Sondy White's kompatybilne z Spectra

Osobny dział poświęcony konkretnym podzespołom, które wymagają wymiany.

Sondy White's kompatybilne z Spectra

Postautor: lechowiec » śr kwie 03, 2013 8:32 pm

Mogę kupić sondę White'sa 10x6 DD. Na uszku ma bite VG i numer seryjny. Czy takie oznaczenie gwarantuje, że sonda była przystosowana do pracy z wykrywaczami serii Spectra. Jeśli nie to czym się kierować dobierając sondę? Sonda była kupiona w tym roku jako nowa. Na fakturze do niej jest wyszczególnienie "dfx mxt only" ale to tylko faktura. Czy sondy są identyfikowalne na podstawie oznaczeń?
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Sondy White's kompatybilne z Spectra

Postautor: mikello » śr kwie 03, 2013 10:58 pm

Ja właśnie dostałem cewkę NEL 12" do V3i, opisywaną przez Kumulusa, ciężkawa trochę (717g) ale przy teście w powietrzu, w mieszkaniu, przy dużych EMI wydaje się być interesująca, przy Rx 13 Offset -5 udało mi się ją uciszyć.
Ostatnio zmieniony śr kwie 24, 2013 11:09 am przez mikello, łącznie zmieniany 3 razy
mikello
 
Posty: 15
Rejestracja: wt wrz 25, 2012 12:29 am

Re: Sondy White's kompatybilne z Spectra

Postautor: ProScan » śr kwie 03, 2013 11:34 pm

Ja osobiście nie zgłębiałem tematu numerków VN, VG, V3. I nie wiem czym się różnią. Z własnego doświadczenia wiem, że nie ma dwóch identycznie nastrojonych sond i tak też jest zapewne z tymi wymienionymi (stąd moja obojętność w tym temacie).

White's w każdym razie podkreśla, że wykrywacze serii Spectra powinny mieć sondy z "V".

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Sondy White's kompatybilne z Spectra

Postautor: lechowiec » pn kwie 08, 2013 10:06 pm

Pytałem też u White'sa. Odpisali, że na uszku ma być oznaczenie V. Nie odnieśli się do pozostałych znaków, więc jak raczej jest V z dodatkiem np VG to powinno być ok.

Przyszła dziś do mnie sonda White'sa 10x6 DD, nówka z tego roku. Oznaczenie VG na uszku. W pomieszczeniu przy TX bost on da się rozkręcać bez żadnego problemu do RX gain 15 t.j. na maksa bez powodowania overload. Nie miałem już czasu przyjrzeć się wskazaniom detektora w menu ground probe, ale ewidentnie nie ma overload trzymając sondę w powietrzu. Żeby go spowodować muszę mocno zbliżyć sondę do czegoś metalowego. Oczywiście wykrywacz reaguje na zakłócenia i jest hałaśliwy, ale teraz to całkiem inny sprzęt. Wiem teraz, że sam wykrywacz jest raczej sprawny.
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm


Wróć do Podzespoły i części zamienne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości