Zasilacz do minelab e trac

Osobny dział poświęcony konkretnym podzespołom, które wymagają wymiany.

Zasilacz do minelab e trac

Postautor: Gringo » śr maja 01, 2024 6:22 pm

Witam! Wczoraj podłączyłem zasilacz do ładowania baterii,niby wszystko było w porządku,świeciła się dioda ładowania,a po paru godzinach zgasła.Baterie są naładowane prawie w połowie.Nie były ładowane około 1 rok.Chyba się zepsuła ładowarka???.Czy jest możliwość nabycia u Pana jakiegoś zamiennika,bo chyba się tego nie opłaca naprawiać?,chyba ,że może jednak tak,nie znam się!Dane techniczne na ładowarce MINELAB AC/DC model 230151 PRI 230V50Hz 5W SEC 15V... 100mA 1,5 VA ,pozdrawiam!
Gringo
 
Posty: 9
Rejestracja: pn lis 12, 2012 1:55 pm

Re: Zasilacz do minelab e trac

Postautor: ProScan » śr maja 01, 2024 7:20 pm

Witam,

To nie jest ładowarka - to po prostu zasilacz 15V. Elektronika ładująca znajduje się wewnątrz zasobnika.

Prędzej coś nie tak z akumulatorkami.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zasilacz do minelab e trac

Postautor: Gringo » czw maja 02, 2024 6:03 am

Dziękuję za szybką odpowiedź! Włączyłem wykrywacz i wydaje mi się,że działa normalnie na tych akumulatorkach.Wygląda więc na to,że jak się rozładują,to juz potem się nie dadzą załadować powtórnie ?Czyli by trzeba było zacząć od kupna nowych akumulatorków,pewno coś takiego https://www.amazon.pl/vhbw-Zapasowa-kom ... B07M7NKVRX, choć niekoniecznie akurat z tej strony .A Pan by mógł zmienić te akumulatorki i ewentualnie sprawdzić zasilacz?
Gringo
 
Posty: 9
Rejestracja: pn lis 12, 2012 1:55 pm

Re: Zasilacz do minelab e trac

Postautor: ProScan » czw maja 02, 2024 9:15 am

Akumulatorki NiMh jeśli pozwolimy im rozładować się grubo poniżej 1V to już nie odzyskają swojej sprawności - przypuszczam, że ogniwo lub kilka ogniw "padło" i stąd problem.

Ta cena z amazona jest całkiem dobra. W kwestiach szczegółowych proszę o email.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Podzespoły i części zamienne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron