Zniszczony panel fisher F4

Osobny dział poświęcony konkretnym podzespołom, które wymagają wymiany.

Re: Zastępcza klawiatura Fisher F4

Postautor: don45 » czw kwie 24, 2014 4:44 pm

Już pytałem Viking'a ale nie udostępnią, ale nie pytałem o zepsutą klawiaturę ;-)

Czy nie słyszeliście kto przerabiał podobny temat ? Lub oprócz Viking'a gdzie szukać informacji ?
don45
 
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwie 20, 2014 12:11 pm

Re: Zniszczony panel fisher F4

Postautor: Zapytanie_email » czw lis 13, 2014 8:24 pm

Dzień dobry,

Mam problem z wykrywaczem Fisher f2 polegający na milczącym głośniku :) Wykrywacz działa jak należy - wskazania wyświetlacza, nastawy itp - jedynie głośnik milczy.

Wiem z forum proscan, że nie zajmuje się Pan naprawą Fisherów z powodu wyłączności na części zamienne jakie posiada firma Viking.

Doczytałem także, że aby dostać się do wnętrza Fishera trzeba zerwać/ naderwać klawiaturę foliową.
Czy taka operacja powoduje to, że klawiatura ta nadaje się już do wymiany?

Jestem elektronikiem i z wymianą głośnika sobie poradzę, nie wiem natomiast jak się do niego dostać aby nie uszkodzić panelu z klawiaturą.

Jak to jest skonstruowane?

Wydaje mi się że panel trzyma się na dwóch śrubkach ukrytych z brzegów panelu pod folią panelu czołowego.
Jak ta foliowa klawiatura jest połączona z resztą elektroniki?

Jeśli to możliwe proszę o pomoc i wskazówki,

Ewentualnie czy mógłbym do Pana zatelefonować i zająć chwilę - telefon byłby sprawniejszy i szybszy niż email.

z góry dziękuję,

pozdrawiam
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Zniszczony panel fisher F4

Postautor: ProScan » czw lis 13, 2014 8:40 pm

Czy taka operacja powoduje to, że klawiatura ta nadaje się już do wymiany?


Zacytuję to o czym pisałem w wątku, do którego link jest powyżej:

Po tej operacji będzie wyglądać paskudnie, ale lepsze to niż nic.


Jak to jest skonstruowane?


Jako elektronik nie powinien Pan takich pytań zadawać.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Klawiatura_membranowa

Jak ta foliowa klawiatura jest połączona z resztą elektroniki?


Poprzez taśmę łączącą.

Jeśli to możliwe proszę o pomoc i wskazówki,

Ewentualnie czy mógłbym do Pana zatelefonować i zająć chwilę - telefon byłby sprawniejszy i szybszy niż email.


Nie udzielam porad jak naprawiać wykrywacze. A tym bardziej przez telefon.

Nie rozumiem dlaczego do mnie kierowane są takie pytania (skoro Pan wie, że się tym badziewiem nie chcę i nie mogę zajmować), a nie do Vikinga, który chełpi się że serwisuje wykrywacze Fisher. Jeśli nie rozmawiał Pan z serwisem w Viking to proszę to zrobić i DOMAGAĆ się od monopolisty pomocy.

Są też inni potencjalni naprawiacze np.: viewtopic.php?f=1&t=3698 - można ich spytać co mogą i co potrafią. Na pewno monitorują to forum (czego akurat sobie nie życzę).

Mam nadzieję, że rozmawiam z właścicielem wykrywacza.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zniszczony panel fisher F4

Postautor: Zapytanie_email » czw mar 26, 2015 6:31 pm

Witam chciałem zapytać cze jest taka możliwość aby wymienić wyświetlacz przy Fisherze F2? Wykrywacz mi upadł i wyświetlacz pękł, teraz wyświetla tylko do połowy. Ile taka wymiana może kosztować?
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Zniszczony panel fisher F4

Postautor: ProScan » czw mar 26, 2015 6:40 pm

Proszę przeczytać wyżej - zakupy podzespołów Fishera wyłącznie u polskiego dystrybutora, który dostał MONOPOL na możliwość kupowania czegokolwiek.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Poprzednia

Wróć do Podzespoły i części zamienne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron