Mechanizm przekrętu

Historia wykrywaczy, ciekawostki, może jakiś zauważony artykuł w prasie nt wykrywaczy i inne, które trudno dopasować do pozostałych działów.

Mechanizm przekrętu

Postautor: ProScan » pt sie 15, 2014 12:15 am

Ciekawa, symptomatyczna sprawa:

http://odkrywca.pl/zlodziej,733999.html#733999

Spróbuję streścić, bo straszne zamieszanie na forum j/w. Zaznaczam, że nie znam (albo nie mam świadomości, że znam) osób, które biorą udział w tym dramacie (lub w farsie - jak kto woli).

Otóż:

Dochodzi do transakcji pomiędzy osobami, które wydaje się mają do siebie zaufanie (pewnie się znają z forum, wymiany emalii i ogólnie fajnej gadki).
Przedmiotem jest wykrywacz. Zapłacona kwota nie jest pełna na prośbę kupującego (reszta ma być zapłacona później).

Dopłata spóźnia się, a zamiast niej mamy pretensję ze strony kupującego, że coś ze sprzętem jest nie tak - i w efekcie do dopłaty nie dochodzi wcale, mimo próśb sprzedającego, żeby sprawę rozwiązać (choćby poprzez zwrot sprzętu i pieniędzy).

Żeby było śmiesznej, sprzęt pojawia się na allegro w cenie znacznie wyższej niż zapłacił kupujący z adnotacją, że sprzęt jest w świetnym stanie technicznym (żadnych wad, które były powodem braku zapłaty j/w).
Aukcja nr 1. http://www.allegromat.pl/aukcja163532
i cudowna przecena na kolejnej aukcji: http://www.allegromat.pl/aukcja163531

Koniec streszczenia.

Dla mnie sprawa jest oczywista. Skąd wiem kto ma rację? Nie wiem, ale mechanizm działania tego typu popaprańców jest żałośnie powtarzalny i pasuje tu jak ulał.

Sam zostałem wydymany w podobny sposób 3 razy. I zawsze gdy odsyłałem sprzęt bez zapłaty z góry (albo bez pobrania). Gdy obiecywana zapłata nie nadchodziła, to okazywało się: że są jakieś problemy finansowe, że może jednak inaczej się rozliczymy, żeby może jakiś rabacik, a w końcu, że sprzęt został źle naprawiony (abo w ogóle dotarł zepsuty) i zapłata się nie należy (i że się nawet zgodziłem, że to moja wina). Miałem deja vu, gdy czytałem wątek na Odkrywcy :)

Tak, tak Szanowni Czytelnicy! Tacy ludzie są wśród nas. Udzielają się na forach (albo sami je tworzą), spotykamy ich w terenie i na zlotach. Mili i uprzejmi, koleżeńscy, fajni, do pogadania i do pośmiania się. My naiwni ludzie, którzy chcielibyśmy żyć w normalnym społeczeństwie bez ku..w i złodziei wokół siebie chętnie im wierzymy, bo mają takie samo hobby (co za debilne myślenie!), miło się z nimi gadało, nie mają mordy zapijaczonej i poprawnie władają językiem polskim. A tu nagle zonk...

I tu skończę mój esej, bo za dużo bym napisał. Ci inteligentni i tak wiedzą o co (i częściowo o kogo) mi chodzi, a tylko na inteligentnych mi zależy. Pozostałych odsyłam do Amber Gold, albo inne rajskie wyspy,gdzie każdemu robią dobrze.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Mechanizm przekrętu

Postautor: ProScan » wt sie 19, 2014 11:59 am

Widzę że mój wpis został wykorzystany bez mojej zgody do wikłania mnie w ten konflikt.

Nawet osoby zbanowane (czyli niepożądane tutaj) się nim podpierają.

Swoje zdanie mam i wyraziłem je wyżej, ale publiczne podpieranie się nim uważam za wiochę.

:nono

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Mechanizm przekrętu

Postautor: marcinch1979 » pt sie 22, 2014 7:40 pm

Obydwoje zbanowani na forum PS. Marand to troll z Thesaurusa, ktory probowal mnie zastraszyc gdy pisalem o Jego guru. Tak na marginesie to Baran jest prawie moim sasiadem.
marcinch1979
 
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 14, 2009 4:03 pm

Re: Mechanizm przekrętu

Postautor: mig9 » ndz wrz 28, 2014 6:48 pm

Szanowy kolego Proscan !
Na wstepie mojej wypowiedzi chcę nadmienić iż to nie ja podparłem się Twoi linkiem - w sprawie króra cię w ogóle nie powinna intersować . Nie Twój cyrk nie Twoje małpy . NIESTETY UDERZYŁĘŚ W STÓŁ WIEC POZWOLISZ ŻE SIĘ ODEZWĘ - raczej popapraniec sie odezwie / takiego zwrotu użyłeś wobec mojej osoby /

Na początku mojej dłuższej wypowiedzi zadam Ci pytanie - kim Ty jesteś że sobie uzurpujesz prawo do wypowiedzi , oceny , wniosków w sprawie która jest dla Ciebie odległa i nie znasz szczegółów ? Bogem jesteś ? Wszechwiedzącym ?
Mało wiesz i wyciągasz wnioski pasujące dla Twojego interesiku .

Mylisz się i to znacząco - wystarcz popatrzeć na to co sprzedawałem, z jakim osprętem i porównać z tym co było na Odkrywcy . Po drugie - mylisz się także w opisie. Wady wykrywacz posiadał o których jawnie napisałem . Dodatkowo napisałem że nie ma wad ukrytych ! A to chyba różnica -prawda?
Rozumiesz to czy mam Ci dłuższą tradę opisać ?
Raczej rozumiez ponieważ przypuszczm dlaczego się wpierdzieliłeś między wódkę a zakąskę [img]Dla mnie sprawa jest oczywista. Skąd wiem kto ma rację? Nie wiem, ale mechanizm działania tego typu popaprańców jest żałośnie powtarzalny i pasuje tu jak ulał.

Sam zostałem wydymany w podobny sposób 3 razy.[/img]

A może pomyśl że nie wszyscy są tępimi popaprańcami i dymać się nie pozwolą. To że kroisz idiotów chodźby za głupią instrukcję obsługi po 50 zeta - / gdzie są dostępne za zadmo / to nie mój cyrk . Jak się debil daje rżnąc to go rżnij . Tylko nie myśl sobie że każdy kto posiada wykrywacz to tępy idiota ! PONIAŁ !

Dlatego delikatnie sugeruję abyś się ode mnie odstosunkował !

A co do wypocin jakiegoś tam koleżki marcina1979 ..... Tu masz mój nr tel 07459228650
Dzwoń śmiało i powiedz mi prosto w oczy że jestem trollem i baranem

A żeby już tak badzo dossadnie napisać co o Was myślę niech posłuży dla przykładu J.Tuwim


https://www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths

Specjalna dedykacja w przedostatniej zwrotce dla maicinach1979 ..
Odnajdziesz napewno o comi chodzi ..

Tak wiec PIS off i do zobaczyszka w plenerze lub na ulicy
mig9
 
Posty: 1
Rejestracja: ndz wrz 28, 2014 5:37 pm

Re: Mechanizm przekrętu

Postautor: ProScan » ndz wrz 28, 2014 7:34 pm

Jaki koń, każdy widzi.

Dla mnie to potwierdzenie, kto jest kim. Utwierdził mnie zwłaszcza wątek finansowy, jakobym był oszustem (co rżnie ludzi, bo sprzedaje coś co jest za darmo). To typowy, znany z psychologi mechanizm obronny.

Agresja, ukryte pogróżki też typowe.

Ja mam nadzieję, że z osobą Mig9 vel Marand nigdy się nie spotkam i nigdy już o niej nie usłyszę. Na tym forum jest to persona non grata.

A wmieszanie się w czyjąś pyskówkę faktycznie uważam za niezbyt mądre. Zwykle dostaje się w ryj (jak ja powyżej), gdy człowiek próbuje się wtrąć w jakąś awanturę. Ale w mordę można też dostać jak się zwróci komuś uwagę, że nie wyrzuca się papierka na ulicę.

A najgorzej gdy próbuje się wygłosić własne zdanie - zawsze się znajdzie taki co mu zabroni.

proscan

PS
Wątek zamykam, żeby przypadkiem wywołany Marcin1979 nie próbował wdawać się w polemikę. Niech dzwoni pod wskazany numer.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Inne - też związane z wykrywaczami i poszukiwaniami

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości