Przeróbki w Garrett seria CX

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.

Przeróbki w Garrett seria CX

Postautor: Zapytanie_email » ndz mar 22, 2009 6:38 pm

Dzień dobry ,

chciałbym zapytać , jeśli mogę , czy 6 baterri R 14 zasilających wykrywacz Garret Master Hunter CX , można zastąpić jednym akumulatorkiem 9 - cio voltowym , lub sześcioma akumulatorkami R 6 ?A jeśli można , to która z opcji , jest Pana zdaniem , lepsza?

Z powazaniem.
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Przeróbki w Garrett seria CX

Postautor: ProScan » ndz mar 22, 2009 6:53 pm

Witam,

Sądzę że sensowniejsza jest przeróbka 6xR6, aczkolwiek po przygotowaniu sobie odpowiedniego kabelka nie będzie problemem podłączyć alternatywnie bateryjkę 9V. Akumulatorki oczywiście także mogą być.

Tak wygląda przeróbka:

Obrazek

Odpowiedni kabelek ze złączem do bateryjki oraz koszyczek na 6 paluszków. Dobrze jest wypełnić powstałą pusta przestrzeń jakąś pianką, gąbką lub nawet kawałkiem styropianu by unieruchomić zasobnik (czy baterię)

Dołożenie kabelka nie przeszkadza w stosowaniu oryginalnego pakietu!

A jak już użytkownik poczuje ulgę dla ręki, to może jej dodatkowo zrobić dobrze zastępując uchwyt z gumy (w starszych wykrywaczach nierzadko mocno zużyty), uchwytem z pianki :)

Obrazek

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Przeróbki w Garrett seria CX

Postautor: Zapytanie_email » sob mar 28, 2009 9:27 pm

[...]
Co do przeróbki " systemu " zasilania , to myślę , że można zrobić to też w inny sposób.Otóż , jak Pan z pewnoscia wie , baterie R 6 i R 14 , maja tą samą długość.Różnią się średnicą.Tak więc, można nałożyć na baterię R 6 tulejkę " pogrubiającą " , z jakiegoś lellkiego materiału , n.p. z trawdego styropianu i wykorzystać standartowy koszyczek Garreta.Pomysł nie jest mój.Widziałem w Media Markr takie , plastikowe " pogrubiacze ", marki ,bodajże ,SONY , ale koszmarnie drogie...
[...]
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Przeróbki w Garrett seria CX

Postautor: ProScan » sob mar 28, 2009 9:30 pm

Takie "pogrubiacze" (2,5 zł sztuka) proponowałem tutaj:
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=467

Dla Garretta gdzie sam zasobnik bywa problemem (jego styki), rozwiązanie z koszyczkiem jest chyba lepsze.

Koszyczek natomiast gorzej się sprawdzi we Whitesach - większy problem z mocowaniem kabelka.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Modernizacje, przeróbki, usprawnienia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 5 gości

cron