Duża Sonda cc do Rutusów

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.

Duża Sonda cc do Rutusów

Postautor: Ipse » pt sty 10, 2020 4:00 pm

Witam wszystkich,
Chciał bym zbudować sobie dużą sondę cc, bo niestety nie ma na rynku (Alter71, optima czy argo ne). Niestety wbrew moim oczekiwaniom że będzie to proste okazało się, ze nie... do końca, "życie ](*,) ".
Myślałem że mierząc poszczególne piny wtyczki dojdę do sensownych wniosków, które pozwolą mi na zrealizowanie planu budowy, wspomnianej wcześniej sondy.
Lecz okazało się że:
Między pinem 1-7 0,44 ohm i 2-3 0,41 ohm (prawdopodobnie rezystancja przewodu), 1-2,3 cewka 1,7 ohm 0,34mH, 2,3-7 cewka 1,6 ohm 0,33mH.
Później zaczęły się schody: 4-5 kondensator 1986 uF, 1,2,3-6 kondensator 444,2 uF, 1,7-8 dioda, 1,2,3-8 dioda (odwrotnie) itd. O nie możliwości i błędach pomiaru nie wspominając.
Pomyślałem że kupno kolejnych urządzeń pomiarowych za grubą kase mija się z celem.
Stąd moje pytanie czy posiada ktoś schemat sondy do Rutusa, lub jakąś uszkodzoną w dobrej cenie do sekcji.
Może być dd (mała lub duża), bo wydaje się ze są takie same.
Pozdrawiam.
Ipse
 
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 05, 2020 12:26 am

Re: Duża Sonda cc do Rutusów

Postautor: ProScan » sob sty 11, 2020 9:57 pm

Ja nie naprawiam polskich wykrywaczy i nie mam wiedzy co Rutus wkłada do swoich sond. Gdzieś zasłyszałem, że jest jakaś elektronika (wzmacniacz?) wewnątrz, stąd nie dziwi, że multimetr pokazuje jakieś diody.

Pytanie o kupno sondy do kramiku proszę. Może także Allegro czy OLX może coś się uda?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8487
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Duża Sonda cc do Rutusów

Postautor: Ipse » sob sty 11, 2020 11:43 pm

"Gdzieś zasłyszałem, że jest jakaś elektronika (wzmacniacz?) wewnątrz"
Jesteś wielki o tym nie pomyślałem.
Ipse
 
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 05, 2020 12:26 am


Wróć do Modernizacje, przeróbki, usprawnienia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron