Jedna cewka o dwóch częstotliwościach!??

Osobny dział poświęcony konkretnym podzespołom, które wymagają wymiany.

Jedna cewka o dwóch częstotliwościach!??

Postautor: Gringo » pn maja 11, 2015 1:10 pm

Jestem na etapie wyboru nowego wykrywacza .Między innymi myślę o Minelabie X-Terra 707.Jest do niego spory wybór różnych cewek. X-Terra z reguły jest sprzedawana z cewką DD 7,5khz,10,5''. Na forach internetowych zaleca się dokupienie do kompletu jeszcze co najmniej jednej cewki,o 18,77 khz.Zainteresował mnie filmik ,w którym jest cewka mająca dwie częstotliwości 7,5 i 18,77 khz.Ciekawe ,czy to dobry pomysł,czy u nas dostępny i jaka może być cena takiej sondy ,czyli 2 w jednym?
link do cewki
https://www.youtube.com/watch?v=7uxfHIODxTQ
Gringo
 
Posty: 7
Rejestracja: pn lis 12, 2012 1:55 pm

Re: Jedna cewka o dwóch częstotliwościach!??

Postautor: ProScan » pn maja 11, 2015 1:48 pm

Nie wiem czy cewki mars są dostępne w Polsce.

A pomysł jest bardzo prosty. Ukraińcy rozkodowali transmisję cyfrową i są wstanie "oszukać" elektronikę Xterra. Podejrzewam, że Minelab jakby chciał, to by sam przełączał częstotliwości w sondzie (albo byłby to wstanie zrobić niskim kosztem), tylko, że straciłby możliwość sprzedaży dodatkowych cewek (czytaj - straciłby kupę kasy).

Pomysł z przełączaniem częstotliwości jest oczywiście bardzo dobry. Myślę że niedługo znajdą się naśladowcy podrabiający cewki Minelbowskie. Nie wiem czy Minelab skutecznie ochronił to patentem (tą ich "technologię" Vflex). Jeśli nie, to rozpełznie się to szybko.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Jedna cewka o dwóch częstotliwościach!??

Postautor: Gringo » wt maja 12, 2015 3:28 pm

W Czechach jest dostępna ta cewka,cena trochę ponad 1000 zł
http://www.detektory-vychodni-cechy.cz/ ... -x-terra-/
Gringo
 
Posty: 7
Rejestracja: pn lis 12, 2012 1:55 pm


Wróć do Podzespoły i części zamienne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości