Akcesoria Tf900,TM808,CS9000...

Historia wykrywaczy, ciekawostki, może jakiś zauważony artykuł w prasie nt wykrywaczy i inne, które trudno dopasować do pozostałych działów.

Akcesoria Tf900,TM808,CS9000...

Postautor: JakubWędrowycz » wt gru 08, 2015 1:03 am

Ostatnio w szukaniu informacji na temat wyżej wymienionego sprzętu, znalazłem ofertę z takim oto "akcesorium"? Moje pytanie brzmi: cóż to za skrzyneczka, jak działa, do czego służy? Opis był dość skąpy i w obcej wersji językowej jak dla mnie. Próbowałem szukać na ten temat informacji ale nadaremnie. Pytanie drugie czy istnieje jakaś firma produkująca osłony, etui na tego typu wykrywacze metali? Drażni mnie strasznie jak w moim "ce-esie" rysuje się lakier, który to jak wiadomo jest bardzo ładny dla oka :D .
Lubię dbać o sprzęt i zależy mi na tym by wyglądał jak najlepiej możliwie jak najdłużej.Jeżeli macie jakieś pomysły, sposoby podzielcie się. Dziękuje.
Załączniki
dsc_0097_531.jpg
JakubWędrowycz
 
Posty: 8
Rejestracja: czw gru 03, 2015 7:18 pm

Re: Akcesoria Tf900,TM808,CS9000...

Postautor: ProScan » wt gru 08, 2015 1:24 am

Najwyraźniej jest to nadajnik do wytyczania trasy instalacji podziemnych. Podłącza się to to pod rurę i za pomocą obornika (przednia cześć anteny w TF900) można sprawdzać dokąd dana rura pod ziemią podażą.

Kiedyś coś takiego montowali bezpośrednio na antenie - można ją było odpiąć. Mam dwa takie wykrywacze w piwnicy :)

Nie widziałem nigdy takiego nadajniczka jako osobne pudełko (słyszałem że jest, ale w rękach nie miałem). Ciekawostka.

Nie widziałem także specjalizowanego etui czy torby na TF . Whites na swoje TM-y ma specjalne kartony transportowe - można samemu sobie coś podobnego wyprodukować. A dużego wora też pewnie da się kupić.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Akcesoria Tf900,TM808,CS9000...

Postautor: damiano » czw gru 10, 2015 3:29 pm

ProScan pisze:za pomocą obornika (przednia cześć anteny w TF900) można sprawdzać dokąd dana rura pod ziemią podażą.

A to się "obornik" paskudnie wkradł w wypowiedzi :lol:
Zapisać i zapamiętać :P
damiano
 
Posty: 46
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 2:47 pm

Re: Akcesoria Tf900,TM808,CS9000...

Postautor: ProScan » czw gru 10, 2015 5:13 pm

Fakt - przy pomocy wykrywacza bydło potrafi narobić gnoju.

:D

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Inne - też związane z wykrywaczami i poszukiwaniami

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości