duży jack kątowy, do słuchawek

Osobny dział poświęcony konkretnym podzespołom, które wymagają wymiany.
ODPOWIEDZ
bastarhymes
Posty: 12
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 10:00 pm

duży jack kątowy, do słuchawek

Post autor: bastarhymes »

To mój pierwszy post. Witam :)

W słuchawkach muszę wymienić jacka. Czy możecie mi jakiegoś polecić? Warunek - musi być kątowy.

dziękuję.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: duży jack kątowy, do słuchawek

Post autor: ProScan »

może taki:

Obrazek

z tańszych:

Obrazek
Obrazek

z droższych:

Obrazek

do nabycia w TME

:pa

proscan
Ostatnio zmieniony sob lut 26, 2011 11:54 am przez ProScan, łącznie zmieniany 1 raz.
bastarhymes
Posty: 12
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 10:00 pm

Re: duży jack kątowy, do słuchawek

Post autor: bastarhymes »

dziękuję.

a czy powinienem kupić jacka mono czy stereo?

Na zdjęciu wnętrze mojego starego jacka.


Obrazek
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: duży jack kątowy, do słuchawek

Post autor: ProScan »

Po tym zdjeciu nie jestem w stanie ocenić. Z jakiego to wykrywacza ?

W każdym razie, w zasadzie wszystkie współczesne wykrywacze wymagają jacka stero.

:pa

proscan
bastarhymes
Posty: 12
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 10:00 pm

Re: duży jack kątowy, do słuchawek

Post autor: bastarhymes »

jack jest od słuchawek do tejona. O takich jak tu:
http://www.pentechnic.co.uk/index.php?a ... roductId=3

właśnie się nauczyłem jak odróżniać jacka stereo od mono i mój faktycznie jest stereo. Ale teraz czy może być tak, że jak jest stereo a "ring" i tak nie jest podłączony, czy może raczej powinien być podłączony. Czy te słuchawki są mono? A jeśli tak, to czy ring w jacku moze być też podłączony jak do słuchawek stereo? Albo inaczej: jak podłączyć jacka stereo do tych konkretnych słuchawek z linku?

Dzięki z góry!
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: duży jack kątowy, do słuchawek

Post autor: ProScan »

Nie widzę dokładnie, ale wygląda, że niebieski i czerwony są na korpusie (masie), a zielony i zółty idą do osobnych kanałów.

Nawiasem mówiąc, te słuchawki to samoróbki wykonane z nauszników przeciwhałasowych. Cena z kosmosu. Jaka jest jakosć wykonania widać na zdjęciu kolegi.

:pa

proscan

PS
Nie wiem co masz na myśl pisząc "ring", więc wolałem się do tego teminu nie odnosić.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: duży jack kątowy, do słuchawek

Post autor: ProScan »

coś nie wyszło z tym zdjęciem ...
lechowiec
Posty: 278
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: duży jack kątowy, do słuchawek

Post autor: lechowiec »

Pytanie techniczne, czy tejon i inne wykrywacze mają tylko jeden kanał audio i jest on rozdzielany dopiero w gnieździe słuchawek na 2 głośniczki, czy może są osobne kanały.

Pytam bo nie wiem czy mogę w przypadku tego detektora stosować wtyczke mono i nie spowoduję zwarcia.

Tak samo prowadzenie sygnału audio kablem dwużyłowym jest wygodniejsze, wystarczy zwykły potencjometr aby zrobić regulację głośności itp.

Też szukam wtyczki bardzo dobrej jakości jak na zdjęciach, która ma możliwość zaciśnięcia całego kabla w środku poprzez dokrecanie śrubek a nie tylko przylutowanie przewodów a cały kabel pozostaje luźny i połączenie jest słabe mechanicznie. W sklepach z elektronika jest samo bądziewie.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: duży jack kątowy, do słuchawek

Post autor: ProScan »

Nie wiem w szczegółach jak jest w Tejonie. Z tego co sobie przypominam, kabel sygnałowy jest przyłączony równolegle do obu kanałów.

Włożenie wtyku mono nie spowoduje zwarcia.

Nie widzę najmniejszego problemu włożenia regulacji głośności na kablu trójżyłowym. Wystarczy założyć potencjometr szeregowo na przewodzie wspólnym.

Nie znam sposobu mocowania kabla we wtykach duży jack w Neutrikach.

:pa

proscan
lechowiec
Posty: 278
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: duży jack kątowy, do słuchawek

Post autor: lechowiec »

Użyłem dwóch potencjometrów w układzie dzielników napięcia i sprawuje się to dobrze, jednak regulacja osobno w każdej słuchawce jest niepraktyczna. Miało to pomagać w niepewnym terenie, żebym na jedno ucho mógł słyszeć co dzieje się wokół mnie. W praktyce kiszka, szkoda czasu na podwójną regulację. Zamienię te dwa potencjometry na jeden podwójny. Nie wiedziałem jak jest i potraktowałem tejona jako detektor stereo, tak na wszelki wypadek. Na razie wtyczka badziewna musi być, ale prowadziłem osobno dwa kanały.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: duży jack kątowy, do słuchawek

Post autor: ProScan »

Dalsza dyskusja i zdjęcia w temacie wtyku kątowego: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... hp?p=10015

Obrazek

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: duży jack kątowy, do słuchawek

Post autor: ProScan »

Inna wersja tego wtyku. Czarna.
DSCN0937s.jpg
DSCN0937s.jpg (118.12 KiB) Przejrzano 23170 razy
:pa

proscan
ODPOWIEDZ