OKM prosze cos blizej o produktach tej firmy????

Wszelka LIPA która nie działa, bo nie może. Dział ostrzegawczy, ale można także pisać w razie wątpliwości co do egzotycznego sprzętu. Chodzi głównie o LRL i inne dziwaki.

OKM prosze cos blizej o produktach tej firmy????

Postautor: pablo11 » sob maja 19, 2007 1:35 am

witam
ponizej link,jakas firma okm,prosze o wypowiedzi o wlasnosci tego sprzetu,jak dobrze zrozumialem ma on 18m zasiegu?????
czy to realne ....
maja tam rozne przedziwne produkty......??????????
ciekawe,....


http://www.schatzsuchermagazin.de/index ... roverc.php #-o #-o #-o #-o
pablo11
 
Posty: 46
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 4:46 pm
Lokalizacja: galicja

Re: OKM prosze cos blizej o produktach tej firmy????

Postautor: ProScan » sob maja 19, 2007 7:24 am

Witam,

Nie mogę powiedzieć publicznie co myślę o tej firmie, bo nie mam pieniędzy ani czasu na procesowanie się.

Mogę napisać że Panowie oszczędnie gospodarują prawdą i żaden z oferowanych przez nich przyrządów nie jest radarem (jako radar rozumiem urządzenie dla którego mamy do czynienia ze zjawiskiem odbicia fali mikrofalowej).

Przyrząd z linku ma tak pokrętny i bredzący opis, że od razu widać że producent ukrywa prawdziwą zasadę działania.

Najprawdopodobniej jest to urządzenie pasywne (nie emitujące niczego), analizujące lokalnie rozkład pola elektromagnetycznego tworzonego przez pobliskie (albo całkiem dalekie) nadajniki radiowe.

Głupi, kto się da nabrać i to kupi za ta kasę.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: OKM prosze cos blizej o produktach tej firmy????

Postautor: pablo11 » sob maja 19, 2007 10:43 am

wszystko jasne !!!!!!!!!!!!!!
zrozumiale
dzieki :blow :blow :blow :blow :blow :blow :blow

nabijanie w balona......................

:pa :pa :pa :pa :D :D :D :D :D
pablo11
 
Posty: 46
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 4:46 pm
Lokalizacja: galicja

Re: OKM prosze cos blizej o produktach tej firmy????

Postautor: komos » pt maja 25, 2007 9:04 pm

Witam !
Poniważ jestem upierdliwym " niemieckojęzycznym pyrlandczykiem " wciągnął mnie ten rowerowy temat, szczególnie zafascynowały mnie dwa słowa z zastosowań tego sprzętu: Kisten und Tunnele.
Z tej stronki dealera podanej przez Pablo 11 trafiłem na inną :
www.mp-detections.com i tam oto w rozdziale : Bodenradar ( tłum. dosłowne - radar gruntowy ) jest nowszy rower typu C II. Ten oto bazuje na elektromagnetycznej technice impulsowej, ma także funkcję magnetometru i w swej konfiguracji supersondę rozróżniającą ferro- i nieferromagnetyczne metale ( dyskryminacja ? ).
Z opisu chyba technicznego wynika, że wszystko to załatwia : (Abtastfrequenz ) czyli częstotliwość badawcza ( lub lepiej brzmi : obmacywania ) = 9,35 GHz. Przy zakupie softwaru wizualizacji ( za jedne
715,- Euro ) mamy piękne kolorowe 3D scany z możliwością odczytu głębokości zalegania fantów.
Drogi ProScanie czy jesteś pewien, że tego wszystkiego nie jest w stanie załatwić jeden nadajnik lub przekażnik naszej telefonii komoórkowej ? ;)
komos
 
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 25, 2006 6:56 pm
Lokalizacja: PYRLANDIA

Re: OKM prosze cos blizej o produktach tej firmy????

Postautor: ProScan » pt maja 25, 2007 9:45 pm

Przy częstotliwości 9 GHz głębokość wnikania do gruntu jest żadna.

Zadaje się że ktoś na Geotechu pokazał jaki czujnik jest stosowany w tych wykrywaczach: pracujący na mikrofalach (na 9,35GHz właśnie) czujnik ruchu KMY10.

Panowie nie dajmy się Niemcom z DDR robić w ch...

Oni kpią z nas w żywe oczy, a my durne polaczki biegamy z tym badziewiem po katedrach, telewizjach i ogólnopolskich pismach dla poszukiwaczy.

Założenie czujnika takiego czy innego (w tym czujnika magnetycznego - reagującego tylko na żelazo) tylko zamydla obraz tej szwabskiej lipy.

Pieprzenie o radarze, odczycie głębokości, dyskryminacji itd pozostaje tylko pieprzeniem.

A nadajnik GSM może rozwiązać jedynie problem braku zasięgu. Można też zlokalizować jakiegoś typka z komórką. Nic więcej.

:evil:

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: OKM prosze cos blizej o produktach tej firmy????

Postautor: ProScan » pn maja 28, 2007 11:27 am

A propos nadajnika.

Jak widzę pojawiła się przystawka pt. VLF Emitter.

Tak więc moje przypuszczenie potwierdza się: seria Future to odbiornik sygnałów radiowych. Ten Emitter to nic innego jak żródło lokalnego sygnału (zamiast sygnału z nadajników radiowych).

Tyle że sygnał jest w pasmie <100kHz. Taki sygnał wnika w ziemię.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: OKM prosze cos blizej o produktach tej firmy????

Postautor: ProScan » śr maja 30, 2007 11:52 pm

OK.

Jeszcze kilka uogólnień, bardziej stonowanych, ale nie do końca.

Firma o której mówimy posiada szereg urządzeń w swojej ofercie. Żadne nie jest radarem (chyba że za radar weźmiemy ten czujnik ruchu, ale on nie penetruje gruntu).

Nie ma jednej zasady działania - jako że przyrządów jest wiele. To co je zasadniczo łączy, to graficzna prezentacja wyników. Mając jeden soft można na wykresach 3D obrazować wyniki pomiarów z różnych czujników.

To co pokazują te wykresy to są anomalie; czujniki dostarczają różnych danych w zależności od miejsca gdzie znajduje się operator.

Jak przypuszczam firma stosuje trzy rodzaje czujników:

- magnetyczny (czyli po prostu magnetometr, gradiometr) – nie znalazłem jednak danych co do czułości (tylko częstotliwość zegara procesora Motorola !). Można przypuszczać, że to jakiś badziewny czujnik, np. oparty na efekcie Halla.

- mikrofalowy, wspomniany wyżej. Zapewne obrazuje to co się dzieje tuż pod powierzchnią, stan gruntu (a zwłaszcza jego nasycenie wodą);

- indukcyjny, czyli zwykła cewka (prawdopodobnie na rdzeniu ferrytowym) do odbioru sygnałów radiowych badająca lokalne zaburzenia pola;

O innych aparatach dla aparatów typu Long Range czy Bionic (działających na zasadzie bezczelności sprzedawcy i głupoty kupującego) szerzej może innym razem.

Koszt materiałów służących wykonania dowolego aparatu szacuję na od 100 do 1000zł (nie licząc laptopa i układów transmisyjnych).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: OKM prosze cos blizej o produktach tej firmy????

Postautor: komos » ndz cze 03, 2007 7:26 pm

Witam !
Dzięki ProScanie za drążenie tego tematu, =D> chciałem wyjaśnić iż swój post umieściłem tu nie na zasadzie harcownika, gdyż "lata nie te i wzrok nie ten". Chyba przez przypadek stałem się autorem afery prawie międzynarodowej ale to przez fakt iż jestem nieoświeconym kmieciem w temacie "elektroniki wyższej ".
Studiując zaocznie czyli w necie tematy pseudoradarowe spotkałem się już z różnymi koncepcjami i cenami.
Mam nowinkę ale dużo tańszą : MAGNARADAR tylko 4.500,-Eurasów ale zasady działania chyba podobne ( coś w tym jest !!! ) :shock:
www.mediaelettra.com/geoit.htm
Pozdrowaśki
komos
 
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 25, 2006 6:56 pm
Lokalizacja: PYRLANDIA

Re: OKM prosze cos blizej o produktach tej firmy????

Postautor: pablo11 » pn cze 04, 2007 6:59 am

robi sie ciekawie,czego to ludzie nie wymysla............
nauka radziecka zna takie przypadki. !!!!!!!!!!!!!

:D :D :D :D :D :D #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o
pablo11
 
Posty: 46
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 4:46 pm
Lokalizacja: galicja

Re: OKM prosze cos blizej o produktach tej firmy????

Postautor: sunipla » wt sie 14, 2007 1:59 am

Witam! (tu w tym temacie, jak i z wszystkimi na forum mym pierwszym postem)
Czy slawetne OKM ma cos wspólnego z firma OTG?
http://detektorservice.de/index.php?site=site__Impressum
Geograficznie nie sa sasiadami ;) i wydaje mi sie, ze kiedys na jakims zagranicznym forum otarlem sie o klótnie ich "przedstawicieli?". OTG zarzucalo kradzez mysli technicznej i zapowiadalo proces, ale o wynikach zero slychu (wiem, ze to w Niemczech moze sie dlugo ciagnac).
Z drugiej strony czy te GPU 01, GPU 08 to przypadkiem nie to samo g... co Earth Imager ? Podobienstwa tych "jednostek pomiarowych" sa uderzajace, tak samo jak i nazwy firm. Cenowo tez, jedna drugiej duzo nie ustepuje - bajeczne kwoty.
Pozdrawiam.

P.S. Nie wiem ilu ludzi w Polsce OKM udalo sie naciagnac,
Oni kpią z nas w żywe oczy, a my durne polaczki biegamy z tym badziewiem po katedrach, telewizjach i ogólnopolskich pismach dla poszukiwaczy.
ale wydaje mi ze w Grecji to chyba czlonkowie tej firmy juz nie beda urlopów do konca swego zycia spedzac :evil:
sunipla
 
Posty: 4
Rejestracja: sob maja 12, 2007 1:59 am

Re: OKM prosze cos blizej o produktach tej firmy????

Postautor: ProScan » wt sie 14, 2007 8:28 am

Witam,

Ta firma to jakiś dealer. Zapewne niedgyś handlowali OKM-em i kiedyś z ciekawości otworzyli jakiś ich produkt. Jak się zorienotwali jaki to prymityw, dali miejscowemu elektronikowi z zawodówki żeby skopiował.

Ot taka moja teoria. Mogło też być zupełnie na odwrót - ale raczej Niemcy pierwsi wpadli na pomysł tej lipy. Protoplastą byłu urządzenia EMFAD - ale reklamowane w inny sposób: http://www.emfad.de/

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: OKM prosze cos blizej o produktach tej firmy????

Postautor: ProScan » wt lip 30, 2013 1:49 pm

Jak widać Niemcy czasami wsadzają oszustów do więzienia.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... zy.html#MT

Może znajdzie się jakiś wk.. Niemiec, który ich poda gdzie trzeba. Bo Polaków i Arabów robią w balona jak chcą...

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: OKM prosze cos blizej o produktach tej firmy????

Postautor: Jacek Kupijaj » pn wrz 02, 2013 8:34 am

OKM nie warto kupować zwykłym wykrywaczem namierzysz to samo co ich bardzo drogimi, przesadnie żerują na Niemieckiej marce solidności ,według mnie to oszuści
Jacek Kupijaj
 
Posty: 10
Rejestracja: pt cze 29, 2012 3:53 pm
Lokalizacja: okolice Ostrowa Wielkopolskiego


Wróć do Pseudodetektory

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron