Demaskator

Wszelka LIPA która nie działa, bo nie może. Dział ostrzegawczy, ale można także pisać w razie wątpliwości co do egzotycznego sprzętu. Chodzi głównie o LRL i inne dziwaki.

Demaskator

Postautor: ProScan » śr kwie 11, 2007 2:48 pm

Witam,

Kiedyś na Discovery przedstawiany był cykl, w którym demaskowano różnych hochsztaplerów. Polecam artykuł o pozytywnym bohaterze tego cyklu:

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75480,4043366.html

Warto poczytać. Mi otwiera się scyzoryk w kieszeni jak w aptece pani magister (buhaha) wciska mi homeoG gdy proszę o coś na chrypkę.

I tylko krótki cytat z naszej branży :

- Przyjechał kiedyś różdżkarz z północy Florydy, który wierzył, że potrafi wykrywać złoża cennych kruszców. Zrobiłem mu szybki test w tym pokoju. Najpierw kazałem sprawdzić, czy nic mu tu nie przeszkadza, bo oni zwykle tłumaczą porażkę złymi wpływami. Przywiózł złote jednodolarówki. Wrzuciliśmy je do plastikowych pudełek po jogurcie, na razie niczym niezakrytych, i ta wstępna próba polegała na tym, że różdżkarz przesuwał nad nimi swój przyrząd i sprawdzał, czy wyczuwa złoto. Mruczał, że czuje silne "przyciąganie", "wyczuł" wszystkie monety. Potem nastąpiła główna próba. Mój asystent ukrył monety - tym razem w zakrytych pudełkach. Ani różdżkarz, ani ja nie wiedzieliśmy, gdzie. I tym razem kompletne fiasko. Trafił tylko w jednym przypadku, był szczerze zawiedziony.

- Sądzi pan, że wierzył w swą moc? - pytamy.

- Tłumaczył, że pod domem muszą spoczywać jakieś kruszce, które zakłóciły pole. Ale wcześniej mu nie przeszkadzały. Co śmieszniejsze, na koniec powiedziałem mu, że te jednodolarówki wcale nie są pozłacane. Wykonane są z mosiądzu manganowego, ale wielu ludzi w USA sądzi, że pokrywa je szczere złoto.


:)

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Demaskator

Postautor: sOnar » pt kwie 13, 2007 3:56 am

Heh, słyszałem o takich ściemniaczach.

Kiedyś ćwiczyłem z wahadłem ale sobie odpuściłem z :roll: tamtych powodów, bo zacząłem się źle czuć... jedno wiem na pewno - to działa ale wymaga ogromnego skupienia, spokoju wewnętrznego i ćwiczeń...

Kiedyś jednak mi opowiadano że szukali gdzieś jasnowidzem i gość powiedział tu nic nie ma. Gdy poszli tam za dwa dni - znaleźli dołek a jasnowidz zmienił numer telefonu :)...
sOnar
 
Posty: 20
Rejestracja: wt lut 13, 2007 2:52 am

Re: Demaskator

Postautor: ProScan » pt cze 15, 2012 9:11 pm

ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Pseudodetektory

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość