Akumulatorki 9V ??

Historia wykrywaczy, ciekawostki, może jakiś zauważony artykuł w prasie nt wykrywaczy i inne, które trudno dopasować do pozostałych działów.

Akumulatorki 9V ??

Postautor: Zapytanie_email » śr kwie 25, 2007 3:55 pm

Piszę do Ciebie z prośbą o poradę ......

Otóż kupiłem na Allegro akumulatory 6F22 9,6 V 200 mAh i w związku z tym mam do Ciebie pytanie czy takie napięcie (czyli niby te 9,6V X 2 ) uszkodzi mojego Fishera ???

Teoretycznie to powinno być 2 x 9 V. No chyba że te akumulatory 9,6 V to jakiś kit ??? Jak mi tylko dotrą te aku to zmierze napięcie jakie faktycznie dają.

A może włożyć jeden aku 8,4V a drugi 9,6V co da mi razem 18V ;-)

Piotrze czy napięcie na aku 8,4V jakie mają standartowo aku 6F22 rzeczywiście bardzo odbija się na zasięgu wykrywacza ???
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Akumulatorki 9V ??

Postautor: ProScan » śr kwie 25, 2007 4:06 pm

Witam,

Taki akumulatorek to de facto pakiet ogniw 1,2V (napięcie nominalne).

Jeśli w Pakiecie jest ich 8, to dostajemy nominalnie 9,6V. Podejrzewam, że w porywach, tuż po naładowaniu, może sięgać 10,5V.

Te aku 8,4 zawierają zapewne 7 ogniw 1,2V.

Nie sądzę (przyjmij jako pewnik), by aku 9,6 zniszczyło Twój wykrywacz.

Co do Fisherów, to w nich stosowane są różne rozwiązania. Bateryjki są łączone szeregowo (np. seria CZ), albo równolegle (seria 12xx).

W tym drugim przypadku absolutnie nie wskazane jest łączenie baterii różnych typów.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Inne - też związane z wykrywaczami i poszukiwaniami

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości