Przerobione Quattro

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.

Przerobione Quattro

Postautor: jacek1 » czw kwie 16, 2009 9:11 pm

Witam

Będąc dwa tygodnie temu u rodziny w okolicach Hajnówki doznałem szoku widząc możliwości programistów rosyjskich.

Chodząc po polu widziałem w dali dwie osoby z wykrywaczami którzy po pewnym czasie do mnie podeszli.Jeden miał Quattro Mp a drugi Tesoro Tejon.

Zapytali się czy możemy pochodzić razem (byli za miedzy) ale jakoś się dogadywaliśmy.Gdy ten z Quattro miał sygnał to poprosił mnie o sprawdzenie swoim wykrywaczem i tu był szok ledwie szarpany sygnał.

Minelab Quattro Mp miał 1,2,3,4,5 tonów + tony takie jak seryjnie.W ogóle inne menu,bez ikonek ,funkcje ręcznego strojenia do gruntu ,był odczuwalnie szybszy oraz rewelacyjne namierzanie na zasadzie pojawiającego sie punktu na ekranie pokazujący w którym miejscu pod cewką znajduje się znalezisko.Zasięg na monetę rzuconą na ziemię był większy o ok 5cm.

Tesoro miał dorobioną identyfikacje dzwiękową.4 tony.

Po rozmowie z nim dowiedziałem się że przerabiają wykrywacze Quattro ,Explorer II i SE oraz wszystkie Tesoro,Troy oraz Laser.

Usługa ta kosztuje 180 $.

Jestem pod wrażeniem tych modyfikacji.
Ja już widziałem możliwości Rosyjskich programistów w innej branży,u nas w kraju nikt nie potrafił sobie poradzić a rosjanom zajęło to 3 tyg. a możliwości zwiększyły się o 50%.

Pozdrawiam
jacek1
 
Posty: 72
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:13 pm
Lokalizacja: Legionowo

Re: Przerobione Quattro

Postautor: ProScan » czw kwie 16, 2009 9:37 pm

Nie wiem o co może chodzić. Nie wykluczam, że zhackowali procesor Quattro czy Tejona. Ale Troy procesora nie ma!

Poza tym "reczne strojenie" w Quattro do gruntu, to także dosyć dziwna ciekawostka - nie rozumiem.

Ikonki także można wyłączyć - w trybie Relic ich nie ma.

Wszystko to jakieś dziwne i póki nie zobaczę, nie uwierzę. Czy proponowali zabranie detektora i przekazanie do przeróbki?

Jeśli o tym wspomnieli, to sprawa jasna - oszuści.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Przerobione Quattro

Postautor: Witcher » czw kwie 16, 2009 9:54 pm

Myślę że dawno byśmy o tym słyszeli. Poza tym jak wyglądało strojenie Quattra? I zasadniczo po co to robić?
Witcher
 
Posty: 94
Rejestracja: czw gru 15, 2005 4:23 pm

Re: Przerobione Quattro

Postautor: ProScan » czw kwie 16, 2009 10:04 pm

Jest jeszcze inna ewentualność ...

Będąc dwa tygodnie temu


a co było dwa tygodnie temu? Pierwszy ...

:D

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Przerobione Quattro

Postautor: jacek1 » pt kwie 17, 2009 7:44 pm

Witam

Na tyle co zdążyłem z nimi pogadać do Tesoro,Troy i Laser to dorabiają id. tonową.Na jakiej podstawie to nie wiem czy za pomocą innego programu czy dodaniu jakiegoś układu elektronicznego.

Obsługę Quattro znam na tyle że kitu nie dam sobie wcisnąć.

Ewidentnie był przerobiony a w menu była ikonka "ground" i po jej wybraniu przyciskami + i - następowało strojenie do gruntu. Gdy był już wstrojony słychać było dzwięk.

Teraz trochę z innej paczki ale dla przykładu możliwości programistów.Mam w firmie maszynę która ma sterowanie CNC i w tamtym roku padł mi komputer. Serwis dwa razy przyjechał i się poddał.Maszyna na 8 godz. potrafiła wyprodukować 240 elementów z tolerancją +.- 0,5 mm.
Znalazłem firmę która założyła panel LCD TFT kolor i dodała jeszcze trochę innych rzeczy.Programista usiadł na 1,5 miesiąca i napisał program zgrał wszystko i szok.Błąd jest +,- 0,1 mm, a na 8 godz,produkuje 360 elementów.

Z Minelaba to tylko Quattro i Explorera przerabiają.
Nie oferowali pomocy w przeróbce.

Gdzieś czytałem że do Tesoro Cibola dorabiają ręczne strojenie do gruntu i podobno są lepsze efekty niż na fabrycznym ustawieniu.

Pozdrawiam
jacek1
 
Posty: 72
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:13 pm
Lokalizacja: Legionowo

Re: Przerobione Quattro

Postautor: Witcher » pt kwie 17, 2009 8:56 pm

No dobra, ale czy nie zastanawia Cię fakt iż cały sens technologi FBS opiera się na absolutnym braku dostrajania do gruntu?
Może to te perfidne Chińskie "repliki" Quattro? Widziałem kiedyś.
Witcher
 
Posty: 94
Rejestracja: czw gru 15, 2005 4:23 pm

Re: Przerobione Quattro

Postautor: terenowiec69 » pt kwie 17, 2009 9:14 pm

Witcher pisze:Może to te perfidne Chińskie "repliki" Quattro? Widziałem kiedyś.


Chętnie z ciekawości bym to zobaczyć chciał.
terenowiec69
 
Posty: 134
Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Przerobione Quattro

Postautor: jacek1 » sob kwie 18, 2009 7:36 pm

Witam

A może brak strojenia do gruntu w technologii FBS jest "niedopatrzeniem"?.

Na allegro był na sprzedaż Tesoro Cortes z papierami itp.Więc kolega chciał żebym go podrzucił po ten wykrywacz i jak podjechaliśmy to okazało się że sprzedaje go gość z ukrainy a wykrywacz ewidentnie jakaś podróba a na bateriach chodził max. 40 min. Obudowa była b.podobna do oryginału ale cewka już inna.

Pozdrawiam
jacek1
 
Posty: 72
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:13 pm
Lokalizacja: Legionowo


Wróć do Modernizacje, przeróbki, usprawnienia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości