mikrowoltomierz homodynowy

Historia wykrywaczy, ciekawostki, może jakiś zauważony artykuł w prasie nt wykrywaczy i inne, które trudno dopasować do pozostałych działów.

mikrowoltomierz homodynowy

Postautor: marcin.p. » czw mar 22, 2007 11:03 am

witam
Panie proscanie chodzi mi oto urzadzenie i mam pytanie czy nie jestes w posadaniu schemtu(odkupie).
albo czy bys umial sie podjac zrobienia tego urzadzenia.
pozd.
marcin.p.
 
Posty: 22
Rejestracja: czw gru 21, 2006 10:49 pm
Lokalizacja: debiensko

Re: mikrowoltomierz homodynowy

Postautor: ProScan » czw mar 22, 2007 11:54 am

Nie mam, ale jak bardzo to potrzebne to mogę spróbować (nic nie obiecuję) zdobyć schemat jakiegoś fabrycznego urządzenia.

Czy ja mogę zrobić? Mogę, ale nie chcę - to nie mój obszar działania (aczkolwiek w każdym wykrywaczu VLF jest "serce" woltomierza homodynowego, a mianowicie prostownik fazoczuły).

Można szukać w googlu pod hasłem: układ mnożący, detektor fazoczuły, wzmacniacz transkonduktacyjny.

A do czego to ma konkretnie służyć ?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: mikrowoltomierz homodynowy

Postautor: marcin.p. » czw mar 22, 2007 4:50 pm

slyszalem ze to urzadzenie potrafi znalesc pustki w ziemi(tunele itp.)
marcin.p.
 
Posty: 22
Rejestracja: czw gru 21, 2006 10:49 pm
Lokalizacja: debiensko

Re: mikrowoltomierz homodynowy

Postautor: ProScan » czw mar 22, 2007 6:20 pm

:smt103 :smt103 :smt103 :smt103 :smt103 :smt103 :smt103

A kto jest autorem tych rewelacji ??

Tak jak napisałem - układ homodynowy jest podstawą budowy niemal każdego wykrywacza metalu (poza PI).

Ale to za mało - tak jak by powiedzieć, że chce się zbudować silnik. Ale do czego ? Do samochodu ? Koparki ? Sprężarki ?

Jakieś nieporozumienie.

Woltomierze homodynowe są budowane w celu pomiaru napięć o określonej częstotliwości w obecności silnych zakłóceń.

To za mało, by zbudować wykrywacz pustek.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: mikrowoltomierz homodynowy

Postautor: marcin.p. » czw mar 22, 2007 7:38 pm

hmm to ktos kumpla wprowadzil w blad :?
slyszalem ze takie mozliwosci ma tm 808 a ty go podobno wypozyczasz :shock: napisz mi na priv co i jak :lol: 8)
pozd.
marcin.p.
 
Posty: 22
Rejestracja: czw gru 21, 2006 10:49 pm
Lokalizacja: debiensko

Re: mikrowoltomierz homodynowy

Postautor: ProScan » czw mar 22, 2007 7:50 pm

Pewnie jakieś niedomówienie.

Co do wypożyczeń, to mam coś takiego:

http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=105

ale nie jest to przetestowane do końca i trudno mi to polecać, nie będąc samemu przekonanym (ciągle nie mam kiedy wyruszyć z tym w teren).

Wykrywanie pustek takimi wykrywaczami jest czysto teoretyczne - działa na zasadzie sygnalizacji zmian mineralizacji gruntu. W praktyce widzę zastosowanie tylko do baaardzo nielicznych przypadków (np. piwnica zrównanego z ziemią domu, gdzieś na odludziu). Ale lepiej przyjąć że się nie da (a piwnic szukać nakłuwając glebę)

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: mikrowoltomierz homodynowy

Postautor: marcin.p. » czw mar 22, 2007 10:08 pm

hm slyszalem ze ten sprzecik ma funkcje CAVE(jaskinia)ale jest trudny do opanowania ale i tak bym sie skusil ceny bez zmian :?:
a jak chodzi o teren to jest to las czysto i przyjemnie chcialem kupic do mojego gti rame ale to juz przerabialismy natym forum :D
marcin.p.
 
Posty: 22
Rejestracja: czw gru 21, 2006 10:49 pm
Lokalizacja: debiensko


Wróć do Inne - też związane z wykrywaczami i poszukiwaniami

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości