archolog org" - kto dostaje

Postautor: Taktyk » ndz paź 23, 2011 10:47 am

Witam,

Spamu od nich nie dostaje.

Jeśli chodzi o ostrzeżenie Google to mi też się tak raz zdarzyło..;) Oczywiście bez mojej wiedzy - do dzisiejszego dnia nie wiem jak to się stało, ale po interwencji właśnie w Google w ciągu trzech dni udało się przywrócić stronę do normalnego stanu.

Pozdrawiam
Taktyk
Taktyk
Producent
 
Posty: 31
Rejestracja: pn wrz 06, 2010 7:01 pm
Lokalizacja: Wielkopolska


Wróć do Inne - też związane z wykrywaczami i poszukiwaniami

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość