wymiana gąbki explorer se

Osobny dział poświęcony konkretnym podzespołom, które wymagają wymiany.

wymiana gąbki explorer se

Postautor: Wojan66 » czw sie 11, 2011 9:19 am

Mam już trochę zniszczoną gąbkę w explorerze se. Chciałbym ją sam wymienić na podobną "rowerową" Czy jest możliwość zrobienia tego w warunkach "domowych" ? Konkretnie myślę ,że po odkręceniu dwóch śrub
mocujących elektronikę nad gąbką mógłbym ją zdjąć (elektronikę) a wtedy nie byłoby problemu z wsunięciem nowej gąbki. Jednak wykrywacz jest na gwarancji i obawiam się czy nie naruszę jej warunków lub uszkodzę wykrywacz...
Wojan66
 
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 10, 2011 11:10 am

Re: wymiana gąbki explorer se

Postautor: KrisssK » czw sie 11, 2011 9:33 am

Obawiam się że typowej gąbki rowerowej może nie udać się nasunąć na rękojeść. Kierownica rowerowa ma średnicę ok 23mm a Explorer znacznie więcej.

Jeśli jest gwarancja to po co ryzykować - może wystarczy patent z owijką do rękojeści rakiet tenisowych.

Obrazek

Obrazek
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: wymiana gąbki explorer se

Postautor: Wojan66 » czw sie 11, 2011 9:57 am

Rzeczywiście ciekawy pomysł. Poszukam takiej owijki =D>
Wojan66
 
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 10, 2011 11:10 am

Re: wymiana gąbki explorer se

Postautor: ProScan » czw sie 11, 2011 10:29 am

Mam jeszcze takie gąbki ze starych zapasów. Ja je wymieniałem po zdjęciu panelu (co jest czasami bardzo trudne - nawet niemożliwe - bo panele bywają klejone).

Z tego co wiem, są spece którzy twierdzą, że naciągnęli taka gąbkę od tyłu (po namoczeniu w ciepłej wodzie). Ja nie próbowałem, ale myślę że to jest prawdopodobne. Oczywiście mówimy o oryginalnej gąbce, a nie o rowerowej, bo ta ma za mały otwór.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: wymiana gąbki explorer se

Postautor: warwick » czw sie 11, 2011 5:39 pm

ProScan pisze:.

Z tego co wiem, są spece którzy twierdzą, że naciągnęli taka gąbkę od tyłu (po namoczeniu w ciepłej wodzie). Ja nie próbowałem, ale myślę że to jest prawdopodobne.
:pa

proscan


Ja tak robiłem i się udało - mój patent polega na tym, że mocno zwilżam gąbkę ( naprawdę mocno) i wywijam ją na zewnątrz tworząc kółko, naciągam ją na stelaż od tyłu i jak dojdę do miejsca gdzie powinna zaczynać się rączka to odwijam kółko. Ważne jest naprawdę dobre zmoczenie bo inaczej nie da rady naciągnąć kółka z gąbki na stelaż.
można użyć jakiegoś delikatnego smarowidła dla zwiększenia poślizgu ale ja nie próbowałem, nie miałem potrzeby.

pozdr.warwick
warwick
 
Posty: 117
Rejestracja: śr lis 02, 2005 10:54 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: wymiana gąbki explorer se

Postautor: Wojan66 » pt sie 12, 2011 9:48 am

Może też spróbuję... Skoro jeszcze są ze starych zapasów...
Wysyłam pw w sprawie ceny ;)
Wojan66
 
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 10, 2011 11:10 am

Re: wymiana gąbki explorer se

Postautor: Tomasz Gumny » pt sie 12, 2011 8:30 pm

KrisssK pisze:Obawiam się że typowej gąbki rowerowej może nie udać się nasunąć na rękojeść. Kierownica rowerowa ma średnicę ok 23mm a Explorer znacznie więcej.
Bardzo często gąbki "rowerowe" składają się z dwóch sklejonych "rurek", które zaskakująco łatwo rozdzielić. Pozyskana w taki sposób rurka (zewnętrzna) ma sporą średnicę, ale ze względu na resztki kleju najlepiej nasuwać ją po wywinięciu na "lewą stronę".
Tomasz Gumny
 
Posty: 49
Rejestracja: wt kwie 28, 2009 3:52 pm
Lokalizacja: Trzcianka/Poznań

Re: wymiana gąbki explorer se

Postautor: gawron » wt sie 16, 2011 7:41 pm

ta gąbka to neopren, podobny do tego jaki stosuje się w pienkach do nurkowania itp. po namoczeniu w wodzie rozciąga się. najlepiej zamoczyć ją w mocno rozpuszczonym płynie do naczyń LUDWIK, wejdzie bez oporów :D
gawron
 
Posty: 167
Rejestracja: sob mar 25, 2006 3:33 pm
Lokalizacja: daleka północ

Re: wymiana gąbki explorer se

Postautor: Wojan66 » śr sie 17, 2011 8:20 pm

Gąbka wraz z przesyłką dotarła :D Z jej zakładaniem jednak trochę poczekam . Najpierw przygotuje sobie może owijkę. Ją łatwiej będzie i czyścić i wymienić :D
Wojan66
 
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 10, 2011 11:10 am

Re: wymiana gąbki explorer se

Postautor: ProScan » ndz lis 06, 2011 9:11 pm

W uzupełnieniu:

http://www.joanallen.co.uk/product_p/10275.htm

6 funtów

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: wymiana gąbki explorer se

Postautor: carlos1973 » pn wrz 22, 2014 5:01 pm

Tutaj jest ciekawa opcja z owijką tenisową.

https://www.youtube.com/watch?v=nBAAK-M0cpo
carlos1973
 
Posty: 30
Rejestracja: sob paź 26, 2013 3:36 pm


Wróć do Podzespoły i części zamienne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron