Czermno

Historia wykrywaczy, ciekawostki, może jakiś zauważony artykuł w prasie nt wykrywaczy i inne, które trudno dopasować do pozostałych działów.

Czermno

Postautor: zdzichu » pt gru 16, 2011 2:07 pm

Gratuluje w pomocy tego znaleziska . http://www.poszukiwanieskarbow.com/foru ... 4&start=15

Powie pa jeśli to nie jest to tajemnicą jakim sprzętem pan to trafił i z jakiej głębokości piszą ze z 1,6 m ?
zdzichu
 
Posty: 166
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 6:43 pm

Re: Czermno

Postautor: ProScan » pt gru 16, 2011 6:28 pm

Spectra Vision (czyli V3).

Saper ma CZ 7.

Głębokość była taka, że do tej pory nikt tego nie znalazł. Tyle mogę powiedzieć.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Czermno

Postautor: Kumulus » pt gru 16, 2011 7:47 pm

Widać , odpowiedni sprzęt w odpowiednich rękach 8)

Gratuluję odkryć bo takie momenty chyba pamieta się całe życie =D>

:pa

Kumulus
Kumulus
 
Posty: 142
Rejestracja: sob lut 09, 2008 9:02 pm

Re: Czermno

Postautor: waclawm » sob sty 07, 2012 7:28 am

Czy mozna uzyskac troche wiecej technicznej informacji na temat tego poszukiwania np jaki byl grunt, jaka byla glebokosc jak zareagowal detektor jakie byly podobne sygnaly co sie nie sprawdzily, ile bylo wykopek blednych, jaka byla metodologia podejscia do poszukiwan, jakie byl informacje "wywiadu" historycznego ciekaw tez bym byl nastrojow i emocji w trakcie poszukiwan no i pogoda itp.
Jezeli tego typu techniczno/sensacyjnego przekazu nie mozna udostepnic z powodu praw autorskich to czy ktos moze wskazac link do takiej informacji lub ksiazke ktora to opisuje. Jezeli tego nie ma to czy pan Proscan moze rozwazyc wydanie takiego artykulu lub ksiazki techniczno - sensacyjnej o tym odkryciu. Ja pracuje w branzy elektronicznej i wiem ze nawet z banalna PCB czasem mozna przezyc niezly sensacyjny dramat - no byle by tylko byl w parze talent inzyniersko literacki.
Pozdrowienia 2012
waclawm
 
Posty: 79
Rejestracja: śr sty 20, 2010 2:43 pm

Re: Czermno

Postautor: ProScan » sob sty 07, 2012 11:54 pm

Tu nie ma co tworzyć romantycznych legend jak to się skarbów szuka. Była rzemieślnicza robota do wykonania i wzbierania wszystkiego co mogło być w zasięgów panów z detektorami, którzy zapominają, że na stanowiskach archeologicznych leżą "fanty", które należą do wszystkich a nie tylko do znalazcy.

I chodzi o głębokości w zasięgu pługów dzielnych rolników, z warstwy którą jeszcze dzielniejsi archeolodzy usuwają szpadlem albo i spychaczem.

A na książkę nie ma co liczyć. Na dalsze szczegóły także.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Czermno

Postautor: waclawm » pn sty 09, 2012 5:11 am

ProScan pisze:Tu nie ma co tworzyć romantycznych legend jak to się skarbów szuka ...

Mysle ze legenda juz istnieje i do tego owiana "tajemnica".
Wyglada ze wspomnienia nie sa radosne. Osobiscie jak bym mial zaproszenie na poszukiwania to wramach wynagrodzenia zastrzegl bym sobie prawo do publikacji i filmowania - bywa ze to "jak sie szukalo" ma wieksza wartosc niz to co sie znalazlo. Z biznesem wykrywaczy i poszukiwaniami to troche tak jak z zeglarstwem i "morskimi opowiesciami". Wydaje mi sie ze nie ma nic zlego z romantyzmem i legendami byle by to wszystko zorganizowac jakos po ludzku i z entuzjazmem. Widzialem profesjonalne wyprawy na poszukiwanie samorodkow - chociaz niewiele sie znajdzie ale za to czas jest spedzony mile, atrakcyjnie , przy ognisku i z legendami - slowem warto.
Tak doczytuje miedzy wierszami ze znajdujac skarb nawet na zlecenie lub ochotniczo to chcialo by sie miec tez cos dla siebie (a napewno jak skarb jest wartosciowy) Nie wydaje mi sie ze mozna liczyc na chojnosc zleceniodawcy lub prawo “znaleznego” – wiec jest potem niesmak I poczucie niesprawiedliwosci.
Moge tylko doradzic by zabierac ze soba na poszukiwania kamere bo niewiadomo co sie znajdzie a jak to bedzie skarb bezcenny lub ciekawy to raczej nie bedziemy mieli do niego praw. Jednak jezeli odkrywajac taki skarb zrobimy dokumentalny film to przynajmniej mozna miec nadzieje na prawa autorskie filmu. Kilkaset programow TV wykupilo wiadomosc o skarbie wykopanym w Angli. Jezeli wykopujacy zrobili by film orginal z odkrycia to mogli by ten “historyczny film dokumentalny” sprzedac z prawem autorskim nawet na ebay i mysle ze nie brakowalo by nabywcow. Z zainteresowaniem zapoznal bym sie z jakas fachowa porada postepowania co gdzie I jak zdokumentowac by zgodnie z prawem znajdujacy mogl zarobic na swoim“szczesciu” (tak by go inni nie wykiwali). Jak na razie to pieniadze zrobione skarbie, legendach i sensacji raczej w niewielkiej proporcji trafiaja do znajdujacego – no chyba ze ten zdecyduje sie na kariere kryminalna.
waclawm
 
Posty: 79
Rejestracja: śr sty 20, 2010 2:43 pm

Re: Czermno

Postautor: Kumulus » pn sty 09, 2012 9:18 am

waclawm , nie wszystko można przeliczyć na mamonę i inne materialne profity!
Na szczęście ,są jeszcze ludzie pokroju Proscana którzy znają i cenią INNE wartości !!!

to tak tytułem komentarza do tego co napisałeś
Kumulus
 
Posty: 142
Rejestracja: sob lut 09, 2008 9:02 pm

Re: Czermno

Postautor: waclawm » pn sty 09, 2012 10:25 am

Jak juz nam sie trafi w zyciu cos wartosciowego to chyba lepiej podzielic sie z tym z innymi raczej niz zapomniec, nawet jezeli inni za taka "przyjemnosc" z przyjemnoscia zaoferuja troche mamony to nie widze w tym nic zlego by placic za dobra ksiazke, artykul, film lub wykrywacz. Osobiscie jak wydaje pieniadze na cos dobrego to z radoscia bo mam nadzieje ze ktomus to wynagrodzi jego wysilek.
Np ktos znalazl Bursztynowa Komnate i dal do muzeum i nikomu nie powiedzial jak i gdzie taki skarb odkryl - przeciez dla wielu taka historia to jak dobry film - warto za to zaplacic.
Rozumiem ze czasem nie wypada mowic o wszystkim ale dla czego nie udostepnic tego co interesujace i mozna byc z tego dumnym (mowie o zdrowym i przyzwoitym dziennikarstwie).
waclawm
 
Posty: 79
Rejestracja: śr sty 20, 2010 2:43 pm

Re: Czermno

Postautor: ProScan » pn sty 09, 2012 10:57 am

Jako członek ekipy technicznej nie uzurpuję sobie żadnych praw (w tym autorskich) do znaleziska. Publikacje na pewno będą i to nie jedna, ale będą to publikacje naukowe, a nie przygodowe.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Czermno

Postautor: ProScan » pt sty 27, 2012 11:31 am

Drobny apel do użytkowników forum, którzy chcieliby aby ludzie z wykrywaczami byli zauważeni i docenieni.

Odżałujcie te 1,23 (a jak możecie to i więcej) na SMS i zagłosujcie w plebiscycie:

TR.WYBIERAM.D4
pod numer 71001


Link do strony: http://www.travelery2011.national-geogr ... nominacje/

Szczegóły:

Prof. Andrzej Kokowski, Marcin Piotrowski, Artur Troncik

Odkrycie skarbu w Czermnie
Drogocenna biżuteria, złocone srebro z XIII w. – to efekt wykopalisk archeologicznych, które naukowcy z UMCS w Lublinie prowadzili w Czermnie, w powiecie tomaszowskim. Odkrycie ma też znaczenie historyczne – może być dowodem na to, że miejscowość stanowiła stolicę od lat poszukiwanych przez znawców średniowiecza Grodów Czerwieńskich.


Kolejność nazwisk w sumie nie jest istotna, ale wszystkie są równie ważne.

Może nie będzie to zrozumiałe dla wszystkich, ale myślę, że uznanie należy się Kokowskiemu, który miał różne przeboje z poszukiwaczami (a oni z nim), ale mimo to zaryzykował swoją pozycją i swoim nazwiskiem by podjąć współpracę. To on na klatę będzie musiał przyjmować ciosy od głupkowatych "kolegów po swoim fachu", którzy z pozycji moralistów i besserwisserów będą do atakować, wymądrzać się, utyskiwać, rozdzierać szaty i ogólnie demonstrować swoją niewiedzę tudzież intelektualną impotencję, licząc na poklask sobie podobnych miernot. Tak więc splendor zmiesza się w jego przypadku z kubłem pomyj, który bez wątpienia na niego popłynie.

Także dla Artura, który wywodzi się ze środowiska poszukiwaczy, należą się słowa najwyższego uznania, bo to jego umiejętnościom (a także jego organizacji pracy całej ekipy) można zawdzięczyć to odkrycie. Myślę że ta nagroda należy się jemu także za całokształt jego dotychczasowych osiągnięć, przy których bledną wszystkie (pseudo)dokonania jego tyleż zażartych, co nędznych krytyków, którzy jedynie pasożytują na nas, pobierając swoje urzędniczo-budżetowe pensyjki za nic.

Będzie to także nagroda dla wszystkich, którzy myślą podobnie i robią podobne rzeczy jak Artur.

Jeśli nie teraz, to kiedy?!

:smt109

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Czermno

Postautor: Rufa » pt sty 27, 2012 7:10 pm

witam.chociaż nie mam nic wspólnego z archeologami i archeologią,to doceniam to osiągnięcie,podziwiam takich ludzi i przed chwilą wysłałem esemesa.pozdrawiam.
Rufa
 
Posty: 57
Rejestracja: pn sty 11, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: laski,piaski i karaski

Re: Czermno

Postautor: Kumulus » pt sty 27, 2012 8:21 pm

Dzieki za info ! I ode mnie trochę poszło .... 8)
Chciałbym żeby wreszcie się się zmieniło postrzeganie człowieka z wykrywaczem w dłoni zwlaszcza wsród archeo ! Dlatego zawsze i wszędzie mozecie liczyć na moje poparcie ! Trzymam kciuki !

:pa

Kumulus
Kumulus
 
Posty: 142
Rejestracja: sob lut 09, 2008 9:02 pm

Re: Czermno

Postautor: ProScan » ndz lut 05, 2012 10:16 am

ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Czermno

Postautor: Bynak » ndz lut 05, 2012 8:33 pm

=D>

Pozdrawiam !
Bynak
 

Re: Czermno

Postautor: igor378 » pn lut 06, 2012 6:44 pm

teraz wszyscy będą chcieli mieć spectre i CZtke ;)
igor378
 
Posty: 46
Rejestracja: sob maja 17, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: poznan

Następna

Wróć do Inne - też związane z wykrywaczami i poszukiwaniami

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość