Uszkodzony Minelab E-trac

Osobny dział poświęcony konkretnym podzespołom, które wymagają wymiany.

Uszkodzony Minelab E-trac

Postautor: zaq12 » ndz maja 03, 2020 7:43 pm

Posiadam wykrywacz Minelab E-trac, który został prawdopodobnie czymś uderzony w panel przedni. Wyświetlacz nie działa i jest popękany, ale reszta (przyciski) wyglądają na nienaruszone. Mam dwa pytania:
- Czy będzie on działał bez wyświetlacza (póki co wolałem nie próbować tego robić)?
- Czy jest gdzieś dostępny wyświetlacz (pisałem do Minelaba w UK i Niemczech, ale milczą)?
zaq12
 
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 03, 2020 1:54 pm

Re: Uszkodzony Minelab E-trac

Postautor: ProScan » ndz maja 03, 2020 8:13 pm

Nie, nie ma żadnego ryzyka.

Nie wiem czy jest dostępny wyświetlacz do ETRAC. Minelab jest firmą, której ewidentnie nie zależy na tym, by naprawiano ich wykrywacze - barany mają kupować nowe, a nie naprawiać używane.

Ja miałem przerwę w serwisowaniu Minelaba (głupkowata pani manager, która do tego doprowadziła już dawno jest tam gdzie jej miejsce - na zielonej trawce), więc nie mam własnych źródeł dostępu do części akurat Etraca.

Jedyne co mogę zrobić, to spróbować rozeznać się, czy da się gdzieś zdobyć zamiennik - ale musiałbym mieć wykrywacz w rękach.

:pa

proscan

PS
czy to ten Etrack, który był niedawno na Allegro?
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Uszkodzony Minelab E-trac

Postautor: zaq12 » ndz maja 03, 2020 9:26 pm

Tak, to ten sam. Nie udało mi się go sprzedać. Uruchomiłem go, wynik taki że po włączeniu wykrywacz mruczy (syczy? nie wiem jak to nazwać) na metal nie reaguje.
Fabrycznie też mruczał, ale jednak ten dźwięk był trochę inny. Pisałem również do producenta tych wyświetlaczy (chinol), bo znalazłem na rosyjskich forach jego oznaczenia, ale bez skutku.
Odpowiedzieli że to wyświetlacz customowy (OEM), nie prowadzą jego sprzedaży, a w sprawie wszelkiej naprawy/wymiany należy kontaktować się z producentem sprzętu.

Podsumowując - Minelab milczy, Truly (producent wyświetlacza) nie sprzedaje. ](*,)
Chciałem chociaż znaleźć datasheet tego wyświetlacza lub jakiekolwiek dane techniczne, również lipa.

Minelab nieźle się zabezpieczył przed jakąkolwiek próbą wymiany tego cholerstwa
zaq12
 
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 03, 2020 1:54 pm

Re: Uszkodzony Minelab E-trac

Postautor: ProScan » ndz maja 03, 2020 9:59 pm

Minelab nieźle się zabezpieczył przed jakąkolwiek próbą wymiany tego cholerstwa


Tak jak wspominałem - są bardzo agresywni, jeśli chodzi o politykę serwisową. Tym popaprańcom pomyliło się z rynkiem komórkowym, gdzie są miliony snobów, którzy co dwa lata wydają kilka tys. zł na nowego srajfona, a próby napraw są bezwzględnie tępione (finansowo i prawnie). I też by tak chcieli.

Proszę podesłać na email zdjęcia tego co Pan ma - im więcej szczegółów, tym lepiej. Będę myślał i rozglądał się.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Podzespoły i części zamienne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości