regulacja głośności w ace 150/250

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.

Re: regulacja głośności w ace 150/250

Postautor: ProScan » pn kwie 05, 2010 10:52 pm

Gawron - przy okazji, bo nie wyrabiam z naprawami, a co dopiero z takimi zabawami :) Poza tym musiałbym dopiero zamówić odpowiedni potencjometr.

A co do potencjometru na allegro, to nie trzeba było długo czekać jak wykrakałem:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=985621768
http://www.allegromat.pl/aukcja52795

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: regulacja głośności w ace 150/250

Postautor: gawron » wt kwie 06, 2010 7:07 am

nie pali się tym bardziej że najprawdopodobniej będę do ciebie i tak coś wysyłał jak uda mi się sfinalizować transakcję :D
gawron
 
Posty: 167
Rejestracja: sob mar 25, 2006 3:33 pm
Lokalizacja: daleka północ

witam

Postautor: ruskie_pierogi » pn kwie 19, 2010 12:19 pm

witam wszystkich
to mój pierwszy post tutaj :)
ace 250 mam od niedawna - kupiony właściwie na lato dla zabawy - zaliczone dopiero 3 wypady - garść gwoździ, garnek tzw "żelaźniak" - niestety pusty hihi, ale ja nie o tym
Domowe testy "powietrzne" po prostu doprowadziły mnie do szału - tzn brak regulacji głośności - wprowadziłem od razu modernizację z tego filmiku z you tube + dodatkowe gniazdo słuchawkowe w podłokietniku wykrywacza - oczywiście po podłączeniu słuchawek odłączające głośnik, regulacja działa również na słuchawkach- jak na foto - tylko nie wiem czy uda mi się je zamieścić
więc próba:

Obrazek

Obrazek

oczywiście gniazdo słuchawkowe w tym "kapslu" to mały jack
Ostatnio zmieniony pn kwie 19, 2010 4:14 pm przez ruskie_pierogi, łącznie zmieniany 4 razy
ruskie_pierogi
 
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 19, 2010 11:45 am

Re: regulacja głośności w ace 150/250

Postautor: ProScan » pn kwie 19, 2010 2:19 pm

Może nie tak jak moje rozwiązanie, ale podoba mi się.

=D>

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

impedancja

Postautor: ruskie_pierogi » pn kwie 19, 2010 3:31 pm

fajnie, że się podoba :)
planuję go jeszcze "skrócić" - o co chodzi - dużo jeżdżę rowerem i wkurza mnie, że do plecaczka się mieści ... ale wystaje, poza tym to składanie i rozkładanie ... mam na oku taką rurkę "łamaną" na zatrzask
... i w związku z tym moje pytanie: czy skrócenie przewodu od cewki nie zmieni jej właściwości czyli impedancji? nie bardzo wiem czy cewka ma w sobie tylko cewkę czy już wewnątrz przetwornik A/C bo jeśli to tylko cewka - to długość kabla może mieć tu znaczenie /coś mi się po głowie kołacze fala stojąca do odbitej/ ... a jeśli sygnał z cewki idzie już cyfrowy - to nie było pytania
ruskie_pierogi
 
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 19, 2010 11:45 am

Re: regulacja głośności w ace 150/250

Postautor: ProScan » pn kwie 19, 2010 3:40 pm

Można skracać - nie wpłynie to na wykrywacz. Ale wątpię czy to spodoba się przyszłemu właścicielowi.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Poprzednia

Wróć do Modernizacje, przeróbki, usprawnienia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości